12/09/2014

Nikon pristato nešiojamąją Speedlight SB-500 su integruotu LED žibintu

Amsterdamas, Nyderlandai, 2014 m. rugsėjo 12 d. Šiandien Nikon pristato pirmąją Speedlight su integruotu LED žibintu – SB-500.

Naudojant nešiojamąją blykstę SB-500 pavyks sukurti apšvietimą tiek fotografuojant, tiek filmuojant. Su ja ypač patogu reguliuoti šviesos intensyvumą bei kryptį. Nikon naujovė – tai įrenginio priekyje įmontuotas didelio intensyvumo LED žibintas. Štai kodėl nenorėdami į filmavimo vietą gabenti papildomos apšvietimo įrangos tikrai neapsiriksite pasirinkę šią Speedlight.

SB-500 galima naudoti su Nikon DSLR ir kai kuriais COOLPIX fotoaparatais, ji suderinama su Nikon patobulinta kūrybingo apšvietimo sistema ir leidžia belaidžiu būdu kontroliuoti kelis blyksčių įrenginius. Ir blykstė, ir LED žibintas apšviečia plačią sritį, atitinkančią FX formato 24 mm apžvalgos kampą. Įrenginį paprasta valdyti naudojant kitoje pusėje esančius nesudėtingus valdiklius.

Zurabas Kiknadzė (Zurab Kiknadze), Nikon Europe objektyvų, priedų ir programinės įrangos skyriuje dirbantis produktų vadovas, sako: „Per pastaruosius metus fotografijos įranga iš esmės pasikeitė – fotografuoti skirti fotoaparatai perėmė daugybę filmavimo kamerų funkcijų. Siekiame patenkinti su filmavimu susijusius klientų poreikius pasiūlydami specialios papildomos įrangos. Pavyzdžiui, naudojant blykstę SB-500 pavyks sukurti filmuojant reikalingą apšvietimą. Ši blykstė yra kompaktiška, nebrangi, ją lengva naudoti, o fotografuojant ji veikia ne mažiau efektyviai. Klientai galės džiaugti išties universaliu gaminiu, kurį neįtikėtinai paprasta naudoti. Tai puikus priedas norintiems kurti profesionaliai atrodančias nuotraukas ir filmus.“

Blykstės įrenginio priekyje integruotas didelio intensyvumo (100 lx) LED žibintas, todėl SB-500 yra puikus pasirinkimas, jei filmuojant arba fotografuojant būtinas papildomas šviesos šaltinis. Ji nepamainoma, jei tenka filmuoti prieblandoje, ir ypač pravarti fotografuojant stambiu planu. Naudojant įrenginį su suderinamais fotoaparatais LED žibinto spalvos informacija gali būti perduota su blykstės informacija, o vidurinė spalvos temperatūros reikšmė yra 5 400 K, todėl šviesa atrodo natūrali. LED įrenginys yra ir su paviršiaus šviesos šaltiniu ir įmontuotu sklaidytuvu, sušvelninančiu ryškią šviesą. Kitoje blykstės įrenginio pusėje esančiu jungikliu galima kaitalioti LED žibinto intensyvumą ir nustatyti maksimalų ryškumą. Jei tokio ryškaus apšvietimo nereikia, galima nustatyti, kad LED šviestų perpus arba keturiskart silpniau. Naudojant įkraunamus Ni-MH akumuliatorius LED sceną apšviečia maždaug 60 min., o naudojant šarminius magnio akumuliatorius – 30 min.

Blykstę galima pakreipti 90°, o horizontaliai pasukti – 180° kampu, taigi, drąsiai kontroliuokite šviesos kritimo kampą. Blykstę SB-500 labai paprasta naudoti, todėl net tie, kurie su blykste fotografuoja pirmą kartą, sugebės tinkamai išnaudoti apšvietimą ir sukurti efektingų kadrų dienos šviesoje, išryškinti kiekvieną objekto su foniniu apšvietimu detalę arba susilpninti apšvietimą, nukreipdami blykstę į lubas. Jei reikia dar ryškesnio apšvietimo, SB-500 galima naudoti kaip pagrindinę blykstę ir per ją nustatyti kelias prie fotoaparato neprijungtas blykstes (naudojant fotoaparatus, galinčius veikti integruotos blykstės kaip valdiklio režimu). Naudojant įkraunamus Ni-MH akumuliatorius visiškai įkrauta blykstė suveikia 140 arba daugiau kartų, o naudojant šarminius magnio akumuliatorius – 100 arba daugiau kartų. Naudojant įkraunamus Ni-MH akumuliatorius blykstė vėl gali suveikti po maždaug 3,5 sek., o naudojant šarminius magnio akumuliatorius – po maždaug 4 sek.

SB-500 yra ergonomiškos konstrukcijos blykstė su nesudėtingais valdikliais kitoje pusėje – ją neįtikėtinai paprasta naudoti. Naudojant fotoaparato meniu galima nustatyti papildomų funkcijų ir blykstės režimą, kuris automatiškai suaktyvinamas prie fotoaparato primontavus SB-500. Integruota programinė įranga naujinama per fotoaparatą, o maitinimas į šią Speedlight tiekiamas tik dviem AA dydžio akumuliatoriais.

Prie SB-500 pridedami minkštas dėklas SS-DC2 ir Speedlight stovas AS-23.