12/09/2014

Nikon pristato naują FX formato galingą fotoaparatą – D750

Amsterdamas, Nyderlandai, 2014 m. rugsėjo 12 d. Šiandien Nikon pristato greitą, universalų ir lankstų D750. Šis fotoaparatas yra nepaprastai kompaktiškas, o jame įdiegta profesionalams skirta vaizdų kūrimo technologija suteikia fotografams galimybę visiškai nevaržomai realizuoti savo vizijas.

Nikon D750 kūrėjai galvojo, kaip padidinti efektyvumą ir sumažinti svorį, tad dabar siūlomu fotoaparatu pavyks gauti puikių viso kadro vaizdų, nepriklausomai nuo fotografavimo vietos arba sąlygų. Dėl jame įdiegto naujojo FX formato jutiklio gaunama išskirtinė vaizdo kokybė naudojant didelį ISO. Fenomenaliai jautrus AF, 6,5 fps kadrų serijos sparta ir „Full HD“ filmų įrašymas 1080/60p kartu su tvirtu pakreipiamu ekranu suteikia visišką išraiškos laisvę. Naudojant integruotą „Wi-Fi“ technologiją paprasta iškart dalytis įspūdingomis FX formato nuotraukomis. O naudodami Nikon Picture Control 2.0 nuotraukas ir vaizdo įrašus galėsite apdoroti ir išradingai patobulinti neperkeldami jų iš fotoaparato.

Dirkas Jasperas (Dirk Jasper), Nikon Europe produktų profesionalams vadovas, teigia: „Viso kadro skaitmeniniai SLR užėmė tvirtą poziciją fotografijos rinkoje, nes vis daugiau fotografų mėgaujasi šio formato teikiamais pranašumais. Nikon D750 – tai dar viena naujovė, kuri suteikia dar geresnę galimybę naudoti šį formatą. D750 dera viskas: efektyvios funkcijos, įskaitant visiškai sukonfigūruotas ryšio galimybes, kompaktiškas korpusas ir, žinoma, garantuota Nikon vaizdo kokybė, todėl jis puikiai tinka įvairiems objektams fotografuoti. Su juo lengvai įveiksite net sudėtingiausias fotografavimo ir filmavimo užduotis. Mus tikrai nustebino D750 galimybės: tai visiškai naujas Nikon produktas, kuris suteikia fotografams galios ir lankstumo įgyvendinant savo vizijas.“

Nei idėjos, nei D750 neturi ribų. Visiškai naujas 24,3 megapikselio jutiklis puikiai veikia naudojant platų dinaminį diapazoną, bet kokį jautrumą, o gauti vaizdai yra nepaprastai ryškūs ir tinkamų spalvų tonų. ISO diapazoną 100–12 800 galima padidinti iki 50–51 200 (ekvivalentas), o Nikon etaloninė EXPEED 4 vaizdo apdorojimo sistema užtikrina, kad tiek nuotraukos, tiek vaizdo įrašai nepriekaištingai perteiks realybę. Lankstumą, būtiną fiksuojant sunkiai pagaunamus arba greitai judančius objektus, užtikrina profesionali Multi-CAM 3500FX 51 taško AF sistema, kurios jautrumas siekia net –3 EV. Visos šios funkcijos kartu su fotoaparato 6,5 fps fotografavimo greičiu tiek FX, tiek DX formatu užtikrina visišką laisvę sufokusuoti židinį pagal norimą objektą ir nepaprastai tiksliai užfiksuoti nepriekaištingus visos skyros vaizdus. Be to, naujuoju Nikon sričių grupės AF režimu net mažiausi ir labai kontrastingame arba dėmesį traukiančiame fone esantys objektai bus ryškūs ir gerai išsiskirs iš aplinkos.

D750, kuriame sumontuotas tvirtas pakreipiamas ekranas ir įdiegta „Wi-Fi“ technologija, suteikia fotografams nepaprasto lankstumo. Pakreipiamas ekranas sukdamasis atsidaro. Sukant jį galima pakelti 90º arba nuleisti 75º kampu ir lengvai fotografuoti ar filmuoti iš unikalios perspektyvos. Reguliuojamų spalvų 8,0 cm (3,2 col.) 1 229 tūkst. taškų fotoaparato ekrane galima savo nuožiūra koreguoti fotografuojamų / filmuojamų vaizdų spalvų balansą ir ryškumą. Pasitelkus integruotą „Wi-Fi“ funkciją įspūdingas viso kadro nuotraukas galima nusiųsti į išmanųjį telefoną ar planšetę arba naudojant išmanųjį įrenginį valdyti fotoaparatą nuotoliniu būdu. Tereikia į išmanųjį įrenginį atsisiųsti programėlę Wireless Mobile Utility.¹

