Nikon Imaging | Lietuva | Europe

D5300

Patarimai ir gudrybės

Vaikų fotografavimas

Fotoaparato suliejimas
Virpesių mažinimo sistema

Vaikų fotografavimas, ko gero, yra daugeliui žinomiausia portretų fotografavimo forma. Kai susikoncentruojame į tinkamos išraiškos užfiksavimą, dažniausiai daroma klaida – užmirštamas fotoaparato suliejimas. Šiuolaikiniai didelės skyros skaitmeniniai fotoaparatai dar labiau išryškina net menką suliejimą.

Pirmas žingsnis siekiant išvengti suliejimo – įvaldyti pagrindinį metodą – laikyti alkūnes priremtas prie liemens ir tolygiai spausti užrakto atleidimo mygtuką. Taip pat galite įjungti objektyvo virpesių mažinimo funkciją, kad veiksmingai sumažintumėte suliejimą ir galėtumėte susikoncentruoti į gero kadro užfiksavimą.

Objekto suliejimas
Fotografavimo režimas (automatinis užrakto pirmumas)

Kita suliejimo forma – "objekto suliejimas". Veikiausiai yra tekę fotografuoti parke žaidžiančius ar sportuojančius vaikus, kai fonas yra ryškus, o svarbiausias elementas – pagrindinis objektas – susiliejęs. Toks suliejimas, atsirandantis dėl objekto judėjimo, kai užraktas atidarytas, vadinamas "objekto suliejimu".

Objekto suliejimo galima išvengti pasirenkant automatinio užrakto pirmumo režimą. Pasirinkite užrakto greitį ir leiskite fotoaparatui sureguliuoti optimalią ekspoziciją užtikrinančią diafragmą. Pasirinkite pakankamai didelį užrakto greitį, kad galėtumėte "sustabdyti" objekto judesį ir išvengti objekto suliejimo.

Funkcijos, naudojamos Vaikų fotografavimas
Peržiūrėkite išsamią informaciją apie naudojamus nustatymus ir taikomas procedūras.

Daugiau D5300 Patarimai ir gudrybės