Nikon Imaging | Lietuva | Europe

30-04-2018

Pripažintas JK meno fotografas Deividas Jarovas paskelbtas naujuoju Nikon Europos ambasadoriumi

Amsterdamas, Nyderlandai, 2018 m. balandžio 30 d.: Nikon Europe B.V. didžiuojasi pranešdama, kad pasaulyje pripažintas fotografas Deividas Jarovas (David Yarrow) prisijungs prie gerbiamos Nikon fotografų grupės kaip Europos ambasadorius.

Jausmus žadinančios ir įtraukiančios jo nuotraukos, kuriose vaizduojama žemės gyvybė, pelnė jam vis augantį populiarumą tarp meno kolekcininkų. Jo dideli ir vienspalviai vaizdai, demonstruojami daugelyje pirmaujančių pasaulio galerijų ir muziejų, liudija unikalų stilių, dėl kurio fotografas pasiekė aukštumų savo srityje ir yra vienas iš geriausių gamtos fotografų pasaulyje.

Jarovas naudoja Nikon gaminius paskutiniuosius 33 metus – nuo pirmųjų karjeros žingsnių, kai dirbo leidinyje „The Times“ ir sukūrė įsimintinų Diego Maradonos nuotraukų 1986 m. pasaulio taurės finale, – iki pastarųjų metų, kai tapo vienu iš populiariausių meno fotografų pasaulyje. Neseniai Deividas suvaidino svarbų vaidmenį išleidžiant D850.

Dar svarbiau, kad Jarovo darbai rodo jo aistrą filantropijai ir gamtosaugai – jis siekia pademonstruoti tai Nikon Europos ambasadoriaus specialiajame projekte, kurį šiuo metu vykdo fotografuodamas Amboselyje, Kenijoje.

Deividas Jarovas komentuoja, kad jo kaip fotografo karjera nebuvo įprasta ir sąžininga sakyti, kad atsisakė būti priskiriamas vienai centrinei „temai“ arba „patirties sričiai“. Tačiau, nepaisant to, fotografija išliko išsigelbėjimo ir pabėgimo priemone, galimybe ištyrinėti tolimiausius pasaulio kampelius, užfiksuoti ekstremalią aplinką ir retus joje gyvenančius laukinius gyvūnus.

Nikon fotoaparatai ir NIKKOR objektyvai buvo labai svarbūs žengiant bet kuriuo pasirinktu keliu. Jų estetika ir ergonomika vis gerėja, negalvoju apie jokį kitą gamintoją, suprantantį profesionaliai ir mėgėjiškai fotografuojančiųjų poreikius. Fotografija yra mūsų kartos meno forma ir dirbdamas Nikon Europos ambasadoriumi tikiuosi paskatinti ir įkvėpti žmones mažiau naudoti mobiliuosius telefonus, o daugiau naudoti akis. Toks šio darbo tikslas.

Nikon Europos ambasadorių programa

Nikon Europos ambasadorių programoje dalyvauja talentingi ir įtakingi vaizduojamojo meno kūrėjai, naudojantys naujausias pramonės technologijas ir iššmanantys socialines tendencijas, kad atstovautų dabartiniam laikotarpiui. Kaip ambasadoriui Nikon pasiūlė Deividui įgyvendinti savo fotografijos svajonių projektą, naudojantis savo pasauliniu pripažinimu.

Daugiau informacijos apie Deividą ir jo ankstesnį darbą rasite Nikon svetainėje.  

Apie Deividą

Deividas Jarovas gimė 1966 m. Glazge, Škotijoje. Jis pradėjo fotografuoti dar jaunystėje, o būdamas 20 metų amžiaus fotografavo Pasaulio taurės finalą Meksikoje, dirbdamas leidinyje „The Times“. Tą dieną Deividas padarė garsiąją Diego Maradonos, laikančio Pasaulio taurę, nuotrauką, ir dėl šios sėkmės vėliau buvo kviečiamas fotografuoti olimpines žaidynes bei daugybę kitų sporto renginių. Tik po daugelio metų jis suprato, kad geriausiai jaučiasi fotografuodamas gamtos pasaulį; jausmus žadinančios ir įtraukiančios jo nuotraukos, kuriose vaizduojama žemės gyvybė, pelnė jam vis augantį populiarumą tarp meno kolekcininkų. 2018 m. Deividas įsitvirtino kaip vienas iš populiariausių meninės fotografijos kūrėjų pasaulyje.

Visi vaizdai priklauso © David Yarrow