Nikon Imaging | Lietuva | Europe

27-08-2019

NIKON IŠLEIDŽIA SPECIALIĄ N-LOG FORMATUI SKIRTĄ 3D LUT LENTELĘ IR PRANEŠA, KAD FOTOAPARATUOSE NIKON Z 7 IR Z 6 VEIKS RAW VAIZDO IŠVESTIS

Amsterdamas, Nyderlandai, 2019 m. rugpjūčio 27 d. Šiandien Nikon pristato specialią LUT (peržiūros lentelę), skirtą N-Log formato vaizdo įrašams, kuriamiems naudojant fotoaparatus Nikon Z 7 ir Z 6. Vėliau šiais metais bus išleistas naujas integruotos programinės įrangos naujinys, skirtas fotoaparatams Z 7 ir Z 6, kurį įdiegus RAW vaizdo išvestis veiks pačiame fotoaparate. Pasitelkiant šią integruotą programinę įrangą, bus galima įrašyti „ProRes RAW“ vaizdo formato failus naudojant „Ninja V 4K HDR“ monitorių / įrašymo įrenginį, pagamintą bendrovės ATOMOS, bendradarbiaujančios su Nikon kuriant RAW vaizdo išvesties technologiją.

Išleidus šią integruotą programinę įrangą, Nikon fotoaparatai Z 7 ir Z 6 bus pirmieji plačiajam vartojimui skirti fotoaparatai, kuriuose veiks RAW vaizdo išvestis. Šiuo metu tokia funkcija galima naudotis tik profesionaliose kino kamerose. RAW vaizdo failuose, kaip ir nuotraukų RAW duomenyse, saugoma išsamiausia informacija. RAW vaizdo išvestis atveria dar daugiau galimybių koreguoti spalvas apdorojant filmuotą medžiagą ir, kadangi ji tampa prieinama Nikon neveidrodiniuose fotoaparatuose, šie fotoaparatai dabar pasižymi profesionalioms kino kameroms būdingomis funkcijomis. Be to, šiuos visapusiškoms filmų kūrimo reikmėms skirtus gaminius galima įsigyti už prieinamą kainą. Kad galėtumėte naudotis RAW vaizdo išvesties funkcija, reikės papildomo vidinio atnaujinimo, kuris turės būti atliktas vietiniame Nikon klientų aptarnavimo centre. Už tai bus taikomas aptarnavimo mokestis.

Speciali Nikon N-Log formatui skirta LUT yra suderinama su „Rec. 709“ spalvų erdve. Be to, tai yra 3D LUT, todėl, be RGB spalvų, galima koreguoti ir ryškumą, sodrumą ar atspalvį. LUT – tai iš anksto nustatytos reikšmės RGB spalvų verčių duomenys, naudojami filmuotos medžiagos išvaizdai pakeisti, kai ją apdorojant koreguojamos spalvos. Fotoaparatų Z 7 ir Z 6 N-Log HDMI išvesties įrašymo funkcija optimaliai pritaikyta 10 bitų įrašymui ir parodo visą vaizdo jutiklio dinaminį diapazoną. Ją naudojant įrašoma išsami spalvų perėjimo šviesiose ir šešėlių srityse informacija, kad būtų daugiau galimybių koreguoti spalvas.

LUT bus galima nemokamai atsisiųsti iš fotoaparatų Nikon Z 6 ir Z 7 puslapių Nikon Atsisiuntimo centre: https://downloadcenter.nikonimglib.com/.

– Atminkite, kad atliekant techninę priežiūrą įgaliotajame „Nikon“ techninės priežiūros centre reikės pertvarkyti vidinius fotoaparato nustatymus, kad būtų sudarytos sąlygos RAW vaizdo išvesties veikimui. Už šią paslaugą bus taikomi vietiniai mokesčiai.