2015-03-02

Spartus žingsnis link meistriškumo naudojant naująjį Nikon D7200 – DX formato DSLR fotoaparatą, kuris atitiks visus jūsų įgeidžius

Amsterdamas, Nyderlandai, 2015 m. kovo 2 d. Šiandien Nikon pristato naują DSLR – savo DX formato fotoaparatų asortimento lyderį. Išmanusis D7200 yra greitas, universalus ir turi visas prisijungimo galimybes; juo įamžinsite ištaigingas nuotraukas ir dar geresnius vaizdo įrašus.

D7200 pasižymi daugybe gerai žinomų Nikon FX modelių savybių, todėl tikrai neapvils aistringų fotografų. Tai fotoaparatas, pasirengęs patenkinti kiekvieno fotografo, norinčio kurti išskirtinius vaizdus lengvu DSLR fotoaparatu, įgeidžius.

D7200 yra pirmasis DX fotoaparatas, kuriuo galima tiksliai aptikti objektą taikant net iki –3 EV jautrumo nustatymus. Tai užtikrina automatinio fokusavimo sistema, perimta iš legendinių profesionalams skirtų Nikon fotoaparatų. Dėl plataus fotoaparato ISO diapazono ir didelio fotografavimo serijomis greičio galite ryškiai fotografuoti tamsoje ir aiškiai filmuoti naktį. Puikių fotografijų serijų ir sklandžių laiko intervalo filmų įamžinimą užtikrinančios funkcijos, taip pat platesnis suderinamų DX ir FX NIKKOR objektyvų spektras išplečia kūrybines galimybes. D7200 taip pat yra pirmasis Nikon DSLR, palaikantis NFC (artimojo lauko ryšio) technologiją. Dabar naudotojai gali pasirinkti, kaip perkelti įstabias nuotraukas į išmanųjį įrenginį – NFC ryšiu ar naudojantis fotoaparato „Wi-Fi“ funkcija¹. Kai reikės įamžinti filmus, dėl universalių vaizdo įrašų funkcijų ir lengvo fotoaparato DX korpuso D7200 bus pageidaujamas įrenginys bet kurioje gamybos aplinkoje. Filmų nustatymams skirtas meniu, išplėstinės garso valdymo parinktys ir naujausios kartos Picture Control nustatymai suteikia galimybę pasiekti nuostabų universalumą. Be to, fotoaparatas yra suderinamas su naujuoju atskirai įsigyjamu Nikon belaidžiu mikrofonu ME-W1, užfiksuojančiu aiškų garsą iki 50 m atstumu.

Marina Gurevič (Marina Gurevich), Nikon Europe naudotojams skirtų DSLR fotoaparatų skyriaus vadovė, tvirtina: „Aukščiausio lygio D7200 – tikras meistrystės pavyzdys. Dėl išmanių funkcijų rinkinio šis fotoaparatas yra puikus pasirinkimas tiek patyrusiems fotografams, tiek pradedantiesiems skirtų DSLR naudotojams, norintiems pereiti į aukštesnį lygį. Geriausia savo klasėje AF sistema, įspūdingas ISO našumas ir spartus vaizdo procesorius suteikia galimybę pasiekti daugiau fotografuojant bet kokias scenas. Be to, dėl legendinės Nikon ergonomikos ir gausaus suderinamų DX ir FX formato objektyvų asortimento atsiveria neaprėpiamos galimybės fotografuoti objektus būtent taip, kaip norite. Dar niekada nebuvo taip lengva perkelti nuotraukas iš fotoaparato, o dėl išplėstinių filmo funkcijų D7200 yra išties įdomus pasirinkimas tiems, kurie nori įamžinti vaizdo įrašus naudodamiesi nešiojama sistema.“

