Nikon Imaging | Lietuva | Europe

30-06-2017

Nikon ambasadorius Vincentas Miunjė fotografuoja ant išnykimo ribos atsidūrusius snieginius leopardus

5 000 m aukštis virš jūros lygio, -35 °C temperatūra ir nepastovi geopolitinė situacija metė iššūkį pademonstruoti Tibeto gamtos stebuklą

5 000 m aukštis virš jūros lygio, -35 °C temperatūra ir nepastovi geopolitinė situacija metė iššūkį pademonstruoti Tibeto gamtos stebuklą

Amsterdamas, Nyderlandai, 2017 m. bir˛elio 30 d. – Nikon ambasadorius Europoje ir laukinės gamtos fotografas Vincentas Miunjė (Vincent Munier) atliko ambicingą projektą, kad įam˛intų did˛iausiame pavojuje atsidūrusią Tibeto gyvūnų rūšį. Norėdamas fotografuoti šiame santykinai ne˛inomame ir netyrinėtame regione, Vincentas keliavo dideliame aukštyje, stingdančiame šaltyje ir per kalnuotas vietoves, su savimi pasiėmęs palapinę, šiltų drabu˛ių, Nikon D5 bei D500 fotoaparatus ir NIKKOR objektyvų.

Vincentas u˛fiksavo įvairių gyvūnų, įskaitant laukinius jakus, tibetinius dzerenus ir orongus, tibetinę lapę ir manulą, o pagrindinis jo tikslas buvo nufotografuoti savo baikštumu ir atsiskyrėlišku būdu garsėjantį snieginį leopardą – ant išnykimo ribos atsidūrusį gyvūną, kuriam pavojų kelia klimato kaita.

ˇmogaus ir gamtos susiliejimas

Tibetas yra sunkiai pasiekiama vieta – ir geopolitiniu po˛iūriu, ir dėl praktinių aplinkybių, nes ši vietovė yra labai aukštai virš jūros lygio. Padedamas vietinio gido tibetiečio, Vincentas nukeliavo į atokiausias ir ma˛iausiai paliestas regiono vietas, u˛kopė į 5 000 metrų aukštį.

„Mane pirmyn stumia smalsumas ir nuotykių troškimas, todėl Tibeto oro sąlygos ir reti laukiniai gyvūnai pasirodė puikus iššūkis, – komentuoja V. Miunjė. – Kai dirbi tokiomis atšiauriomis sąlygomis, nori turėti geriausią fotoaparatą ir objektyvus, kad niekada nepraleistum svarbios akimirkos. Nikon įrangą naudoju nuo 12 metų. Šioje kelionėje man reikėjo patikimo Nikon D5 – mano mėgstamiausio fotoaparato, taip pat patogaus nešiotis Nikon D500 fotoaparato. Objektyvai AF-S NIKKOR 800mm f/5.6E FL ED VR ir AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR man taip pat labai pravertė, nes galėjau iš toli u˛fiksuoti kokybiškų kadrų.“

ˇinios apie paslaptingiausią plėšrūną skleidimas

Manoma, kad per du dešimtmečius¹ snieginių leopardų populiacija laukinėje gamtoje suma˛ėjo ma˛iausiai 20 proc. Be to, kad šiai rūšiai ir taip gresia išnykimas, gamtosaugininkai snieginių leopardų ateitimi vis labiau rūpinasi ir todėl, kad pastaruoju metu buvo nufilmuota, kaip tose pačiose buveinėse Tibeto plynaukštėje gyvena paprastieji leopardai².

Vincentui į Tibetą teko vykti tris kartus, kol pagaliau pavyko pamatyti snieginį leopardą. Dėl maskuojančios kailio spalvos ir baikščios prigimties juos pastebėti ir aptikti yra sunku. Per šią trečiąją kelionę fotografui pavyko dviem dienoms prisiartinti prie motinos su ma˛yliu ir pasirinktu fotoaparato bei objektyvo deriniu u˛fiksuoti, kaip jie med˛ioja kartu.

„Mūsų santykiai su gamta yra nesuprantami – tarp mūsų yra praraja, – tęsia V. Miunjė. – U˛siimdamas įvairiais projektais mėgstu leistis į kraštutinumus, kad u˛pildyčiau šį plyšį. Tai nėra lengva ir da˛nai mane baugina vietovė, klimatas ar net gyvūnai. Vis dėlto svarbu, kad ˛monės suprastų, jog jie nėra pasaulio šeimininkai. Man patinka reguliariai grį˛ti į gamtą ir gyventi be namuose esančių patogumų, tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip šie sutvėrimai.“

Nikon ambasadorių Europoje programa

Nikon ambasadorių Europoje programoje dalyvauja talentingi ir įtakingi vaizdinių menų kūrėjai, naudojantys naujausias pramonės srities technologijas ir išmanantys socialines tendencijas, kad atstovautų dabartiniam laikotarpiui. Nikon metė iššūkį Vincentui – įgyvendinti savo fotografijos svajonių projektą, kadangi šis fotografas – pasaulyje pripa˛intas laukinės gamtos fotografavimo lyderis.

Daugiau informacijos apie Vincento projektą rasite jo specialiame projekto puslapyje.

Įrangos komplektas

Projektui Vincentas naudojo tokią įrangą:

• AF-S NIKKOR 800mm f/5.6E FL ED VR 
• AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR 
• AF-S NIKKOR 70-200mm f/2.8E FL ED VR 
• D5 
• D500

Apie Vincentą

Vincento Miunjė specializacija – laukinės gamtos nuotraukos ir lauke fotografuoti vaizdai. Vincentas gimė Prancūzijos Vogėzų regione ir fotografiją pamėgo būdamas 12 metų. Did˛iąją dalį jaunystės praleido fiksuodamas laukinę gamtą miškuose, kurių apsuptyje gyveno. Vincentas yra pirmasis fotografas, tris kartus iš eilės gavęs BBC „Wildlife Photographer of the Year“ „Erik Hosking Award“ (laukinės gamtos metų fotografo Eriko Hoskingo apdovanojimą). Jo nuotraukos eksponuojamos meno galerijose ir spausdinamos presti˛iniuose tarptautiniuose ˛urnaluose.

Visi vaizdai priklauso © Vincentui Miunjė.


¹https://www.wwf.org.uk/wildlife/snow-leopards
²http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-38610862