Aplankius įkvėpimui išnaudokite D750 greitį, galią bei lankstumą ir užfiksuokite įspūdingą filmuotą medžiagą. Naudodami Nikon D filmo formatą galėsite transliuoti vaizdo įrašus įvairiais formatais, nes su juo pavyksta sukurti „Full HD“ (1080p) filmų 50p/60p kadrų greičiu, kuriuose beveik nematyti triukšmo, muaro efekto ir pakitusių spalvų. Filmams skirtas meniu suteikia galimybę filmuoti ir visus filmavimo nustatymus laikyti vienoje vietoje. Įrašant galima valdyti elektra laipsniškai valdomą diafragmą, be to, fotoaparate siūloma švariosios HDMI išvesties parinktis, o didelės skyros filmuotą medžiagą galima tuo pačiu metu įrašyti ir į fotoaparatą, ir į išorinį rašytuvą. Fotografuodami M režimu galite savo nuožiūra reguliuoti ISO nustatymus: nuo pradinės 100 nuostatos iki paskutinės – ISO 51 200 (atitikmuo) arba paleisti automatinio ISO funkciją, kai parenkami ISO nustatymai nuo 200 iki aukščiausio. Nikon 3D triukšmo mažinimo technologija sumažina nepageidaujamą triukšmą, iškraipymus ir mirgėjimą, atsirandančius, kai filmuojama nustačius didelį jautrumą. Nustatę Zebra režimą fotoaparato ekrane matysite, kurios vietos per daug arba per mažai ryškios. Pažangi garso valdymo technologija leidžia įrašyti aukštesnės kokybės garsą, be to, teikia ir kitų pranašumų: garsas priimamas stereomikrofonu, o išvesties galimybė leidžia tiksliai sureguliuoti kiekvieną garso lygį tiek iš anksto, tiek įrašant, be to, galima pasirinkti garso diapazoną (platų / balso), o įrašant per integruotą mikrofoną sumažinti vėjo garsą.

Neįtikėtinai ergonomiška, lengva, nepalankioms oro sąlygoms atspari vientisa konstrukcija ir energiją taupantis mechanizmas užtikrina, kad naudodami D750 turėsite visišką laisvę kurdami viso kadro vaizdus. Fotoaparatą saugu ir patogu ilgą laiką nepavargstant laikyti už tvirtos rankenos, kuri puikiai prisitaiko prie bet kokio dydžio delno. Iš kevlaro / anglies pluošto junginio pagamintas užraktas yra patikrintas atliekant iki 150 000 atleidimo veiksmų, o vieną kartą įkrovus itin kompaktišką ir lengvą ličio jonų įkraunamą akumuliatorių EN-EL 15 galima užfiksuoti net 1 230 nuotraukų arba net 55 min. filmuotos medžiagos².

D750 yra visos funkcijos, kurių gali prireikti kūrybiniams sumanymams įgyvendinti. Nikon pristatyta atnaujinta pažangi sistema Picture Control teikia ir filmuojant, ir fotografuojant nepamainomų įrankių, kuriuos galima naudoti tiek iš anksto, tiek apdorojant vaizdus, jei reikia pakoreguoti ryškumą, kontrastą, šviesumą, atspalvius, aiškumą ir sodrumą. Galite labai išradingai apdoroti jau užfiksuotus vaizdus: rinkitės naująjį vienodinimo nustatymą Flat (vienodinimas), jei reikia išryškinti detales ir subtiliausius pustonius ryškiose srityse arba šešėliuose, o jei norite tiksliai sureguliuoti kontrastą ir preciziškai atkurti smulkią tekstūrą, naudokite naująjį ryškinimo nustatymą Clarity (ryškinimas). Dar šiame fotoaparate yra tam tikrais laiko intervalais kuriamos serijos funkcija, kuri leidžia fotografuoti tam tikrais laiko intervalais su sklandžiais ekspozicijos perėjimais pasitelkus paprastas meniu operacijas.

