Nikon Imaging | Lietuva | Europe

Df

Patarimai ir gudrybės

Fotografavimas patalpose

Baltos spalvos balansas: įprastas automatinis
Baltos spalvos balansas: automatinis šiltų apšvietimo spalvų išlaikymas

Gali būti sudėtinga tiksliai užfiksuoti vidaus apšvietimą. Tai priklauso nuo to, kaip nustačius automatinį baltos spalvos balansą apdorojami vidaus šviesos šaltiniai. Automatinis baltos spalvos balansas sukurtas taip, kad balta spalva visuomet atrodytų balta, nepaisant šviesos šaltinio spalvos.

Fotoaparate taip pat yra parinktys, leidžiančios iš anksto nustatyti baltos spalvos balansą esant dienos šviesai, apsiniaukusiam dangui ir kaitinamųjų bei fluorescencinių lempų apšvietimui. Tačiau mišraus apšvietimo sąlygomis gali kilti sunkumų sprendžiant, ką pasirinkti. Pasirinkus automatinį baltos spalvos balansą balta spalva savaime bus balta, nepaisant šviesos šaltinio spalvos, o nustačius parinktį "Auto 2" (automatinis) baltos spalvos balansas reguliuojamas siekiant išlaikyti šiltas spalvas, sukuriamas esant kaitinamųjų lempų ir kitokiam vidaus apšvietimui.

Integruota blykstė
Fotografavimas naudojant blykstę netiesiogiai

Integruota blykstė suteikia prastai apšviestoms patalpoms papildomos šviesos. Kita vertus, naudojant blykstę gali nepavykti visiškai išlaikyti vidaus apšvietimo efekto. To galima išvengti kuo labiau sumažinant užrakto greitį, bet paliekant jį pakankamai didelį, kad būtų išvengta suliejimo. Taip galite užfiksuoti šiek tiek foninio apšvietimo, kad nuotraukos būtų natūralesnės.

Jei naudosite papildomą išorinį blykstės įrenginį, taip pat galite pakreipti blykstę į viršų ir blykstės skleidžiamą šviesą atspindėti nuo lubų, kad sukurtumėte švelnų ir natūralų apšvietimą.

Funkcijos, naudojamos Fotografavimas patalpose
Peržiūrėkite išsamią informaciją apie naudojamus nustatymus ir taikomas procedūras.

Daugiau Df Patarimai ir gudrybės