9/4/2015

Dideli Nikon pasiekimai 2015 m. TIPA apdovanojimuose. Apdovanojimus laimėjo D810, D5500 ir COOLPIX P610

Amsterdamas, Nyderlandai, 2015 m. baland˛io 9 d. – Nikon šiandien paskelbė, kad trys jos gaminiai buvo apdovanoti 2015 m. TIPA (angl. „Technical Image Press Association“) apdovanojimų prizais.

TIPA – visuotinė organizacija, kuriai atstovauja fotografijos ir vaizdų apdorojimo įrangos ˛urnalų atstovai iš viso pasaulio, – įvertino Nikon D810 kaip „Best Professional DSLR“ (geriausią profesionalų DSLR fotoaparatą), Nikon D5500 – kaip „Best Entry Level DSLR“ (geriausią pradedantiesiems skirtą DSLR fotoaparatą) ir COOLPIX P610 –.kaip „Best Superzoom Camera“ (geriausią puikiai priartinantį fotoaparatą).

Laimėtojus išrenka 27 fotografijos ˛urnalų iš 16 valstybių redaktoriai, apdovanojimai skiriami gaminiams, kuriuos ˛iuri pripa˛įsta kaip geriausius, atsi˛velgdama į bendrą jų kokybę, našumą ir naudą apibrė˛tam galutiniam naudotojui. TIPA redaktoriai atsi˛velgia į novatoriškumą, naujausių technologijų naudojimą, dizainą ir ergonomiškumą, paprastumą naudoti bei kainos ir savybių santykį.

TIPA Best Professional DSLR: Nikon D810

Nikon D810 yra 36,3 megapikselio DSLR fotoaparatas su FX formato jutikliu, sukonstruotu be optinio ˛emuosius da˛nius praleid˛iančio filtro. Fotoaparatas gali fiksuoti visos skyros vaizdus 5 kadrų per sekundę greičiu, naudodamas pa˛angesnį triukšmo ma˛inimą 64–12 800 ISO diapazone (ISO diapazoną galima išplėsti iki 32–51 200), ir įrašyti „Full HD“ kokybės vaizdo įrašus. Nikon scenos atpa˛inimo sistema su 91 000 pikselių 3D spalviniu matricos matavimu III u˛tikrina subalansuotą ekspoziciją net esant prastam apšvietimui; įtrauktos ekspozicijos, automatinio fokusavimo, baltos spalvos balanso ir i-TTL blykstės valdymo funkcijos. Videografijos specialistams D810 siūlo HDMI, integruotą fotografavimą laiko intervalais ir intervalų laikmatį, integruotą mikrofoną su pasirenkamu balso da˛nio diapazonu, nuolatinį pagalbinį AF ir visišką rankinį valdymą. Fotoaparate taip pat įtaisyti du kortelių lizdai, palaikantys ir SD, ir CF atminties korteles.

TIPA Best Entry Level DSLR: Nikon D5500

D5500 kompaktiškas DX formato DSLR turi 24,2 megapikselio CMOS jutiklį ir gali fiksuoti iki 5 kadrų per sekundę visa skyra bei įrašyti „Full HD“ kokybės vaizdo įrašus su galimybe pasirinkti vieną iš keturių skirtingų kadrų per sekundę spartos parinkčių nuo 24p iki 60p skyra. Jame naudojama savo klasėje pirmaujanti Nikon 39 taškų automatinio fokusavimo sistema ir patobulinta 3D objekto sekimo funkcija, kuri išlaiko net ma˛iausių objektų fokusavimą, kad ir kaip nenuspėjamai jie judėtų. ISO jautrumo diapazonas – nuo 100 iki 25 600. Be to, tai pirmasis Nikon DSLR fotoaparatas, turintis 8,1 cm atlenkiamą LCD jutiklinį ekraną. Ergonomiško dizaino, patogus laikyti, lengvas ir plonas korpusas u˛tikrina did˛iausią patogumą. Naudodami Nikon prijungimo belaid˛iu ryšiu programėlę, naudotojai gali prijungti fotoaparatą prie suderinamo išmaniojo telefono ar planšetinio kompiuterio belaid˛iu būdu nekurdami prieigos taško. Daugybė kūrybiškųjų re˛imų suteikia naudotojui galimybę pagal savo norus pritaikyti kiekvieną vaizdą ir jo stilių.

TIPA Best Superzoom Camera: Nikon COOLPIX P610

Puikaus 60 k. optinio priartinimo funkciją ir NIKKOR ED stiklinį objektyvą (24–1 440 mm) turintis Nikon P610 gali fotografuoti 7 kadrų per sekundę sparta (visa skyra) ir įrašyti „Full HD“ kokybės vaizdo įrašus. Jame taip pat įdiegta Nikon 5 ˛ingsnių dvigubo aptikimo optinio virpesių ma˛inimo funkcija. Fotoaparatas turi 16 megapikselių CMOS vaizdo jutiklį, elektroninį vaizdo ieškiklį ir 7,5 cm atlenkiamą LCD ekraną (abu – 921 tūkst. taškų skyros). Tarp fotografavimo savybių – filtrų ir specialieji efektai, taip pat stambaus plano re˛imas ir filmo ilgais intervalais įrašymo funkcija. P610 turi integruotą GPS, todėl naudotojai gali lengvai siųsti vaizdus į suderinamą išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį naudodamiesi integruotu „Wi-Fi“ ir NFC ryšiu. Priartinimo mygtukas su ap˛valgos funkcija leid˛ia lengvai pakartotinai u˛fiksuoti objektą, kuris laikinai pasitraukė iš kadro. Be to, galite padvigubinti objektyvo diapazoną iki 120 k., naudodami Nikon skaitmeninio priartinimo funkciją „Dynamic Fine Zoom“.