Nikon Imaging | Lietuva | Europe

06-05-2016

Abiem Nikon skaitmeniniams SLR fotoaparatams D5 ir D500 suteiktas „Red Dot Award: Product Design 2016“ apdovanojimas

Amsterdamas, Nyderlandai, 2016 m. gegu˛ės 6 d. Nikon Corporation d˛iaugiasi galėdama pranešti, kad dviem skaitmeniniams SLR fotoaparatams D5 ir D500 buvo suteiktas „Red Dot Award: Product Design 2016“ apdovanojimas, kurį įsteigė Vokietijos dizaino centras „Design Zentrum Nordrhein Westfalen“.

„Red Dot Award: Product Design“ yra pasaulinio lygio apdovanojimas, teikiamas u˛ pastaraisiais dvejais metais išleistus gaminius, pasi˛yminčius pagal devynias kategorijas vertinamais pranašumais, įskaitant modernumą, funkcionalumą, ergonomiką, ekologiją ir patvarumą.

2016 m. „Red Dot Award: Product Design“ buvo organizuotas 61-ąjį kartą. Apdovanoti gaminiai, atrinkti iš ma˛daug 5200 pateiktų siūlymų iš 57 pasaulio šalių, bus demonstruojami specialioje parodoje, kuri nuo 2016 m. liepos 5 d. iki liepos 31 d. vyks dizaino muziejuje „Red Dot Design Museum“ Esene, Vokietijoje.

Daugiau informacijos apie „Red Dot Design Awards“ rasite svetainėje „Red Dot Online“.

D5 (išleisto 2016 m. kovą) ap˛valga

D5 yra naujausias Nikon aukščiausios klasės DSLR fotoaparatas. Jis pasi˛ymi aukščiausios kokybės charakteristikomis, pradedant gerokai patobulinta galimybe sekti judančius objektus ir pastebimai geresne vaizdo kokybe esant dideliam jautrumui, taip pat gebėjimu reaguoti į įvairias scenas ir objektus. Fotoaparatu, kuriame įrengta naujos kartos 153 taškų AF sistema ir kurio nepertraukiamo fotografavimo sparta siekia apie 12 fps¹ (su AF ir AE sekimu), galima patikimiau fiksuoti norimą objektą įvairiomis aplinkybėmis. Be to, naujas Nikon FX formato CMOS jutiklis ir nauja vaizdo apdorojimo sistema EXPEED 5 leid˛ia naudoti did˛iausią standartinį jautrumą Nikon istorijoje – ISO 102 400 ir ypač didelio jautrumo charakteristikas ne tik fotografuojant, bet ir filmuojant naujai palaikoma 4K UHD (3840 × 2160) raiška.

¹ Esant 1/250 s ar spartesniam u˛rakto greičiui CH atleidimo re˛imu.

D500 (planuojamo išleisti 2016 m. baland˛io pabaigoje) ap˛valga

D500 yra naujasis Nikon aukščiausios klasės DX formato DSLR fotoaparatas. Jame įrengta tokia pati naujosios kartos 153 taškų AF sistema kaip ir D5, ir juo galima fiksuoti norimą objektą didele nepertraukiamo fotografavimo sparta – apie 10 fps¹. Pritaikius naują vaizdo apdorojimo sistemą EXPEED 5 ir naują Nikon DX formato CMOS jutiklį tiek fotografuojant, tiek filmuojant u˛tikrinama geriausia vaizdo kokybė esant plačiai standartinio jautrumo gamai – nuo ISO 100 iki 51 200. Be to, fotoaparatas sukurtas siekiant patenkinti profesionalų poreikius ir leid˛ia filmuoti 4K UHD (3840 × 2160) raiška bei naudoti programėlę SnapBridge, kuria galima skland˛iai prijungti fotoaparatą prie išmaniojo įrenginio².

¹ Esant 1/250 s ar spartesniam u˛rakto greičiui AF-C automatinio fokusavimo re˛imu, kai fotoaparatas maitinamas EN-EL15 akumuliatoriumi, o visų kitų nustatymų reikšmės numatytosios.
² Prie išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių, kuriuose veikia „iOS“ arba „Android™“.