2015-04-02

Patirkite kažką naujo – išbandykite naująjį fotoaparatą Nikon 1 J5 su keičiamu objektyvu

Amsterdamas, Nyderlandai, 2015 m. balandžio 2 d. Šiandien Nikon pristato Nikon 1 J5 – dar vieną Nikon 1 kompaktišką fotoaparatą su keičiamu objektyvu. Naujasis Nikon 1 išsiskiria nepralenkiamu fotografavimo greičiu, juo užfiksuoti vaizdai yra ypač kokybiški, be to, siūloma galimybės filmuoti 4K filmus, todėl greitai žengsite pirmyn fotografijos srityje.

Nikon 1 J5 yra naujos konstrukcijos, kuri sukurta siekiant užtikrinti lankstų valdymą, taigi, turite puikią galimybę pradėti fotografuoti kaip profesionalas.

Kuriant Nikon 1 J5 vienodai dėmesio skirta greičiui, patogumui ir vaizdų kokybei, todėl jį naudodami visada sužibėsite. Naujas CX formato jutiklis su foninio apšvietimu yra keturiskart didesnis nei daugelio kompaktiškų fotoaparatų, todėl šis fotoaparatas gerokai pranašesnis už kitus kompaktiškus fotoaparatus ir išmaniuosius telefonus.¹ Nikon 1 J5 yra pirmasis Nikon fotoaparatas, kuriuo galima įrašyti itin ryškią 4K formato² filmuotą medžiagą, be to, galima fotografuoti nuostabias 20,8 megapikselio nuotraukas ir įrašyti sklandžius laiko intervalo filmus. Dėl itin greitai veikiančios fotoaparato automatinio fokusavimo sistemos galima kokybiškai fotografuoti esant silpnam apšvietimui arba lengvai užfiksuoti judesį tam tikru momentu 20 fps greičiu naudojant naujo nepertraukiamą AF sporto režimu.³ Naudojant pakreipiamą jutiklinį ekraną ir rankinius valdiklius pavyks įgyvendinti visus kūrybinius sumanymus, o 1 NIKKOR objektyvas suteikia galimybę ryškiai užfiksuoti detales. Nikon 1 J5 palaiko „Wi-Fi“ ir NFC technologijas, todėl dabar galite dar greičiau siųsti aukštos kokybės nuotraukas naudodami išmanųjį įrenginį.

Džordis Brinkmanas (Jordi Brinkman), Nikon Europe produkto vadybininkas (kompaktiški Nikon 1 sisteminiai fotoaparatai), teigia: „Naujo dizaino, ypač ergonomiškas fotoaparatas Nikon 1 J5 suteikia galimybę vietoj momentinių nuotraukų kurti tikras fotografijas. Jei ieškote, kaip dar labiau išreikšti kūrybiškumą, jums patiks nesudėtingi rankiniai valdikliai ir dailus fotoaparato dizainas, dėl kurio jis atrodo kaip tikriems profesionalams skirtas prietaisas. Dėl naujoviškų technologijų Nikon 1 fotoaparatai visada buvo pranašesni fotografavimo greičiu, o dabar pristatome pirmąjį Nikon fotoaparatą, kuriuo galima filmuoti 4K formato filmus. Nikon 1 J5 suteikia galimybę išmėginti savo jėgas profesionalios fotografijos srityje, be to, yra patogus nešiotis ir turi jutiklinį ekraną.“

Pasirinkę Nikon 1 J5 pamiršite ribotas išmaniųjų telefonų ar kompaktiškų fotoaparatų fotografavimo galimybes. Tai yra pirmasis Nikon 1 fotoaparatas su dideliu foninio apšvietimo CX formato jutikliu, suteikiančiu galimybę užfiksuoti maksimalų kiekį šviesos. Puikiai atkuriamas kiekvienas pikselis, todėl užfiksuojami ryškių spalvų 20,8 megapikselio vaizdai ir atvaizduojamos smulkiausios detalės. Dėl plataus 160–12 800 ISO diapazono ir naujosios kartos EXPEED 5A vaizdo procesoriaus pažangių triukšmo mažinimo technologijų galite bet kokiomis sąlygomis fotografuoti itin aiškius vaizdus. Nikon EXPEED 5A procesorius – tai pagrindinis žaibiškai veikiančio automatinio fokusavimo, išmaniojo triukšmo mažinimo ir preciziškai tikslių vaizdų kūrimo komponentas. Sparčiau apdorojant duomenis, t. y. didelį jų kiekį iš 20,8 megapikselio jutiklio paverčiant puikiomis nuotraukomis ir 4K filmais, efektyviau taikomi įvairūs kūrybiniai ir fotografavimo serijomis dideliu greičiu režimai.²

