Nikon Imaging | Lietuva | Europe

29-09-2015

Nikon skelbia apie festivalio 2015 Nikon European Film Festival prad˛ią

Bus priimami internetu pateikti darbai trumpametra˛ių filmų konkursui, kuris, remiamas nepriklausomos filmų kūrimo organizacijos „Raindance“ ir Asif Kapadia, vėl sugrį˛ta šiais metais

Amsterdamas, Nyderlandai, 2015 m. rugsėjo 29 d. – Nikon šiandien skelbia apie grį˛tantį festivalį Nikon European Film Festival, kurio partneris – „Raindance“, o šių metų komisijos pirmininkas – re˛isierius Asif Kapadia. Konkurse gali dalyvauti tiek fotografai mėgėjai, tiek profesionalai, pateikdami ne ilgesnį kaip 140 sek. trukmės filmą, kurio tema – „Kasdienės akimirkos“. Darbus galima pateikti internetu nuo 2015 m. spalio 13 d. iki 2016 m. sausio 15 d.

Antrus metus vykstantis festivalio Nikon European Film Festival temos pagrindas – praėjusių metų tema „Kitokia perspektyva“; filmų kūrėjų prašoma pateikti tokius filmus, kurie kasdienes akimirkas paverčia originaliu, dėmesį prikaustančiu pasakojimu. Kūrėjų iššūkis – įprastus dalykus pamatyti nauju ˛vilgsniu ir juos perteikti kitaip. Sėkmingi darbai bus tie, kurie magiškus ar pilkus kasdienio gyvenimo dalykus pavers įsimintinais kadrais ekrane.

Į konkursą sugrą˛intos ankstesnės apdovanojimų kategorijos: „Best Narrative“ (u˛ geriausią istoriją), t. y. paveikiausią pasakojimą ir originalų po˛iūrį, ir „Technical Excellence“ (u˛ techninį atlikimą), t. y. išradingą techninių galimybių išnaudojimą. Didysis prizas, kurį pernai u˛ filmą „Voiceless – Stop the Bullies“ („Be ˛ado – sustabdykite chuliganus“) gavo Jagjeet Singh, bus įteiktas u˛ darbą, kuris išsiskirs abiejose kategorijose. Taip pat bus įteikiami apdovanojimai „Best Student Entry“ (u˛ geriausią studento darbą) ir „People’s Choice“ (u˛ geriausiai ˛iūrovų įvertintą filmą); pastarasis apdovanojimas atsi˛velgia, kiek paspaudimų „Patinka“ ir „Bendrinti“ filmas gavo svetainėje Nikon Film Festival.

Apdovanojimus skirs ekspertų komisija, vadovaujama Asif Kapadia – apdovanojimų pelniusio filmų kūrėjo, neseniai sukūrusio kritikų pripa˛intą dokumentinį filmą Amy (2015 m.) ir BAFTA apdovanojimą pelniusį filmą „Senna“ (2010 m.). Kapadia taip pat yra daugybės trumpametra˛ių filmų scenarijų autorius ir re˛isierius, tarp kurių – „The Sheep Thief“ („Avių vagis“) (1997 m.), laimėjęs antrąją vietą Cinéfondation konkurse, kuris yra Kanų filmų festivalio dalis. Be to, šiemet komisijoje prie Asif prisijungs tarptautiniu mastu pripa˛intas fotografas ir filmų kūrėjas Pieter ten Hoopen.  

Nikon Europe produktų profesionalams vadovas Dirkas Jasperas (Dirk Jasper) teigė: „D˛iaugiamės grį˛dami su festivaliu Nikon European Film Festival, kuris būsimiesiems filmų kūrėjams iš visos Europos vėl suteiks galimybę parodyti savo kūrybingumą. Praėjusiais metais pateikta šimtai puikių darbų, ir buvome labai su˛avėti jų kokybe. ˇvelgdami į priekį, su nekantrumu laukiame, kaip darbai atspindės naująją temą „Kasdienės akimirkos“. Esame įsitikinę, kad festivalis suteiks daug naujų kūrybos galimybių, ir pateiktuose darbuose ieškosime unikalių istorijų, sukurtų iš kasdienių nutikimų, kurių taip lengva nepastebėti.“

Festivalio Nikon European Film Festival komisijos pirmininko Asif Kapadia komentaras: „Kai moderniosios technologijos kaip niekada anksčiau padeda ˛monėms realizuoti savo filmų kūrimo ambicijas, labai smagu būti tokios iniciatyvos dalimi. Tokie konkursai taip pat svarbūs ieškant naujų talentų ir padedant juos viešinti. Karjerą pradėjau nuo trumpametra˛ių filmų ir toliau juos kuriu, kai nekuriu pilnametra˛ių; trumpametra˛iai filmai yra puikus būdas išbandyti idėjas, techniką ir dirbti su naujais bendraminčiais. Kaip komisijos pirmininkui, man ypač nekantru pamatyti, kaip dalyviai išsiskirs vieni iš kitų ir visokeriopai pademonstruos savo ambiciją bei techninius sugebėjimus – ir visa tai per 140 sekund˛ių.“

