Nikon Imaging | Lietuva | Europe

06-07-2017

Paskelbti konkurso „Nikon Photo Contest 2016–2017“ nugalėtojai

Amsterdamas, Nyderlandai, 2017 m. liepos 6 d.: Nikon su malonumu pristato konkurso „Nikon Photo Contest 2016–2017“ nugalėtojus. „Nikon Photo Contest“ yra vienas iš pagrindinių pasaulio tarptautinių fotografijos konkursų, rengiamas nuo 1969 m. Šiais metais, švenčiant Nikon 100-ąjį gimtadienį, buvo pristatytas ypatingas 100-ojo jubiliejaus apdovanojimas, skirtas temai „Celebration“ (Šventė).

Iš viso 21 511 fotografų iš 170 šalių ir regionų pateikė 76 356 darbus – tai naujas konkurso rekordas pagal šalių ir regionų, iš kurių buvo pateikti darbai, skaičių.

„Nikon Photo Contest 2016–2017“ nugalėtojai

„Nikon 100th Anniversary Prize“ (Nikon 100-ojo jubiliejaus prizas) „Greeting to the Sun“ (Saulės pasveikinimas)

Annamaria Bruni (Italija)

„Grand Prize“ (Didysis prizas): 休 (Pertrauka)

Yuanyuan Tian (Kinija)

„Award for the Most Popular Entry“ (Apdovanojimas už populiariausią darbą): „Disappearing fishing method by Moken“ (Nykstantis mokenų žvejybos būdas)

Dorte Verner (JAV)

Teisėjavo tarptautinė įvairių sričių profesionalų grupė, vadovaujama pasaulyje pripa˛into grafikos dizainerio ir meno vadovo Neville Brody, kuris apibendrino: „Konkursui pateikti darbai be galo skyrėsi savo tematika ir objektais: kai kurie buvo d˛iaugsmingi ir rodantys pastabumą, bet dauguma buvo politinio pobūd˛io arba skatinantys filosofiškai pa˛velgti į pasaulį. Patys laimėtojai atspindi pusiausvyrą tarp menininko ˛vilgsnio ir gebėjimo pasakoti istoriją. Pasauliniai rūpesčiai ir problemos u˛fiksuotos ir perteiktos išlaikant paprastą tikroviškumą – šie vaizdai padeda mums geriau suprasti, kas mes esame, ir rodo mums did˛iąsias pasaulio, kuriame gyvename, tiesas.“

ˇiuri ne tik išrinko po vieną „Nikon 100th Anniversary Prize“ (Nikon 100-ojo jubiliejaus prizo) ir „Grand Prize“ (Did˛iojo prizo) nugalėtoją iš dviejų kitų kategorijų darbų, bet ir skyrė I, II bei III vietas kiekvienoje kategorijoje ir pagal kiekvieną formatą (atskira nuotrauka / nuotraukų istorija / vaizdo įrašas). Pagal konkurso dalyvių balsus taip pat buvo išrinktas „Award for the Most Popular Entry“ (Apdovanojimo u˛ populiariausią darbą) nugalėtojas.

Visas laimėjusias nuotraukas ir išsamią informaciją galima rasti „Nikon Photo Contest 2016–2017“ svetainėje.