25/3/2015

Paskelbti pirmojo festivalio Nikon European Film Festival nugalėtojai

Amsterdamas, Nyderlandai, 2015 m. kovo 25 d. – šiandien Nikon skelbia pirmojo festivalio Nikon European Film Festival, rengiamo kartu su nepriklausoma filmų kūrimo organizacija „Raindance“ ir apdovanojimų pelniusia Italijos aktore bei re˛isiere Asia Argento, nugalėtojus. Didysis prizas skiriamas Jagjeet Singh (JK) filmui „Voiceless – Stop the Bullies“ („Be ˛ado – sustabdykite chuliganus“). Nugalėtojui skiriamas Nikon D810 filmavimo rinkinys bei vienos savaitės trukmės visiškai apmokėta kelionė į 2015 m. gegu˛ę vyksiantį Kanų filmų festivalį.

Pradedantieji filmų kūrėjai iš visos Europos pateikė daugiau nei 300 trumpametra˛ių filmų, iš kurių Jagjeet Singh filmą „Voiceless – Stop the Bullies“ did˛iojo prizo laimėtoju išrinko komisija per Romoje vykusį finalinį vertinimo posėdį. Filmas, kurio pagrindinė idėja – kova su patyčiomis, buvo įvertintas dėl dėmesį prikaustančio pasakojimo ir techninio meistriškumo darnos. Komisijos atrinkti kitų kategorijų laimėtojai buvo šie:

• Best Narrative (Geriausia istorija) – „Innocence“ („Nekaltumas“), autoriai Joel Jonsson ir Christian Gardo, Švedija
• Technical Excellence (Techninis atlikimas) – „Powerless“ („Be energijos“), autorius Martin Taube, Švedija
• Best Student Entry (Geriausias studento darbas) – „L’amour“ („Meilė“), autorė Camille Van Wessem, Čekija

Festivalyje taip pat buvo Best Film as voted for by the Public (Publikos simpatijų) kategorija, kurios nugalėtoju pripa˛intas filmas, Nikon Film Festival svetainėje sulaukęs daugiausia paspaudimų „Patinka“ ir „Bendrinti“. Laurai atiteko filmui „Greenwoodo“ („Gamtoje“), kurio autorius Marko Kovac, Serbija.

Festivalyje Nikon European Film Festival galėjo dalyvauti tiek fotografai mėgėjai, tiek profesionalai, pateikę ne ilgesnį kaip 140 sek. trukmės filmą, kurio tema – „Kitokia perspektyva“. Šios temos konkurso dalyvių buvo prašoma atskleisti supratimą apie perspektyvą per po˛iūrį į objektą, santykį su pasakojimu ir fizinį lygmenį, iš kurio stebima situacija.

Asia Argento, Nikon European Film Festival vyriausiosios teisėjos ir komisijos pirmininkės, komentaras: „Buvome tiesiog priblokšti neįtikėtinai aukšto pateiktų filmų lygio. Visi mūsų per˛iūrėti filmai buvo itin originalūs ir mums didelį įspūdį padarė dalyvių pateikta temos „Kitokia perspektyva“ interpretacija. Mėgėjų pateiktų filmų kokybė taip pat liudija, kad technologijų pa˛anga dabar suteikia galimybę kurti filmus didesniam skaičiui ˛monių nei kada nors anksčiau. Labai d˛iaugiuosi, kad Nikon padeda kūrybingiems menininkams iš Europos ir viso pasaulio įgyvendinti savo idėjas.“

Did˛iojo prizo laimėtojui bus įteiktas Nikon D810 filmavimo rinkinys ir vienos savaitės trukmės visiškai apmokėta kelionė į Kanų kino festivalį 2015 m. gegu˛ės mėn., kuriame teks galimybė dalyvauti kaip specialiajam „Raindance“ svečiui.

Kiti du laimėtojai geriausios istorijos ir techninio atlikimo kategorijose gaus po Nikon D750 ir 3 000 EUR piniginį prizą, o geriausio studento darbo kūrėjas – Nikon D750 filmavimo rinkinį ir 2 000 EUR piniginį prizą.

Publikos simpatijų prizo laimėtojui bus įteiktas Nikon D750 filmavimo rinkinys.