Dėl itin didelio nepertraukiamo fotografavimo greičio ir Nikon 1 fotoaparatuose naudojamos mišraus automatinio fokusavimo sistemos Nikon 1 J5 nufotografuoja net ir labai greitai judančius objektus. Šiuo fotoaparatu užfiksuosite veiksmo kadrus, kurių gali nepavykti nufotografuoti net DSLR fotoaparatu. Fotografuokite kosminiu 20 fps greičiu nustatę nepertraukiamą AF arba rinkitės net 60 fps židinį užfiksavę pirmame kadre. Tereikia pasukant režimo pasirinkimo ratuką nustatyti sporto režimą ir fotografavimo serijomis režimai bus lengvai pasiekiami.³ Galima pasirinkti norimą fotografavimo greitį ir akimirksniu peržvelgti sugrupuotas greitai kintančių objektų kadrų sekas. Naujoviška Nikon mišraus AF sistema suteikia galimybę aiškiai nufotografuoti bet kokį norimą objektą. Sistemoje naudojamas 171 automatinio fokusavimo taškas, todėl objektas sufokusuojamas akimirksniu, o nuo 105 taškų automatiškai fokusuojant su fazės nustatymu režimo be jokios delsos pereinama prie kontrastą nustatančio AF. Veikiant AF su fazės nustatymu judesiai užfiksuojami žaibiškai. Kontrastą nustatančio AF taškai išdėstyti iki pat kadro krašto, todėl net esant silpnam apšvietimui aiškiai sufokusuojami periferiniai objektai.

Nikon 1 J5 yra puiki filmų kūrimo priemonė, kuria galėsite įrašyti įvairius filmus – nuo „Full HD“ vaizdo medžiagos, kurioje užfiksuoti visi nuotykiai, iki 4K formato kelionių dienoraščių ir sklandžių laiko intervalo filmų. Galite filmuoti ne tik 4K filmus², bet ir „Full HD“ 1080/60p vaizdo įrašus bei itin lėtų judesių (120 fps) HD filmukus. Stulbinančiai greita Nikon 1 mišraus automatinio fokusavimo sistema ir tikslus fazės nustatymo AF suteikia galimybę sklandžiai filmuoti ir tiksliai sekti objektą. Dėl E-VR (elektroninio virpesių mažinimo) funkcijos filmuota medžiaga ryškiai sufokusuojama net ir maksimaliai priartinus objektą,⁴ o greitas fotoaparato vaizdo procesorius suteikia galimybę filmuojant užfiksuoti didelės skyros nuotraukas naudojant automatinio vaizdo fiksavimo arba fotografavimo rankiniu būdu funkciją. Nikon 1 J5 taip pat yra pirmasis Nikon 1 modelio fotoaparatas, kuriuo galima filmuoti laiko intervalo filmus. Galite nustatyti, kad fotoaparatas fotografuotų kas 5, 10 ar 30 sekundžių, ir peržiūrėti kadrus kaip puikios kokybės „Full HD“ laiko intervalo filmukus, kuriuos gali sudaryti net 300 nuotraukų. Dėl šių pranašumų ir ryškumo gylio, kurio galima pasiekti naudojant greitą 1 NIKKOR objektyvą, su Nikon 1 J5 sukursite tokių nuotraukų, kurioms neliks abejingų.

Nikon 1 J5 yra kompaktiškas fotoaparatas, tačiau tarp jo valdiklių yra pakankamai vietos. Be to, dabar dar lengviau bendrinti visus vykusius kadrus. Ratukai yra pakankami toli nuo vieni kitų, todėl fotoaparato valdiklius galite reguliuoti neatitraukdami akių nuo objekto. Režimo pasirinkimo ratuku lengva kaitalioti PSAM ir sporto režimus. Galite keisti nustatymus komandų ratuku ir priskirti dažnai naudojamus nustatymus Fn (funkcijos) mygtukui. Fotoaparatą patogu suimti už tinkamai iš abiejų pusių suformuotos laikyti skirtos vietos, o pakreipiamas 7,5 cm (3,0 col.) 1 037 tūkst. taškų LCD jutiklinis ekranas yra itin jautrus. Fotografuokite labai žemai nuleidę arba aukštai iškėlę fotoaparatą, nes ekraną galima pakreipti į kitą pusę 86 laipsnių kampu. Fotografuokite puikius autoportretus pakreipę ekraną net 180 laipsnių kampu ir pasirinkite naują autoportreto režimą, kad būtų sušvelnintas odos atspalvis, arba nustatykite automatinį laikmatį. Galite bendrinti visas nuostabias nuotraukas: norėdami perkelti fotoaparato LCD ekrane rodomą vaizdą, paprasčiausiai priglauskite Nikon 1 J5 prie NFC (artimojo lauko ryšio) technologiją palaikančio išmaniojo įrenginio. O jei nuotraukas į išmanųjį įrenginį norite perkelti per „Wi-Fi“, tiesiog paspauskite specialųjį fotoaparato „Wi-Fi“ mygtuką⁵. „Wi-Fi“ funkciją galima naudoti ir norint suaktyvinti fotoaparatą per atstumą arba idealiai sukomponuoti kadrus iš anksto peržiūrint juos planšetinio kompiuterio arba išmaniojo telefono ekrane.