Iš „Raindance“, nepriklausomo kino atstovų ir antrus metus iš eilės festivalio Nikon European Film Festival partnerių, bus vėl galima gauti profesionalių patarimų ir pasidalyti patirtimi. Filmų prodiuserio ir „Raindance“ filmų festivalio įkūrėjo Elliot Grove komentaras: „Šių metų tema „Kasdienės akimirkos“ reikalauja tam tikro pastabumo lygio, kuris būdingas geriems pasakotojams ir filmų kūrėjams. Jei ˛velgsi pakankamai įdėmiai, magijos rasi net ir paprastuose dalykuose. Tema yra neatsitiktinai paprasta ir tiesmuka – taip konkurso dalyviai skatinami kurti savo stiliaus istorijas. Man nepaprastai d˛iugu matyti šį renginį ir vėl dirbti su Nikon – įmone, kuri aktyviai skatina filmų kūrėjus kurti puikius filmus ir gali pasigirti gausia vaizdų kūrimo istorija.“

Kategorijos ir prizai

Komisijos narių išrinktam did˛iojo prizo laimėtojui bus įteiktas Nikon D810 ir visiškai apmokėta kelionė į Kanų kino festivalį 2016 m. gegu˛ės mėn., kuriame teks dalyvauti kaip specialiajam „Raindance“ svečiui ir bus galima u˛megzti naudingų ryšių. Kiti du laimėtojai geriausios istorijos ir techninio atlikimo kategorijose gaus po Nikon D750 filmavimo rinkinį ir 3 000 EUR piniginį prizą, o geriausio studento darbo kūrėjas – Nikon D750 filmavimo rinkinį ir 2 000 EUR piniginį prizą. Filmų kūrėjas, geriausiai įvertintas ˛iūrovų, ateities projektams fiksuoti gaus Nikon D750 filmavimo rinkinį.

Dalyvio kriterijai

Visi dalyviai turi u˛siregistruoti ir atsiųsti filmus
Filmai turi būti anglų k. arba su angliškais subtitrais
Filmai turi būti ne ilgesni nei 140 ir ne trumpesni nei 30 sekund˛ių
Filmai turi būti HD formato
Vienas dalyvis gali pateikti vieną filmą
Darbai gali būti buvę pateikti ir kitiems festivaliams, tačiau negali būti laimėję
Dalyvių am˛ius neribojamas, bet jaunesni nei 16 metų vaikai pareikalavus turi pateikti rašytinį sutikimą
Darbai gali būti nufilmuoti bet kokiu įrenginiu
Visi laimėtojai turi pasirašyti naudojimo teisių sutartis
Visi dalyviai turi sutikti su visomis sąlygomis dėl turinio apribojimų (pvz., susijusių su sekso scenomis, ˛iaurumu, prekių ˛enklais, nusikaltimais ir t. t.)
Norėdami dalyvauti šiame konkurse, dalyviai turi gyventi Europos Sąjungoje, Europos ekonominėje erdvėje, Albanijoje, Andoroje, Armėnijoje, Baltarusijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Izraelyje, Juodkalnijoje, Kazachstane, Kirgizstane, Makedonijoje, Moldovoje, Monake, Rusijoje, San Marine, Serbijoje, Šveicarijoje, Turkijoje, Turkmėnistane, Ukrainoje, Uzbekistane ar Vatikane.

Pastabos redaktoriams

Daugiau informacijos ieškokite šiuo adresu: www.nikonfilmfestival.com

Festivalio 2014 Nikon European Film Festival nugalėtojai

Didysis prizas„Voiceless – Stop the Bullies“ („Be ˛ado – sustabdykite chuliganus“) (autorius Jagjeet Singh, JK)
Best Narrative (geriausia istorija) – „Frame of Reference“ („Po˛iūris“) (autoriai Joel Jonsson ir Christian Gardo, Švedija)
Technical Excellence (techninis atlikimas) – „Powerless“ („Be energijos“) (autorius Martin Taube, Švedija)
Best Student Entry (geriausias studento darbas) – „L’amour“ („Meilė“) (autorė Camille Van Wessem, Čekija)
People’s Choice (geriausias ˛iūrovų įvertinimas) – „Greenwoodo“ („Gamtoje“) (autorius Marko Kovac, Serbija)