29/4/2015

Nikon įrodo, kad nuotrauka verta tūkstančio žodžių: fotografai keturiomis nuotraukomis moderniai perpasakoja žinomas pasakas

Amsterdamas, 2015 m. baland˛io 29 d. Padedama trijų ˛inomų fotografų Nikon patikrino seną posakį „nuotrauka verta tūkstančio ˛od˛ių“. Fotografijos projekte tik keturiomis nuotraukomis naudojant Nikon D5500 moderniai perpasakojamos trys klasikinės pasakos.

Serijoje #PicWorth1000Words ˛inomi fotografai iš JK, Ispanijos ir Italijos naujai pa˛velgia į pasakas Undinėlė, Raudonkepuraitė ir Snieguolė.

Cristina de Middel pirmoji priėmė iššūkį. Savo gebėjimus derinti faktus ir fikciją ji įrodė jau anksčiau, kai panaudojusi gautus nepageidaujamus el. laiškus pavaizdavo jų įsivaizduojamus siuntėjus. Moderniai perpasakodama Hanso Kristiano Anderseno pasaką Undinėlė ji perkelia istoriją į Meksiką. Gyvendama Meksikoje ji stebėjo vietinę debiutančių tradiciją, kuri turi įdomią sąsają su Anderseno undinėle.

Ji komentuoja: „Norėjau parodyti, kad galima sukurti ambicingą fotografijos darbą be didelio biud˛eto turint paprastą, bet įtaigią temą. Savo akimis mačiau įspūdingą ceremoniją Meksikoje ir ji man iškart priminė nesenstančią „Undinėlės“ meilės istoriją.“

Įdomiai į pasaką pa˛velgė fotografas iš Italijos Dan Bannino. Jis pelnė tarptautinį pripa˛inimą pavaizduodamas garsenybių maistą senų paveikslų stiliumi. Panašiai įkvėpimo jis semiasi iš penkioliktojo am˛iaus dailininkų darbų perpasakodamas 1812 m. brolių Grimų Snieguolės istoriją.

Jis paaiškina: „Dėl paprasto nekaltumo „Snieguolės“ istorija išlieka svarbi, taip kaip klasikiniai meno kūriniai tampa dar svarbesni su kiekviena nauja karta, kuri jais ˛avisi. Šia serija tikiuosi paskatinti kūrybingus fotografijos mėgėjus pa˛velgti į meną naujai ir jį savaip interpretuoti. Tai dar niekad nebuvo taip paprasta – ačiū skaitmeninei fotografijai.“

Tuo tarpu Sandro Giordano naujai perpasakoja Raudonkepuraitės istoriją, ˛velgdamas į mūsų dienų realijas. Jis komentuoja: „Geros nuotraukos priverčia ˛mones kalbėti ir mąstyti. Naujas ˛vilgsnis į ˛inomą istoriją pasitelkus įtaigias nuotraukas padeda suprasti, kokia galinga gali būti vaizduotė.“

Keturių kadrų pasakų serijos yra demonstruojamos http://www.nikonlife.eu/events/1000-words. Kiekviena nuotraukų serija pa˛velgia į pasaką nauju kampu – panašiai kaip fotoaparate Nikon D5500 naudojamas įvairiais kampais pakreipiamas jutiklinis ekranas suteikia dar daugiau kūrybos galimybių.

Nikon Europos produkto vadybininkas Jordi Brinkman komentuoja: „Dėl naujų technologijų kaip niekad daug ˛monių gali u˛siimti fotografija. Dabar norime įkvėpti tuos, kurie nori labiau įsigilinti į istorijų pasakojimą vaizdai. Šis fantazija pagrįstas projektas, kuriame did˛iausi šios srities specialistai pateikė patarimų, kaip išnaudoti visas fotoaparatų, tokių kaip galingasis Nikon D5500, galimybes, tikrai prie to prisidės.“

Išsamios informacijos apie fotografus, jų projektus ir jų patarimus galite rasti http://www.nikonlife.eu/events/1000-words. Taip pat galite prisijungti prie pokalbio „Twitter“ pasirinkdami #PicWorth1000Words arba Nikon „Facebook“ puslapyje www.facebook.com/nikon.

Visos nuotraukos padarytos naudojant Nikon D5500. Šis plonas DSLR yra lengvas ir galingas. Jis valdomas naudojant pa˛įstamą jutiklinį ekraną, kuris padės u˛fiksuoti dar geresnes nuotraukas.
D5500 nenuvils tiek fotografuojant greitai judančius objektus, tiek esant prastam apšvietimui. Net išspausdinus dideliu formatu arba rodant dideliame ekrane nuotraukos ir filmai bus itin ryškūs matomo pasaulio atspind˛iai.

Jautrus atlenkiamasis jutiklinis ekranas padeda fotoaparatą valdyti intuityviai, o integruotas „Wi-Fi“ ryšys supaprastina aukštos kokybės nuotraukų bendrinimą naudojant išmanųjį įrenginį. Pasitelkus šį ypač patogų naudoti ir nešiotis DSLR, tobulumas bus ranka pasiekimas.