Fotografuokite su D750 ir išnaudokite visas Nikon vaizdų kūrimo sistemos galimybes. Pasinaudokite visomis D750 24,3 megapikselio jutiklio ir įvairiausių NIKKOR objektyvų teikiamomis galimybėmis. NIKKOR objektyvai pasižymi išskirtinėmis didelę skyrą užtikrinančiomis savybėmis, todėl juos mielai renkasi daugybė fotografų, kad ir kokia būtų jų specializacija. Be to, D750 yra visiškai suderinamas su pažangiausia Nikon kūrybingo apšvietimo sistema, su juo galima naudoti įvairiausias universalias Speedlight blykstes: primontavus jas prie fotoaparato arba naudojant atskirai galima išradingai ir kūrybiškai fotografuoti.

Naujas 24,3 megapikselio FX formato jutiklis: fenomenalus vaizdo detalumas ir įvairios apkarpymo galimybės.

Puikus jautrumas šviesai: 100–12 800 ISO intervalas, kurį galima padidinti iki 50–51 200 (atitikmens).

Profesionalus AF veikimas: Multi-CAM 3500FX 51 taško AF sistema, konfigūruojama renkantis 9, 21 arba 51 taško aprėptį ir net –3 EV jautrumą (kai ISO – 100, o temperatūra – 20 °C (68 °F).

Sričių grupės AF režimas: greitas vaizdo gavimas ir efektyvesnis objekto išskyrimas kuo įvairiausiomis apšvietimo sąlygomis.

Tvirtas pakreipiamas monitorius: pasukant atidaromas ir pakreipiamas į viršų iki 90º, o žemyn – iki 75º kampu.

Integruotas „Wi-Fi“: nusiųskite įspūdingų viso kadro nuotraukų naudodami suderinamą išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį.¹

Iki 6,5 fps kadrų serijos sparta: nepriekaištingų didžiausios skyros vaizdų fotografavimas 6,5 fps sparta FX ir DX formatais.

Kelių sričių D filmo funkcija: FX ir DX formatų „Full HD“ (1080p) filmai nustačius 50p/60p. Galimybė filmuojant nustatyti ISO 100–51 200 (ekvivalentas) ir valdyti užrakto greitį, diafragmą bei garsą. Filmams skirtas meniu suteikia galimybę visus filmavimo nustatymus laikyti vienoje vietoje.

EXPEED 4: optimalus visų fotoaparato funkcijų veikimas užtikrina neįtikėtinus rezultatus.

Picture Control 2.0: patogus sukurtų vaizdų apdorojimas pasitelkus naujuosius nustatymus Flat (vienodinimas), jei reikia praplėsti dinaminį diapazoną, ir Clarity (ryškinimas), jei reikia suteikti ypatingo detalumo.

Reguliuojamų spalvų ekranas: nuo atspindėjimo apsaugančia danga padengtas 8,0 cm (3,2 col.) 1 229 tūkst. taškų RGBW LCD ekranas. Galimybė savo nuožiūra koreguoti spalvų balansą ir ryškumą.

Energiją taupantis modelis: ilgesnis fotografavimas vieną kartą įkrovus akumuliatorių EN-EL15.

Efektyvumas ir mobilumas: neįtikėtinai ergonomiškas ir lengvas, nepalankioms oro sąlygoms atsparus vientisas fotoaparato korpusas suteikia visišką laisvę kuriant viso kadro vaizdus.

Kūrybiški režimai: didelis dinaminis diapazonas, fotoaparate veikianti fotografavimo laiko intervalais funkcija, galimybė taikyti specialiuosius efektus ir scenos režimus bei nepertraukiamai fotografuoti.

Saugojimo laikmenos: du SD kortelių lizdai fotografų patogumui. Į abu kortelių lizdus galima dėti didelės talpos SDXC ir UHS-I korteles.

Nuotolinis valdymas: jei siekiate optimalios kontrolės fotografuodami belaidžiu būdu, naudokite belaidį siųstuvą-imtuvą WR-R10 ir belaidį siųstuvą WR-T10 arba reguliuokite fotoaparato nustatymus naudodami belaidį nuotolinio valdymo įtaisą WR-1. Norėdami užmegzti eterneto arba belaidžio LAN ryšį, naudokite papildomą duomenų siųstuvą UT-1 ir belaidį siųstuvą WT-5.

¹ Wireless Mobile Utility yra suderinama su „iOS™“ ir „Android™“ išmaniaisiais įrenginiais; ją galima nemokamai atsisiųsti į išmanųjį įrenginį iš „Google Play™“ ir „Apple App Store™“. „Android“, „Google“, „Google Play“, „YouTube“ ir kiti ženklai yra „Google Inc.“ prekių ženklai.

² Pagal CIPA standartus.