2015 m. sausio 6 d.

AF-S DX NIKKOR 55–200mm f/4–5.6G ED VR II

Amsterdamas, Nyderlandai, 2015 m. sausio 6 d. Nikon šiandien pristato AF-S DX NIKKOR 55–200mm f/4–5.6G ED VR II, naują ypač mažą priartinantį teleobjektyvą. Kompaktiškas, lengvas ir paprastas naudoti objektyvas puikiai tinka mažesniems DX formato fotoaparatams, pvz., naujajam D5500.

Lankstus iki 200 mm kintančio židinio nuotolio priartinantis objektyvas yra idealus pasirinkimas stambiu planu fotografuojant tolimus objektus, įamžinant kelionių akimirkas, sporto varžybas ir kuriant mėgėjiškas laukinės gamtos nuotraukas. Kadangi korpusas yra mažesnis, fotografuodami su teleobjektyvu nesijausite apsikrovę sunkia įranga, be to, objektyvo mechanizmas yra įtraukiamas ir jį sustūmus bus dar patogiau. Optinė konstrukcija leidžia kurti dinamiškus, kontrastingus vaizdus, o automatinio fokusavimo mechanizmas veikia greitai, tiksliai ir ypač tyliai. Nikon virpesių mažinimo sistema yra išties nepamainomas telefotografijos objektyvo komponentas, nes jai veikiant vaizdai nesuliejami, net jei fotografuojama išnaudojant visą teleobjektyvo diapazoną.

Zurabas Kiknadzė (Zurab Kiknadze), dirbantis produktų vadybininku Nikon Europe objektyvų, priedų ir programinės įrangos skyriuje &, sako: „Naujasis NIKKOR 55–200 mm židinio nuotolio objektyvas yra vienas iš populiariausių Nikon priartinančių objektyvų. Jis daug patogesnis nei ankstesni modeliai. Jis nebrangus ir paprastas naudoti, todėl tai – puikus pasirinkimas pradedantiems naudoti DSLR ir teleobjektyvo priartinimo funkciją, be to, leidžia jaustis patogiai ir nebūgštauti dėl įrangos veikimo. Naujo 55–200 mm židinio nuotolio objektyvo konstrukcijos ergonomika ir išorės apdaila suderinta su praėjusiais metais pristatytu NIKKOR 18–55 mm VR objektyvu: dabar šie du objektyvai puikiai aprėpia visą diapazoną nuo plataus kampo iki teleobjektyvo. Nenorintys savęs riboti pradedantieji DSLR naudotojai tikrai nenusivils šių objektyvų pranašumais, be to, neturės daug išlaidauti ar apsikrauti įvairiausia įranga.“

NIKKOR 55–200 mm židinio nuotolio objektyvas suteikia puikią galimybę atrasti kūrybinius telefotografijos pranašumus. Priartinkite lemiamą sporto varžybų epizodą, iš tolo fiksuokite laukinę gamtą, išskirkite objektus įspūdingos miesto panoramos fone, pritraukite svarbiausią akimirką filmuodami. Šį kompaktišką objektyvą ypač patogu naudoti, o aukštos kokybės optinė konstrukcija užtikrina nuotraukų ir vaizdo įrašų ryškumą, net jei fotografuosite ar filmuosite fotoaparatą laikydami rankoje. Papildoma aprėptis be papildomo svorio – jis nebegalėtų būti daug lengvesnis.

Nikon virpesių mažinimo sistema suteikia stabilumo fotografuojant rankoje laikomu fotoaparatu, todėl galima nustatyti net keturiomis padalomis lėtesnį greitį ir nesijaudinti, kad sudrebėjus fotoaparatui vaizdas bus sulietas. Fotografuojant su teleobjektyvu labai svarbus efektyvus fotoaparato drebėjimo kompensavimas, tad dabar vaizdai bus kuo aiškiausi ir nesusilieję, kad ir kokį židinio nuotolį pasirinksite – tai užtikrina Nikon VR technologija. Ji ypač pravarti, jei tenka fotografuoti prieblandoje arba pritraukti tolimus objektus.

AF-S NIKKOR 55–200 mm židinio nuotolio objektyvo savybės puikiai dera su DX formato fotoaparato funkcijomis, todėl gautas rezultatas kaskart džiugins. Optinę konstrukciją sudaro 13 elementų devynios grupės, įskaitant ypač mažos sklaidos stiklo elementą, padedantį sumažinti spalvinę aberaciją, jei vaizdas labai kontrastingas. Nikon kompaktiško Silent Wave variklio (SWM) technologija užtikrina tylų, greitą ir tikslų automatinį fokusavimą. Tai ypač naudinga fotografuojant laukinę gamtą ar filmuojant.

NIKKOR 55–200 mm židinio nuotolio objektyvas tesveria 300 g, o įtraukus jo ilgis – vos 83 mm – tikrai mažas, nepamirštant, kad tai telefotografijos objektyvas. Tai idealus pasirinkimas, jei ieškote lengvo nespecializuoto telefotografijos objektyvo, be to, naująjį NIKKOR galima derinti su priartinančiu objektyvu NIKKOR 18–55mm f/3.5–5.6G VR II. Jei turite mažą DSLR fotoaparatą, įsigykite ir šiuos du objektyvus – tada turėsite galingą dvigubai priartinantį komplektą, kurį pasiėmę tikrai nesijausite apsikrovę.