D7200 fotoaparatas įkvėps jus pasinerti į fotografiją giliau nei kada nors anksčiau. Didelis DX formato vaizdo jutiklis, EXPEED 4 vaizdo apdorojimas ir 100–25 600 ISO diapazonas užtikrina ypač platų dinaminį vaizdų diapazoną, žemą triukšmo lygį ir pereinamuosius sodrių tonų atspalvius. Galėsite įamžinti 24,2 megapikselio spausdinimo kokybės bet kokio objekto nuotraukas ir aiškiai filmuoti net tamsoje. Puikų šio fotoaparato universalumą fotografuoti neapsiribojant objektu ar vieta taip pat užtikrina profesionalams skirta AF sistema, perimta iš Nikon FX formato fotoaparatų. Iki –3 EV jautrumo (ISO 100, 20 °C (68 °F)) Multi-CAM 3500 II 51 taško AF sistema užfiksuoja objektą neįtikėtinai tiksliai, net ir tamsoje. Penkiolika kryžminių jutiklių centre puikiai aptinka objektą, o vienas centrinis taškas yra suderinamas su f/8, todėl galima naudoti daugiau objektyvo ir telekonverterio derinių. Galite fotografuoti iki 6 fps sparta DX formatu ir iki 7 fps sparta naudodami 1,3 k. apkarpymo funkciją. Dideliame fotoaparato atminties buferyje išsaugosite iki 27-ių 12 bitų RAW vaizdų ir iki 100 aukštos kokybės JPEG vaizdų kaip vieną fotografavimo dideliu greičiu seriją.² Fotografuodami 1,3 k. apkarpymo režimu, naudodami NIKKOR objektyvą, taip pat galėsite fotografuoti iš toliau, o 51 AF sistemos fokusavimo taškas apims visą kadrą.

D7200 turi iš Nikon profesionalams skirtų fotoaparatų perimtas vaizdo įrašų funkcijas, todėl šis filmų kūrimo įrankis suteikia daug galimybių. Fotoaparatas įrašo „Full HD“ filmus iki 25p / 30p kadrų greičiu, o jei pasirinksite 1,3 k. apkarpymo režimą, galėsite įrašyti iki 1080 / 50p / 60p kadrų greičiu. Specialiai filmams skirtas meniu – tai viena vieta visiems filmų nustatymams išsaugoti. Įrašant filmuotą medžiagą pravers dvigubas SD atminties kortelių lizdas arba šią medžiagą tuo pat metu galėsite išvesti į išorinį rašytuvą ar ekraną naudodami HDMI jungtį. Galite fotografuoti naudodami automatinio ISO valdymą M režimu, kad užtikrintumėte sklandų perėjimą iš tamsių ir šviesių sričių, naudoti zebro režimą, kad tiksliai pamatytumėte, kurios vietos per daug arba per mažai ryškios, ir taikyti nustatymą Flat Picture Control, kad būtų lengviau graduoti užfiksuotas spalvas. Garso kokybė filmą gali ne tik praturtinti, bet ir jį sugadinti, todėl fotoaparate naudojami naujoviški garso valdikliai, kuriais galite pasirinkti garso diapazoną (platų / balso) arba sumažinti vėjo keliamą triukšmą, jei filmuojant naudojamas integruotas mikrofonas. Jei įrašote naudodami išorinį mikrofoną, naujasis atskirai įsigyjamas Nikon belaidis mikrofonas ME-W1 yra puiki priemonė norint sukurti efektingesnę filmuotą medžiagą, tiesiogiai iš šaltinio įrašant aiškų garsą. Garsą užfiksuoja ir mikrofono siųstuvas, ir imtuvas, todėl jį galima įrašyti tiek vien mikrofonu, tiek naudojant ir mikrofoną, ir imtuvą. Šitaip galite lengvai įrašyti vien tik savo balsą, sutelkti dėmesį tik į objektą ar įrašyti abipusį pokalbį.

D7200 yra pirmasis Nikon DSLR, kuris palaiko ne tik „Wi-Fi“, bet ir NFC (artimojo lauko ryšio) technologiją. Norėdami perkelti nuotraukas į išmanųjį įrenginį, kuriame veikia NFC technologija, tiesiog prilieskite D7200 prie įrenginio ir galėsite perkelti fotoaparato LCD ekrane rodomą vaizdą. Taip pat galite naudoti integruotą „Wi-Fi“ funkciją ir nusiųsti įspūdingas nuotraukas pasitelkę suderinamą išmanųjį telefoną arba planšetę. Tiesiog pirmiausia atsisiųskite į savo išmanųjį įrenginį nemokamą Nikon programėlę Wireless Mobile Utility¹. Naudojant integruoto „Wi-Fi“ funkciją taip pat galima nuotoliniu būdu atleisti fotoaparato užraktą išmaniuoju įrenginiu, todėl bus lengva pastatyti fotoaparatą norint fotografuoti iš įvairių patogių taškų. Norėdami dar patogiau valdyti fotografuodami belaidžiu būdu, naudokite belaidį siųstuvą-imtuvą WR-R10 ir belaidį siųstuvą WR-T10 arba valdykite fotoaparato nustatymus naudodami belaidį nuotolinio valdymo įtaisą WR-1. Norėdami užmegzti eterneto ar belaidžio LAN ryšį, naudokite papildomą duomenų siųstuvą UT-1 ir belaidį siųstuvą WT-5.

