2015 m. sausio 6 d.

Naujasis AF-S NIKKOR 300mm f/4E PF ED VR: užpildykite kadrą, o ne kuprinę

Amsterdamas, Nyderlandai, 2015 m. sausio 6 d. Šiandien Nikon pristato naująjį AF-S NIKKOR 300mm f/4E PF ED VR. Kaip pirmasis F stovo NIKKOR, turintis Phase Fresnel elementą, šis didelio našumo nekintamo židinio objektyvas yra geriausias kompaktiškumo, teleobjektyvo aprėpties ir aukštesnės vaizdo kokybės derinys.

Fotografams, ieškantiems telefotografijos objektyvo, kuris būtų našus ir patogus nešioti, tikrai patiks naujasis 300 mm židinio nuotolio f/4 diafragmos NIKKOR objektyvas. Šis NIKKOR objektyvas yra protingas pasirinkimas, jei norite užpildyti kadrą, bet ne kuprinę. Jis puikiai tinka sporto ir gamtos fotografijai, taip pat norint įamžinti kelionių akimirkas bei kurti nedidelius, detalius portretinius kadrus. Pritaikius Phase Fresnel (PF) objektyvo elementą, pavyko sukurti gerokai mažesnį ir lengvesnį objektyvą, o siūloma didžiausia diafragmos reikšmė f/4, 300 mm židinio nuotolis ir įspūdinga VR technologija leidžia užfiksuoti įspūdingus vaizdus. Fotografuoti galėsite ir sudėtingomis sąlygomis: ant fluoro dangos beveik nelieka vandens žymių, nesikaupia dulkių ir nešvarumų, todėl vaizdo kokybė išlieka nepriekaištinga.

Zurabas Kiknadzė (Zurab Kiknadze), dirbantis produktų vadybininku Nikon Europe objektyvų, priedų ir programinės įrangos skyriuje &, sako: „Nikon nuolat turi ką pasiūlyti – ką nors, dėl ko kiekvienas naujas objektyvas yra pranašesnis už ankstesnį modelį. O kartais įgyvendintos naujos idėjos iš esmės pakeičia objektyvo naudojimo supratimą. Toks yra naujasis 300 mm židinio nuotolio objektyvas. Be įspūdingai pagerintų techninių funkcijų ir optinės kokybės, Nikon naudotojai galės mėgautis neribotomis galimybėmis – neteks daryti jokių kompromisų. Jis daug mažesnis ir lengvesnis už savo pirmtaką, taigi, ruošiantis į kelionę, nebeteks būgštauti, kad objektyvas gali netilpti į kuprinę. Jis tikrai lengvas, todėl neapsikrausite įsimetę jį paskutinę akimirką. Šis NIKKOR objektyvas suteikia fotografams kaip niekad daug laisvės ir mobilumo. Tai tikras naujosios universalių 300 mm židinio nuotolio objektyvų serijos etalonas.“

Naujasis AF-S NIKKOR 300mm f/4 – išties išmanus būdas fiksuoti telefotografijos vaizdus nesinešant sunkios įrangos. Pritaikius Phase Fresnel (PF) objektyvo elementą, korpusas tapo nepaprastai kompaktiškas ir lengvas, o vaizdo kokybė nė kiek nesuprastėjo. Didžiausia diafragmos reikšmė f/4, 300 mm židinio nuotolis ir efektyvi VR technologija užtikrina stabilų veikimą esant silpnam apšvietimui ir tolygų suliejimą. Veikimą dar labiau pagerina elektromagnetinė diafragma, suteikianti daugiau stabilumo, kai naudojama automatinė ekspozicija: gaunami vaizdai yra nuoseklesni ir tikslesni, ypač fotografuojant dideliu kadrų greičiu. Galimi trys fokusavimo režimai: A/M (teikiamas pirmumas automatiniam fokusavimui, net jei naudojamas fokusavimo žiedas), M/A (galimas spartus automatinio fokusavimo ir rankinio veikimo kaitaliojimas AF režimu) ir M (rankinis).

Atnaujinta Nikon virpesių mažinimo (VR) technologija suteikia naudotojams galimybę fotografuoti net iki 4,5 padalos mažesniu užrakto greičiu¹. Be to, siūlomas visiškai naujas VR režimas SPORT, kurį nustačius galima sukurti nepaprastai aiškių panoraminių greitai judančių objektų kadrų. Režimas SPORT stabilizuoja vaizdo ieškiklio vaizdą fotografuojant greitai judančius objektus, todėl galima nepertraukiamai fotografuoti nemažinant kadrų greičio ir su mažesne užrakto atleidimo delsa, panašiai kaip išjungus VR.

Naujasis 300 mm židinio nuotolio f/4 diafragmos NIKKOR objektyvas yra pirmasis F stovo objektyvas, kuriame pritaikytas Phase Fresnel (PF) objektyvo elementas. Nikon sukurto nuotraukų difrakcija pagrįsto Phase Fresnel elemento paskirtis – efektyviai kompensuoti spalvinę aberaciją. Jį pritaikius buvo sumažintas aukštą kokybę užtikrinančių objektyvo elementų skaičius, todėl konstrukcija tapo kompaktiška ir lengva. Be to, Nikon ED stiklas užtikrina ryškumą, asferinio objektyvo elementas panaikina nepageidaujamo iškraipymo tikimybę, o Nikon nuo atspindėjimo apsauganti nanometrinė kristalinė danga maksimaliai sumažina vaizdo dvejinimąsi ir blyksnius.

300 mm židinio nuotolio f/4 diafragmos NIKKOR objektyvas tesveria 755 g – jis gerokai mažesnis ir lengvesnis už savo pirmtaką. Norisi aprėpti didesnį plotą, kurti telefotografiją be trikojo, o galbūt svarbu, kad telefotografijos objektyvas, kurį norisi turėti po ranka, neužimtų daug vietos kuprinėje? Neabejokite – su šiuo objektyvu ne tik turėsite iš ko rinktis, bet ir džiaugsitės rezultatais. Jis nenuvils net ir labai sudėtingomis aplinkybėmis: fluoro danga suteikia daugiau patvarumo, todėl valydami stiklą tikrai jo nesubraižysite.

Prie AF-S NIKKOR 300mm f/4 pridedamas naujas objektyvo dangtelis HB-73 ir objektyvo dėklas CL-M3.
Naudojant pasirenkamą trikojo juosiantį žiedą RT-1, objektyvą galima laisvai sukioti, norint užtikrinti geresnį balansą, ir sklandžiai kaitalioti vertikalią bei horizontalią padėtis, kai naudojamas trikojis.

¹ Įprastu režimu pagal CIPA standartus.