2015 m. liepos 2 d.

Keliaukite ypač patogiai pasiėmę naująjį AF-S DX NIKKOR 16–80mm f/2.8–4E ED VR

Amsterdamas, Nyderlandai, 2015 m. liepos 2 d. Šiandien Nikon pristato naują aukštos kokybės DX formato priartinantį objektyvą. Į objektyvą NIKKOR DX 16–80mm f/2.8–4 įdiegtos naujausios technologijos, jis ypač kompaktiškas – tikrai nenuvils nepriekaištingo veikimo besitikinčių fotografų.

Pritvirtinus šį kompaktišką priartinantį objektyvą nepakinta fotoaparato svorio centras, nes objektyvas tesveria 480 g, todėl drąsiai imkite jį į kelionę. Platus 16–80 mm židinio nuotolis yra lengvai pritaikomas daugeliui objektų, pradedant tolyn nusidriekusiais kraštovaizdžiais ir baigiant iš arti fotografuojamais portretais. f/2,8–4 diafragma užtikrina pakankamą šviesumą net esant silpnam apšvietimui, o naudojant efektyvią Nikon keturių pakopų virpesių mažinimo funkciją gauti vaizdai būną ryškūs net pasirinkus mažą užrakto greitį. Tai pirmasis DX formato objektyvas, kurį kuriant pritaikyta keletas pažangiausių Nikon technologijų, įskaitant elektromagnetinę diafragmą ir apsauginę fluoro dangą. Tai taip pat pirmasis DX formato objektyvas su visuotinai pripažintu Nikon sukurtu nanometrine kristaline danga padengtu elementu.

Zurabas Kiknadzė (Zurab Kiknadze), Nikon Europe objektyvų, priedų ir programinės įrangos skyriuje dirbantis produkto vadybininkas, sako: „Naujasis 16–80 mm židinio nuotolio objektyvas sukurtas derinant patobulintas NIKKOR technologijas ir galvojant apie efektyvumą, todėl jis tikrai nepamainomas kelionėse. Jo technologiniai pranašumai – naujovių ir laiko patvirtintų priemonių, pvz., žymiosios Nikon nanometrinės kristalinės dangos ir galingos virpesių mažinimo sistemos, pritaikymas. Praktiniu požiūriu, tai universalus objektyvas, aprėptimi prilygstantis tiek plačiakampiam, tiek teleobjektyvui, išsiskiriantis sparčiai veikiančia f/2,8–4 diafragma, be to, išties kompaktiškas. Akivaizdu, kad pranašumų tikrai daug, todėl tai ir yra įvairiose situacijose pravartus objektyvas, kuris neužims daug vietos krepšyje, o svarbiausia – su juo užfiksuosite fantastinių vaizdų.“

Naujasis objektyvas NIKKOR DX 16–80mm f/2.8–4 – puiki naujovė daug keliaujantiems fotografams. Universali priartinimo 5 k. galimybė teikia 24–120 mm židinio nuotolį viso kadro formatu. Fotografavimo galimybes praplečia ir sparčiai nustatoma didžiausia diafragma. Nesvarbu, ar pasirinksite plačiakampio, ar teleobjektyvo priartinimo diapazoną, tikrai pavyks tolygiai sulieti foną, pašviesinti prieblandoje užfiksuotus kadrus ir išskirti iš fono objektą. O pasirinkus mažiausią fokusavimo atstumą, galima prisiartinti vos per 0,35 m iki objekto.
Fotografuokite peizažus, interjerą, gatvių šurmulį, išraiškingus portretus – visus keliaujant akį patraukiančius vaizdus. Naudodami šį sparčiai priartinantį objektyvą galėsite pasidžiaugti didelės skyros nuotraukų kolekcija.

Daugybė pažangiausių objektyvuose taikomų technologijų užtikrina nepriekaištingą šio priartinančio DX formato objektyvo veikimą. Elektromagnetinė diafragma leidžia tiksliau nustatyti ekspoziciją, ypač fotografuojant dideliu kadrų greičiu. Ant Nikon sukurtos fluoro dangos beveik nelieka vandens žymių, nesikaupia dulkių ir nešvarumų, todėl vaizdo kokybė išlieka nepriekaištinga, be to, paviršių yra paprasčiau nuvalyti jo nepažeidžiant. Verta paminėti, kad tai pirmasis DX formato objektyvas, kuriame pritaikyta žymioji Nikon nuo atspindėjimo apsauganti nanometrinė kristalinė danga.

Objektyve NIKKOR DX 16–80mm f/2.8–4 įdiegta patobulinta efektyvioji Nikon virpesių mažinimo technologija. Todėl galima nustatyti net keturiomis padalomis lėtesnį greitį ir nesijaudinti, kad sudrebėjus fotoaparatui vaizdas bus sulietas. VR veikia tyliai. Siūlomi du režimai (Normal (normalus), skirtas fotografuoti įprastai fotoaparatą laikant rankose, ir Active (aktyvus), kuris gali kompensuoti mechaninius virpesius). Taip pat veikia automatinio trikojo nustatymo funkcija. VR užtikrina vaizdo stabilumą, o kompaktiškas Silent Wave variklis (SWM) teikia greitą, tylų ir tikslų automatinį fokusavimą visame priartinimo diapazone. Tai ypač naudinga filmuojant. Jei labai svarbu tinkamai sufokusuoti, M / A fokusavimo režimo jungikliu galima sklandžiai įjungti rankinį fokusavimą.

Siekiant kuo labiau pagerinti šiuolaikinių didelės skyros DX formato DSLR veikimą, sukurta dar tobulesnė objektyvo konstrukcija: šį objektyvą sudaro 17 elementų, suskirstytų į 13 grupių. Be nanometrine kristaline danga padengto elemento ir fluoro danga padengto apsauginio stiklo elemento, sumontuoti trys asferinio objektyvo elementai ir keturi ypač mažos sklaidos (ED) stiklo elementai. Priartinkite, kiek tik norite, nesvarbu, koks apšvietimas: vaizdas nebus sudvejintas, neatsiras blyksnių, nebus iškraipytos net pačios kontrastingiausios spalvos.

Objektyvas NIKKOR DX 16–80mm f/2.8–4 tesveria 480 g. Jo dydis ir funkcionalumas atitinka optimalias bendrosios paskirties objektyvo charakteristikas, todėl tai idealus pasirinkimas, jei dažnai turiningai keliaujate. Objektyvas neapsunkina fotoaparato ir nepakeičia jo svorio centro. Ant cilindro yra nuo nepalankių aplinkos sąlygų apsaugantis guminis apvadas. Dydis sumažintas ne technologijų sąskaita, tad šis objektyvas patenkins ir fotografų mėgėjų, ir profesionalų, norinčių jaustis patogiai su DX formato fotoaparatu, poreikius.

Prie objektyvo pridėtas specialus objektyvo dangtelis HB-75.