Nikon 1 patobulinimai suteikia galimybę greitai ir lengvai paversti paprastus kadrus nuostabiomis nuotraukomis. Kad galėtumėte meniškai fotografuoti, tiesioginio vaizdo valdymo funkcija papildyta Nikon kūrybingų efektų ratuku, kurį galima naudoti pasirinkus daugiau režimų nei anksčiau. Šių nepamainomų funkcijų derinys leidžia įvairiai patobulinti nuotrauką prieš fotografuojant. Tiesioginio vaizdo valdymo funkcija suteikia galimybę sureguliuoti užrakto greitį, diafragmą, ryškumą ir kontrastą. Naudodami kūrybingų efektų ratuką galite pritaikyti meniškus, studijoje nufotografuotoms nuotraukoms būdingos kokybės filtrus. Tiesiog braukite jutiklinio ekrano ratuku, kol pritaikysite norimą efektą. Bet kuriuo režimu taikomus keitimus galima stebėti LCD ekrane: tai, ką matote, bus užfiksuota paspaudus užraktą. Kaip ir kituose Nikon 1 fotoaparatuose, šiame fotoaparate veikia momentinio judesio vaizdo funkcija, kurią naudodami galite kurti judančio vaizdo nuotraukas vienu paspaudimu, o populiarioji Nikon geriausios akimirkos užfiksavimo funkcija suteikia galimybę užfiksuoti sekundės dalį trunkančias akimirkas naudojant išmanųjį nuotraukos valdiklį, aktyvųjį pasirinkimą ir lėtąją peržiūrą.

Kad vaizdų kokybė būtų nepriekaištinga, reikalingi pažangiausi objektyvai, tokie kaip 1 NIKKOR. Kad ir ką fotografuotumėte, rezultatas išsiskirs ypatinga precizika, nes tikrai rasite tinkamiausią objektyvą tarp plataus nekintančio židinio, efektyvių telefotografijos arba ypač plataus apžvalgos kampo modelių. Pasirinkę 1 NIKKOR objektyvą galėsite ir filmuoti. Be to, visi objektyvai yra kompaktiški ir tai teikia išskirtinumo Nikon 1 sisteminiams fotoaparatams. Kad būtų prieinama dar daugiau galimybių, per Nikon jungties adapterį FT1 prie Nikon 1 fotoaparato galima prijungti NIKKOR DX ir FX formatų objektyvus su F jungtimi.⁶

