Nikon Imaging | Lietuva | Europe

18-07-2017

Tokijo chaoso pašalinimas

Nikon išleidžia naują kelionių nuotraukų seriją, užfiksuotą universaliais kintamojo židinio objektyvais, išskiriančiais pagrindines chaotišką sostinę, Tokiją, apibūdinančias detales

Amsterdamas, Nyderlandai, 2017 m. liepos 18 d. – šiandien išleista išskirtinė fotografavimo serija pasakoja apie Lenkijos kelionių fotografą Luką Palką (Lukasz Palka), kuris keliaudamas per chaosą ir dėmesį skirdamas elementams, kurie šį miestą daro tokį ypatingą, fiksuoja didžiausio pasaulyje miesto ir Nikon gimtinės, Tokijo, esmę.

Nikon šiais metais švenčiant 100-ąsias metines*, vaizduose demonstruojamos Nikon universalių kintamojo židinio ir telefotografijos objektyvų galimybės išskirti konkrečias detales iš maišaties ir sujudimo. Kadangi NIKKOR objektyvai puikiai tinka kelionėms fotografuoti, Lukas galėjo užfiksuoti ryškių kadrų, kuriuose vaizduojamos ramios, chaoso Nikon gimtajame mieste akimirkos. Neoninėmis spalvomis nušviestas naktinis gyvenimas, išskirtinis balansas tarp tradicijų ir modernumo bei įspūdingi miesto siužetai – visa tai Tokiją daro rojumi kelionių fotografams ir puikia vieta fotografuoti.

Serijiniuose vaizduose matosi akimirkos nuo Šibujos sankryžą kertančios minios iki aukšto Mori bokšto, budistų vienuolių ir Tokijo gatvės gyvenimo.

Lukas Palka: D5, AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR

Lukas Palka: D500, AF-S DX NIKKOR 18-300mm f/3.5-6.3G ED VR

Lukas užfiksavo seriją fotografijų, naudodamas D5, D500 ir D7500 bei šiuos NIKKOR objektyvus:
AF-S DX NIKKOR 18-300mm f/3.5-6.3G ED VR: itin kompaktiškas ir nešiotis skirtas objektyvas puikiai tinka visiems, norintiems keliauti be naštos, tačiau neaukoti nuotraukos kokybės arba neprarasti galimybės fotografuoti įvairiu kampu. Įtaisius Nikon virpesių mažinimo sistemą, objektyvas perteikia aiškius vaizdus – net ir fotografuojant fotoaparatą laikant rankose, o teleobjektyvą nustačius į diapazono pakraštį.
AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR: kompaktiškas ir universalus – 5 k. kintamojo židinio objektyvas perteikia išskirtinai ryškius vaizdus, netgi esant prastam apšvietimui. Jo nanometrinė kristalinė danga gerokai sumažina vaizdo dvejinimosi ir blyksnių efektus.
AF-S NIKKOR 28-300mm f/3.5-5.6G ED VR: šis itin galingas FX kintamojo židinio objektyvas su universaliu nuo plačiakampio iki teleobjektyvo priartinimu užtikrina itin didelį 10,7 k. priartinimą ir platų visus dažniausiai naudojamus židinio nuotolius apimantį 28–300 mm židinio nuotolių diapazoną, todėl tai puikus pasirinkimas kelionių fotografams, ieškantiems aukščiausios kokybės, kurią gali užtikrinti minimalus komplektas.
AF-S NIKKOR 80-400mm f/4.5-5.6G ED VR: šis itin našus kartu su FX formato SLR skirtas naudoti telefotografijos kintamojo židinio objektyvas pasižymi plačiu židinio nuotoliu, puikiai tinkančiu kraštovaizdžio kadrams fiksuoti. Jis taip pat turi Nikon virpesių mažinimo sistemą, kuri leidžia fotografuoti užraktui veikiant net keturiomis padalomis lėčiau, todėl rankoje laikomu fotoaparatu užfiksuoti vaizdai nėra susilieję.

Komentuodamas savo patirtį, Lukas Palka sakė: „Kaip kelionių fotografas ieškau tvirtos ir universalios įrangos, kuri užtikrina, jog galėsiu fiksuoti įvairius kadrus vos su vienu fotoaparato korpusu ir objektyvu. Tokijuje galima užfiksuoti įvairių kadrų, o kiekvienas iš keturių naudotų objektyvų leido iš vaizdų pašalinti šio nuostabaus miesto chaosą ir išskirti pagrindinius elementus, kurie jį daro tokį ypatingą. Gauti vaizdai atspindi mano aistrą – leisti žmonėms pažvelgti į šį ikonišką miestą kitu kampu.“

Lukas Palka: D5, AF-S NIKKOR 80-400mm f/4.5-5.6G ED

Lukas Palka: D5, AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR

Serijos „Chaoso pašalinimas“ įkvėpti fotografai, norintys eksperimentuoti ir plėtoti savo pačių fotografavimo galimybes kitos kelionės metu, čia gali pasinaudoti Nikon universaliems kintamojo židinio objektyvams taikoma pinigų grąžinimo akcija.

Lukas Palka: D7500, AF-S DX NIKKOR 18-300mm f/3.5-6.3G ED VR

Lukas Palka: D5, AF-S NIKKOR 28-300mm f/3.5-5.6G ED VR

Komplektas

Fotografuodamas Lukas Palka naudojo šią Nikon įrangą:
• D5
• D500
• D7500
• AF-S DX NIKKOR 18-300mm f/3.5-6.3G ED VR
• AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR
• AF-S NIKKOR 28-300mm f/3.5-5.6G ED VR
• AF-S NIKKOR 80-400mm f/4.5-5.6G ED VR

Šiose praktiškų vaizdo įrašų serijose peržiūrėkite, kaip naudoti universalius kintamojo židinio NIKKOR objektyvus.

Fotografas

Gimęs Lenkijoje, užaugęs JAV, o nuo 2008 m. gyvenantis Japonijoje, Lukas Palka yra apdovanojimą gavęs fotografas, besispecializuojantis Tokijo fotografavimo įvairiais aspektais fotografijoje – jis fiksuoja jo žmones, infrastruktūrą ir nesibaigiančias miesto gatvėse besirutuliojančias istorijas. Jis yra Japonijoje įsteigtos bendrovės „EYExplore Inc“, teikiančios fotografavimo nuotykių ir konsultavimo paslaugas Tokijuje, Kiote ir Osakoje, bendraįkūrėjas.

Savo fotografavimo darbais jis siekia vieno tikslo: perteikti puikaus miesto portretą.

https://www.lkazphoto.com/

*2017 m. liepos 25 d.