Nikon Imaging | Lietuva | Europe

27-07-2016

Iš viso jau pagaminta 100 milijonų NIKKOR objektyvų, skirtų fotoaparatams su keičiamu objektyvu

Amsterdamas, Nyderlandai, 2016 m. liepos 27 d.: Nikon Corporation praneša, kad 2016 m. bir˛elio mėn. duomenimis, iš viso jau pagaminta šimtas milijonų NIKKOR objektyvų¹, skirtų Nikon fotoaparatams su keičiamu objektyvu.

Nikon fotografijos objektyvų prekių ženklo NIKKOR istorija prasidėjo 1932 m., kai buvo įregistruotas Nikon (tuo metu pavadinimas buvo Nippon Kogaku K.K.) priklausantis prekės ženklas NIKKOR, o 1933 m. pasirodė objektyvas Aero-Nikkor, skirtas fotografuoti iš orlaivio. 1959 m. Nikon pristatė Nikon F SLR fotoaparatą ir pirmuosius objektyvus NIKKOR, skirtus Nikon SLR fotoaparatams, įskaitant Nikkor-S Auto 5cm f/2.

Pavadinimas NIKKOR buvo sukurtas pridėjus raidę „r“ prie Nikko, lotyniškos pirmojo įmonės pavadinimo Nippon Kogaku K.K. santrumpos. Tai buvo to meto įprasta fotografijos objektyvų pavadinimų kūrimo praktika.

Šiuo metu Nikon siūlo daugiau nei 90 tipų NIKKOR objektyvų. Tai fiksuoto ˛idinio nuotolio (nekintami) objektyvai, apimantys itin platų ir efektyviausios telefotografijos ap˛valgos kampus, taip pat 180 laipsnių matymo kampo objektyvai, kintamojo ˛idinio objektyvai, mikroobjektyvai ir PC-E objektyvai, palaikantys įvairiausias programas, taip pat objektyvai 1 NIKKOR, skirti patobulintiems fotoaparatams su keičiamu objektyvu.

Nikon F stovas, naudojamas Nikon SLR fotoaparatams ir keičiamiems objektyvams, 2016 m. gegužės mėnesį atšventė savo 55 metų jubiliejų. Nikon F išleistas 1959 m. Per visą F stovo istoriją jam buvo pritaikomos atitinkamo meto naujausios technologijos, įskaitant diafragmos valdymą ir automatinį fokusavimą. Jis ir toliau bus nuolat tobulinamas.

Nikon taip pat tęsia darbus optinio našumo vertinimo tyrimų ir plėtros srityje. 2013 m. Nikon pradėjo kurti ir diegti OPTIA² – įrenginį, matuojantį visų formų aberaciją³, atsirandančią naudojant fotografijos objektyvus, taip pat specialųjį vaizdų imitavimo įrankį, naudojamą kartu su OPTIA. OPTIA sumontuotas aberacijos matavimo jutiklis, kuris reaguoja į fotografijos objektyvų charakteristikas. Naudojant su specialiuoju vaizdo imitavimo įrankiu dar geriau išnaudojamas objektyvo charakteristikų, pvz., suliejimo (dar vadinama „bokeh“), tekstūrų atkūrimo ir gylio pojūčio, ir aberacijos santykis, todėl šias charakteristikas galima kontroliuoti dar tinkamiau.

Vienas iš objektyvų, sukurtų naudojant OPTIA – tai naujasis AF-S NIKKOR 105mm f/1.4E ED. Šis objektyvas įkūnija trimačio, didelio tikslumo (aukštų atkūrimo charakteristikų) dizaino koncepciją, suteikiančią galimybę natūraliau atkurti trimačius objektus dvimatėje nuotraukoje. Jis nuotraukoms suteikia natūralaus gylio įspūdį, kai pagrindinis objektas įspūdingai perteikiamas, kartu išreiškiant gra˛ias suliejimo efekto charakteristikas, kurios palaipsniui kinta, didėjant atstumui nuo ˛idinio padėties.

Nikon sukūrė www.nikkor.com pasaulinį puslapį, skirtą bendrinti įvairiausiam kerinčiam NIKKOR turiniui, įskaitant nuotraukų ir vaizdo įrašų, sukurtų naudojant NIKKOR objektyvus, galerijas, interviu su objektyvų kūrėjais ir kt.


¹ Keičiamieji objektyvai, skirti Nikon SLR fotoaparatams, ir Nikon 1 – patobulintas fotoaparatas su keičiamais objektyvais
² Optinio našumo ir bendro vaizdo analizatorius
³ Aberacija atsiranda tada, kai viename objekto taške esanti šviesa nesueina į vieną tašką po perdavimo optine sistema, ir dėl to vaizdas atrodo išsiliejęs ir neryškus. Dėl aberacijos gali būti suformuotas kitokios formos objekto vaizdas, nei iš tikrųjų yra objektas.