Didelis ir spartus foninio apšvietimo 20,8 megapikselio CMOS jutiklis: galite fotografuoti nuostabias nuotraukas esant silpnam apšvietimui arba meniškai sulieti kadro foną ir kaskart džiaugtis puikios kokybės vaizdu.
Tobulas rezultatas net esant silpnam apšvietimui: 160–12 800 ISO diapazonas ir rankinio bei automatinio ISO valdymo galimybės. Dėl efektyvios triukšmo mažinimo funkcijos galite fiksuoti aiškesnius ir ypač tiksliai eksponuotus vaizdus pasirinkę didelį jautrumą.
EXPEED 5A: naujosios kartos Nikon vaizdo procesorius. Galite fotografuoti nuostabias nuotraukas ir įrašyti filmus dideliu greičiu.
Itin didelė fps sparta: fotografuokite kosminiu 20 fps greičiu nustatę nepertraukiamą AF arba rinkitės net 60 fps židinį užfiksavę pirmame kadre.
Sporto režimas: akimirksniu pasiekiami fotografavimo serijomis režimai ir galimybė peržvelgti sugrupuotas greitai kintančių objektų kadrų sekas.³
Patobulintas mišrus AF: 171 taško AF sistema. Yra net 105 fazės nustatymo taškai, todėl židinys labai greitai ir tiksliai sufokusuojamas pagal judantį objektą.
Nuostabūs filmai: kurkite 4K/15p arba „Full HD“ 1080/60p filmus. Galima užfiksuoti didelės skyros nuotraukas filmuojant ir ypač lėtai peržiūrėti HD filmus, įrašytus 120 fps sparta.
Laiko intervalo filmai: kurkite „Full HD“ laiko intervalo filmus, kuriuos gali sudaryti net 300 nuotraukų.
Rankiniai valdikliai: fotoaparate įtaisyti PSAM valdikliai, komandų ratukas ir Fn mygtukas.
Pakreipiamas jutiklinis ekranas: jautriame 7,5-cm (3,0 col.) 1 037 tūkst. taškų LCD ekrane patogu valdyti procesus net tada, kai jis pakreiptas.
„Wi-Fi“ ir NFC palaikymas: lengvas kiekvienos nuostabios nuotraukos bendrinimas naudojant išmanųjį įrenginį. Palietę specialųjį mygtuką pasieksite fotoaparato „Wi-Fi“ funkcijas.⁵
Tiesioginis vaizdų valdymas naudojant kūrybingų efektų ratuką: prieš fotografuodami, fotoaparato jutikliniame ekrane galite greitai ir intuityviai patobulinti nuotraukas arba filmus įvairiais režimais.
Kūrybiškas režimas: lengvas vieno iš 14 nuotraukoms ir filmams skirtų efektų arba vieno iš penkių scenos režimų pritaikymas. Siūlomi septyni nauji efektai – poparto, odos sušvelninimo, retro ir kt.
Geriausios akimirkos užfiksavimas: užfiksuokite trumpos akimirkos žavesį naudodami išmaniojo nuotraukos valdiklio, aktyviojo pasirinkimo ir lėtosios peržiūros funkcijas.
Unikalus stilius:galima rinktis iš trijų Nikon 1 J5 spalvų derinių. Siūlomas juodas korpusas su juodu objektyvu, sidabrinės / baltos spalvos korpusas su sidabrinės spalvos objektyvu arba sidabrinės / juodos spalvos korpusas su sidabrinės spalvos objektyvu.
1 NIKKOR objektyvas: nepriekaištingai sufokusuoti vaizdai naudojant objektyvą 1 NIKKOR VR 10–30mm f/3.5–5.6 PD-ZOOM.
Nemokama programinė įranga ir saugykla: be vargo importuokite, tvarkykite, redaguokite ir bendrinkite nuotraukas, filmus bei momentinius judesio vaizdus naudodami nemokamą Nikon vaizdų saugojimo programinę įrangą ViewNX-i ir ViewNX-Movie Editor. Nemokamai gaukite 20 GB vietos NIKON IMAGE SPACE saugykloje.

• Korpuso dėklų rinkinys CB-N2220SA
• Asmenukių lazdelė N-MP001

• Įkraunamas ličio jonų akumuliatorius EN-EL24
• Akumuliatoriaus įkroviklis MH-31
• USB laidas UC-E20
• Kaklo dirželis
• Korpuso dangtelis BF-N1000

 

¹ Fotoaparate Nikon 1 J5 įtaisytas 1 colio, CX formato jutiklis yra maždaug keturiskart didesnis už 1/2,3 col. jutiklius, naudojamus daugelyje kompaktiškų fotoaparatų.
² Pasitelkę Nikon programinės įrangos platformą ViewNX-i4K galite žiūrėti filmus didelio našumo kompiuteriu ir juos redaguoti naudodami ViewNX-Movie Editor.
³ Sporto režimas ir nepertraukiamas fotografavimas dideliu greičiu: atsižvelgiant į fotografavimo sąlygas ir rašymo į atminties kortelę greitį, visiškai atleidus užraktą buferio pildymas gali užtrukti kelias akimirkas, todėl gali tekti šiek tiek palaukti, kol vėl galėsite fotografuoti.
⁴ Dėl E-VR (elektroninio virpesių mažinimo) funkcijos galima filmuoti nesulietus HD filmus ir momentinius judesio vaizdus.
⁵ Norėdami naudoti „Wi-Fi“ funkciją, tiesiog atsisiųskite į išmanųjį įrenginį programėlę Wireless Mobile Utility. Ši paslaugų programa veikia „iOS™“ ir „Android™“ išmaniuosiuose įrenginiuose, ją galima nemokamai atsisiųsti iš parduotuvių „Google Play™“ ir „Apple App Store™“. „Android“, „Google“, „Google Play“, „YouTube“ ir kiti ženklai yra „Google Inc.“ prekių ženklai.
⁶ Prie jungties adapterio FT1 galima prijungti daugybę NIKKOR objektyvų su F jungtimi. Suderinamų objektyvų sąrašą rasite Nikon jungties adapterio FT1 gaminio puslapyje arba galite teirautis kreipdamiesi į Nikon techninės priežiūros komandą.