Įvairioms funkcijoms naudojama pagrindinė D7200 technologija, todėl galite laisvai eksperimentuoti ir visiškai nevaržyti savo kūrybiškumo. Reguliuojamų spalvų 8,0 cm (3,2 col.) 1 229 tūkst. taškų fotoaparato ekrane galima fotografuojant savo nuožiūra koreguoti spalvų balansą ir ryškumą. Vaizdo ieškiklyje naudojamas organinis elektroliuminescencinis ekrano elementas, todėl informacinis ekranas yra ryškus, didelio kontrasto ir vartoja nedaug energijos. Nikon atnaujinta sistema Picture Control teikia ir filmuojant, ir fotografuojant nepamainomų įrankių, kuriais galima pakoreguoti aštrinimą, kontrastą, ryškumą, atspalvius, aiškumą ir sodrumą. Apdorodami jau užfiksuotus vaizdus galite naudotis beribėmis nustatymo Flat (vienodinimas) teikiamomis galimybėmis. Jį naudojant pavyks išryškinti visas detales, išsaugoti subtiliausius pustonius ir šviesiose srityse, ir šešėliuose. Jei norite tiksliai sureguliuoti kontrastą ir preciziškai atkurti smulkią tekstūrą, naudokite ryškinimo nustatymą Clarity (ryškinimas). Šiame fotoaparate taip pat yra papildomų kūrybinių funkcijų: ilgais laiko intervalais kuriamų sekų funkciją su sklandžiais ekspozicijos perėjimais galima pasirinkti atliekant paprastus meniu veiksmus. Galite kurti puikią fotografijų seriją fotografuodami nepertraukiamo atleidimo režimu, pasirinkę 4 sek. arba lėtesnį užrakto greitį. Tiesiog įrašykite tiek vaizdų, kiek tilps laikmenų kortelėse ir kiek spėsite, kol išseks akumuliatoriaus energija.

Fotografuodami D7200 fotoaparatu, galėsite savo nuožiūra rinktis iš viso Nikon DX formato objektyvų asortimento ir plataus FX objektyvų asortimento. NIKKOR objektyvai pasižymi išskirtinėmis didelę skyrą užtikrinančiomis savybėmis, todėl juos mielai renkasi profesionalūs fotografai, kad ir kokia būtų jų specializacija. DX formato objektyvai yra kompaktiški, o tai yra tikras pranašumas, kai keliaudami nenorite apsikrauti įranga arba norite fotografuoti naudodami teleobjektyvą. Beje, jei fotografuosite 1,3 k. apkarpymo režimu, galėsite išplėsti DX objektyvo aprėptį 1,3 karto ir beveik padvigubinti FX objektyvo teleobjektyvo efektą. Pavyzdžiui, jei fotografuosite 1,3 k. apkarpymo režimu naudodami objektyvą AF-S DX NIKKOR 18–300mm f/3.5–6.3G, galėsite išplėsti jo aprėptį iki 390 mm (atitikmens). Tam, kad galėtumėte kurti kūrybiškas fotografijas naudodami blykstę, D7200 yra suderinamas su įvairiomis naujoviškiausiomis Nikon kūrybingo apšvietimo sistemos (CLS) Speedlight blykstėmis. Dėl integruotoje fotoaparato blykstėje esančio valdiklio funkcijos galite belaidžiu būdu suaktyvinti ir valdyti iki dviejų Nikon Speedlight blyksčių grupių. Kurkite geriau subalansuotus vaizdus sudėtingomis apšvietimo sąlygomis naudodami kompaktišką blykstę, pvz., SB-700. Filmuodami arba fotografuodami nejudančius vaizdus stambiu planu, išbandykite blykstę SB-500, turinčią įtaisytą didelio intensyvumo LED žibintą.

