Nikon Imaging | Lietuva | Europe

04-10-2017

Gatvės gyvenimas ˛velgiant pro objektyvą

Nikon išleid˛ia naują Barselonoje darytų nuotraukų seriją, kad įkvėptų mėgėjus gatvės fotografus

Amsterdamas, Nyderlandai, 2017 m. spalio 4 d. – Nikon išleid˛ia išskirtinę ispanų fotografo Ibai Asevedo (Ibai Acevedo) nuotraukų seriją. Fotografas priėmė iššūkį praleisti vieną dieną fotografuodamas penkias skirtingas savo gimtojo miesto Barselonos vietas naudodamas penkis NIKKOR fiksuoto ˛idinio nuotolio objektyvus.

Urbanistinis Barselonos peiza˛as – tai unikalus nuostabių paplūdimių, modernios architektūros ir gotikinės miesto praeities junginys. Šioje nuotraukų serijoje u˛fiksuoti prikaustantys Barselonetos paplūdimio, Sagrada Familia (Šv. Šeimynos ba˛nyčios), Las Ramblas gatvės, Gotikos kvartalo ir Tibidabo kalno vaizdai. Kiekvienai vietai fotografuoti buvo naudojami skirtingi fiksuoto ˛idinio nuotolio objektyvai, taip norint parodyti, kaip tinkamai parinktas objektyvas gali perkelti gatvės fotografiją į aukštesnį lygį.

Ibai Asevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED

Ibai Asevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G

Ibai fotografavo naudodamas Nikon D750 ir toliau nurodytus NIKKOR fiksuoto ˛idinio nuotolio objektyvus.
- AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED: Platus šio objektyvo kampas ir ma˛as ryškumo gylis – puikus pasirinkimas norint įam˛inti garsųjį Barselonos paplūdimį. Šis objektyvas leido Ibai u˛fiksuoti Barselonetos paplūdimio aplinką ir nuotaiką – vaizdai neiškraipyti ir ryškūs net ir fotografuojant ryškioje šviesoje.
- AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G: Sis objektyvas yra išskirtinis, nes tuo pat metu fiksuoja ma˛ą ryškumo gylį ir platų kampą. Taip pat jis yra naudingas esant prastam apšvietimui. Tai puikiai matoma Ibai darytoje nuotraukoje, kurioje u˛fiksuota ˛ymioji Sagrada Familia, atsispindinti netoliese esančiame e˛ere. Šią nuotrauką nesunku supainioti su paveikslu.
- AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G: Šis objektyvas puikiai tiko norint išskirti puikų kadrą ˛monių jūra virtusioje Las Ramblas gatvėje. Objektyvo diafragma suteikė nuostabią, antrame nuotraukos plane susiliejančią tekstūrą ir taip padėjo u˛tikrinti puikų ryškumo gylį.
- AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G: Šis objektyvas fiksuoja net pačias smulkiausias detales ir tobulai tinka portretinėms nuotraukoms. Fokusuodamas ˛iūrinčiojo akis, objektyvas leid˛ia sukurti tolygų suliejimo efektą. Šio objektyvo galimybės buvo išbandytos fotografuojant Gotikos kvartale.
- AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G: Dėl galimybės fotografuoti prasto apšvietimo sąlygomis šis objektyvas lengvai prisitaiko prie kintančių apšvietimo sąlygų ir todėl tapo puikiu pasirinkimu įam˛inant tiek ba˛nyčią, tiek saulėlydį virš Tibidabo kalno.

Kalbėdamas apie savo patirtį, Ibai Asevedo sakė: „Man gatvės fotografija – tai rizika ir mėginimas u˛fiksuoti ką nors neįprasto ar neilgai trunkančio. Visuomet esu budrus ir siekiu pasinaudoti galinčia pasitaikyti proga. Labai svarbu gebėti improvizuoti – šiaip ar taip, fotografijos grožis slypi tame, kad gali užfiksuoti kažką vykstančio tik tą konkrečią akimirką. Tokie elementai kaip skirtingos apšvietimo ir oro sąlygos fotografams kelia be galo daug iššūkių ir atveria nema˛ai galimybių, tačiau neturint tinkamo objektyvo jūsų galimybės ribotos.“

Ibai Asevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G

Ibai Asevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G

Ibai Asevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G

Ibai Asevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G

Vaizdo įrašas

Per˛iūrėkite šiuos praktiškus vaizdo įrašus, kuriuose u˛fiksuotas Ibai gimtojoje Barselonoje, ir su˛inokite, kaip naudoti NIKKOR fiksuoto ˛idinio nuotolio objektyvus. http://bit.ly/nikon_ltal

Įrangos komplektas

Fotosesijos metu Ibai Asevedo naudojo šią įrangą:
Nikon D750
AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED
AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G
AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G
AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G
AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G