05-01-2016

Apšvieskite tinkamai: Nikon pristato SB-5000 – radijo bangomis valdomą Speedlight blykstę

Amsterdamas, Nyderlandai, 2016 m. sausio 5 d.: Nikon atnaujina puikiai vertinamų profesionalių blyksčių asortimentą naująja SB-5000. Ši lanksti Nikon Speedlight blykstė yra pirmoji, palaikanti valdymo radijo bangomis galimybę, ir yra pirmasis pasaulyje kompaktiškas blykstės įrenginys, kuriame įtaisyta aušinimo sistema.*

SB-5000 sukurta taip, kad padėtų įveikti sudėtingas fotografavimo situacijas, ir idealiai tinka profesionaliems fotografams, kuriems reikia lankstumo fotografuojant esant ir fotoaparato, ir atskiroms blykstėms. Dėl belaidžio valdymo radijo bangomis nebūtinas tiesioginis matomumas tarp pagrindinio ir valdomojo įrenginių, taip pat padidėja patikimumas fotografuojant ryškioje saulės šviesoje. Nikon nauja įtaisytoji aušinimo sistema leidžia greitai užfiksuoti daugiau kaip 100 kadrų blykstei veikiant visu pajėgumu. Dėl mažo svorio, kompaktiško dizaino ir neperkrauto valdymo ši naujoji Speedlight blykstė užtikrina neprilygstamą efektyvumą fotografuojant tiek lauke, tiek studijoje.

Kontrolė sudėtingomis sąlygomis

Sparti ir patikima blykstė SB-5000 padeda fotografams įveikti dar sudėtingesnius iššūkius. SB-5000 galima valdyti radijo bangomis, kaip patobulinto belaidžio apšvietimo valdymo sąrankos dalį, arba įprastai, naudojant tiesioginio matomumo optinius signalus. Vadinasi, kai reikia naudoti kelias blykstes, galima naudoti senesnes Speedlight. Suderintojo blykstės valdymo funkcija suteikia galimybę valdyti SB-5000 iš fotoaparato meniu arba iš kompiuterio, kuriame veikia Camera Control Pro 2, kai įrenginys prijungtas prie fotoaparato korpuso. Be to, naujoji aušinimo sistema padeda šiam kompaktiškam blykstės įrenginiui pasiekti 120 kadrų 5 sekundžių intervalais arba 84 kadrų 3 sekundžių intervalais skaičių ir neperkaisti. Apsauga nuo perkaitimo dar niekad nebuvo tokia gera.

Papildomos savybės

• Pagrindinės specifikacijos: SB-5000 galios skaičius yra 34,5, palaikomas 24–200 mm plataus FX formato priartinimo diapazonas (14 mm naudojant įtaisytąjį sklaidytuvą) ir trys apšvietimo lauko raštai.
• Kompaktiškas dizainas, neperkrautas valdymas: kompaktiškas blykstės korpusas sveria 420 g. Tvarkingame valdymo pulte rodoma daug lengvai įskaitomos informacijos. Blykstę galima pakreipti žemyn iki 7° arba aukštyn iki 90° ir pasukti 180° horizontaliai į kairę ir į dešinę.
• Priedai: įtaisytasis sklaidytuvas ir reflektorius, taip pat pridedamas difuzoriaus gaubtas puikiai dera su Nikon papildomais spalvų filtrais, kad dar labiau išplėstumėte savo kūrybos galimybes.

Zurabas Kiknadzė (Zurab Kiknadze), Nikon Europe objektyvų, priedų ir programinės įrangos skyriuje dirbantis produkto vadybininkas, sako:
„Nikon visada buvo kūrybiško apšvietimo fotografuojant srities priešakyje, nuolat įrodydama savo vertę dėl patikimumo, universalumo ir bendro sistemos integravimo. Valdymo radijo bangomis integravimas užtikrina, kad naujoji SB-5000 puikiai veiks net esant dažnai kylančių problemų, pvz., trukdžių tiesioginio matomumo linijoje ir ryškios saulės šviesos. O dėl naujosios aušinimo sistemos, kuri leidžia aktyvinti blykstę daugiau kartų iš eilės ir padeda išvengti priverstinių pertraukų, SB-5000 užtikrina išskirtinį efektyvumą. Tai puiki universali blykstė, skirta profesionalams, kuriems reikia nuolatinio efektyvaus veikimo.“

* Blykstėje SB-5000 naudojama pirmoji pasaulyje įtaisytoji aušinimo sistema tarp prijungiamųjų kompaktiškų blyksčių įrenginių (2015 m. gruodžio 1 d. duomenimis).