24,2 megapikselio DX formato jutiklis: įamžinkite plataus dinaminio diapazono, pereinamųjų sodrių tonų atspalvių vaizdus, kuriuose itin mažai triukšmo.
EXPEED 4: optimalus visų fotoaparato funkcijų veikimas duoda neįtikėtinų rezultatų.
Profesionalus AF veikimas: Multi-CAM 3500 II 51 taško AF sistema. Jautrumas iki –3 EV (ISO 100, 20 °C (68 °F)).
Platus ISO diapazonas: galimybę užtikrintai fotografuoti esamo apšvietimo sąlygomis suteikia standartinis 100–25 600 ISO diapazonas.
Greitas nepertraukiamas fotografavimas: iki 6 fps sparta DX formatu ir iki 7 fps sparta 1,3 k. apkarpymo režimu. Įamžinkite iki 27-ių 12 bitų RAW vaizdų ir iki 100 aukštos kokybės JPEG vaizdų viena fotografavimo dideliu greičiu serija.²
Neribota nepertraukiamo fotografavimo trukmė: fotografuokite nepertraukiamo atleidimo režimu, pasirinkę 4 sek. arba lėtesnį užrakto greitį, ir įrašykite tiek vaizdų, kiek tilps laikmenų kortelėse ir kiek spėsite, kol išseks akumuliatoriaus energija.
Laiko intervalo filmai: filmuokite laiko intervalų sekas su sklandžiais ekspozicijos perėjimais.
Lengvas prijungimas: dėl „Wi-Fi“¹ ir NFC (artimojo lauko ryšio) technologijų palaikymo lengva bendrinti.
D filmas: įrašykite DX formato „Full HD“ filmus iki 25p / 30p kadrų greičiu arba pasirinkite 1,3 k. apkarpymo režimą ir įrašykite iki 1080 / 50p / 60p kadrų greičiu. Filmams skirtas meniu suteikia galimybę visus filmavimo nustatymus laikyti vienoje vietoje.
Ypač tikslus garsas: naudojant puikias garso valdymo parinktis galima kurti profesionalios garso kokybės filmuotą medžiagą.
1,3 k. apkarpymo funkcija: padidinkite aprėptį, spartą ir AF aprėptį iki teleobjektyvo efekto.
Picture Control 2.0: rinkitės iš septynių Picture Control nustatymų. Patogus sukurtų vaizdų apdorojimas pasitelkus nustatymus Flat (vienodinimas), jei reikia praplėsti dinaminį diapazoną, ir Clarity (ryškinimas), jei reikia ypatingo detalumo.
Ryškus vaizdo ieškiklis: užtikrina maždaug 100 % kadro aprėptį ir išskirtinį matomumą lauke, net kai objektai yra ryškiai apšviesti iš galo.
Reguliuojamų spalvų ekranas: nuo atspindėjimo apsaugančia danga padengtas 8,0 cm (3,2 col.) 1 229 tūkst. taškų RGBW LCD ekranas. Galimybė savo nuožiūra koreguoti spalvų balansą ir ryškumą.
Tvirtas ir patikimas: atsparus dulkėms, oro sąlygoms ir smūgiams. Užrakto mechanizmas išbandytas atlikus 150 000 atleidimų.
Integruota blykstė: su išmaniu i-TTL blykstės valdymu ir valdiklio funkcija.
Energiją taupantis modelis: įamžinkite iki 1 110 nejudančių vaizdų ir iki 80 minučių filmuotos medžiagos³ vieną kartą įkrovę ypač kompaktišką ir lengvą įkraunamą ličio jonų akumuliatorių EN-EL15.
Saugojimo laikmenos: du SD kortelių lizdai, kad galėtumėte sklandžiai fotografuoti. Į abu kortelių lizdus galima jungti itin talpias SDXC ir UHS-I korteles.
Komplekte esanti programinė įranga: nufotografavę ar nufilmavę pratęskite kūrybinį procesą. Specialioji Nikon programinė įranga suteikia galimybę patogiai importuoti, tvarkyti, redaguoti ir bendrinti nuotraukas arba vaizdo įrašus.

 

¹ Norėdami naudotis „Wi-Fi“ funkcija, tiesiog atsisiųskite į savo išmanųjį įrenginį programėlę Wireless Mobile Utility. Ši paslaugų programa veikia „iOS™“ ir „Android™“ išmaniuosiuose įrenginiuose, ją galima nemokamai atsisiųsti iš parduotuvių „Google Play™“ ir „Apple App Store™“. „Android“, „Google“, „Google Play“, „YouTube“ ir kiti ženklai yra „Google Inc.“ prekių ženklai.
² Kai fotografuojama nustačius ISO 100 jautrumo parinktį, naudojant 16 GB atminties kortelę „SanDisk Extreme PRO UHS-I SDHC“ (95 MB/s). Atminties buferio talpa priklauso nuo įrašomos scenos.
³ Pagal CIPA standartus