Nikon Imaging | Lietuva | Europe

23-06-2016

Naujas mikroprograminės įrangos atnaujinimas – tai dar efektyvesnis „Nikon D5“

Amsterdamas, Nyderlandai, 2016 m. birželio 23 d.: Nikon išleido naująją mikroprograminę įrangą, C: Ver. 1.10, praplečiančią savo geriausio Nikon FX formato skaitmeninio SLR fotoaparato D5 funkcijas. Ši mikroprograminė įranga – tai pagrindinė fotoaparato fotografavimo galimybių išplėtimo įranga, siūlanti keturis pagrindinius patobulinimus. Tai ilgesnis maksimalus filmų, įskaitant 4K UHD, įrašymo laikas kartu su trimis naujomis patogiomis funkcijomis, tokiomis kaip mirgėjimo mažinimas fotografuojant nejudančius objektus. Be šių keturių pagrindinių pakeitimų naujajai mikroprograminei įrangai pritaikyti ir kai kurie papildomi atnaujinimai*.

Vaizdo įrašymas

Dabar filmuojant su D5 galima tęsti filmavimą iki 29 minučių ir 59 sekundžių, nepriklausomai nuo kadro dydžio/kadrų dažnio ir filmo kokybės — ir visa tai įmanoma su 4K UHD (3840 × 2160) raiška, kurios maksimalus įrašymo laikas anksčiau buvo apribotas iki 3 min. Filmai yra įrašomi iki aštuonių failų, kurių kiekvienas užima 4 GB.

Dabar D5 taip pat turi ir elektroninę virpesių mažinimo (VR) funkciją vaizdo įrašui, naudojant FX ir DX grindžiamas filmo nuotraukų sritis*² (HD ir „full-HD*³“ filmų įrašymui). Tai sumažina fotoaparato virpėjimo efektą horizontalia, vertikalia ir sukimosi kryptimis (objektyvų centravimas) ir yra patogu filmuojant be tokių stabilizatorių kaip trikojis ar kai nėra galimybės naudoti trikojo dėl laiko ir vietos apribojimų. Naudojant kartu su NIKKOR optine VR technologija, pastebimi dar geresni rezultatai.

Nejudančių objektų fotografavimas

Siekiant sumažinti poveikio variacijas, D5 dabar yra įdiegta ir mirgėjimo mažinimo funkcija, skirta fotografuoti nejudančius objektus*⁴. Įjungus mirgėjimo mažinimo funkciją, fotoaparatas aptinka aukščiausią ryškumo lygį ir automatiškai perjungia užrakto paleidimo laiką, kad būtų pasiektas stabilus išlaikymas ir spalvų atkūrimas.

Dinaminės srities AF leidžia išgauti objekto fokusavimą, net jei jis trumpam nukrypsta nuo Jūsų pasirinkto pirminio fokusavimo taško. Tai atliekama naudojant informaciją iš aplinkinių taškų*⁵. Greta esamų 25, 72 ir 153 taškų parinkčių, dabar D5 yra ir kartu su dinaminės srities AF, turinčia 9 taškus, kuri yra veiksminga norint pasiekti net mažiausių plotelių fokusavimą judančiuose objektuose.

Naująją mikroprograminę įrangą galima nemokamai parsisiųsti nuo š m. birželio 23 d. šiuo URL adresu: http://downloadcenter.nikonimglib.com/en/products/320/D5.html

* Išsami informacija apie papildomus atnaujinimus yra pateikiama mikroprograminės įrangos nemokamo atsisiuntimo puslapyje (Nikon atsisiuntimo centras).
*² Vaizdo plotas bus šiek tiek mažesnis.
*³ Negalimas su 1920 × 1080 apkarpymo nustatymais.
*⁴ Fotografuojant pro vaizdo ieškiklį (išskyrus atvejus, kai fotografuojama su pakeltu fotoaparato veidrodžiu).
*⁵ Dinaminėje srityje AF su 9, 25 ar 72 taškais faktiškai naudotų fokusavimo taškų skaičius gali būti mažesnis nei 9, 25 ar 72, priklausomai nuo pasirinkto pirminio fokusavimo taško.