2015-07-02

Nikon sumažino ypač efektyvių telefotografijos objektyvų svorį, sukūrusi naujuosius AF-S NIKKOR 600mm f/4E FL ED VR ir AF-S NIKKOR 500mm f/4E FL ED VR

Amsterdamas, Nyderlandai, 2015 m. liepos 2 d. Šiandien Nikon pristato du naujus profesionalams skirtus itin efektyvius telefotografijos objektyvus su lengviausiu korpusu klasėje – tai AF-S NIKKOR 600mm f/4E FL ED VR ir AF-S NIKKOR 500mm f/4E FL ED VR

Šie nauji Nikon sukurti objektyvai – tai patobulintos dviejų pripažintų itin efektyvių telefotografijos objektyvų versijos: buvo pagerintas jų veikimas ir itin sumažintas svoris. Naujasis 500mm f/4E yra 20 proc. lengvesnis nei jo pirmtakas. O naujasis 600mm f/4E yra lengvesnis net 25 proc.

Abiejų objektyvų optikos konstrukcija yra visiškai nauja: panaudoti lengvi fluorito stiklo elementai, nanometrinė kristalinė danga ir ED stiklas. Svoris įspūdingai sumažėjo panaudojus fluorito elementus ir sukūrus konstrukciją, kurioje yra magnio lydinio. Naujos technologijos įdiegtos abiejuose objektyvuose. Tarp jų yra elektromagnetinė diafragma, užtikrinanti pastovią, tikslesnę ekspoziciją, kai fotografuojama serijomis dideliu greičiu – tai įvertins visi, mėgstantys fotografuoti greitai vykstantį veiksmą, pavyzdžiui, sporto renginius. Be to, abiejuose objektyvuose įdiegta naujausia Nikon virpesių mažinimo technologija, ji yra net keturių pakopų, be to, įjungus režimą SPORT galima sekti greitai judančius objektus. Iš kitų naujų ypatybių reikia paminėti sukamąjį trikojo žiedą su „Kensington“ spynos lizdu ir visiškai naujus guolius, leidžiančius sklandžiai perjungti kompozicijas. Be to, abu objektyvai padengti Nikon patentuota fluoro danga, ant kurios beveik nelieka vandens žymių, nesikaupia dulkių ir nešvarumų.

Zurabas Kiknadzė (Zurab Kiknadze), dirbantis produktų vadybininku Nikon Europe objektyvų, priedų ir programinės įrangos skyriuje &, sako: „Naudodami šią visiškai naują NIKKOR optiką siekėme išspręsti vieną pagrindinių problemų, susijusių su itin efektyviais telefotografijos objektyvais, – jų svorį.‟ Abu šie itin efektyvūs teleobjektyvai yra gerokai lengvesni ir pasižymi geresnėmis veikimo charakteristikomis, nes jų optikos konstrukcija visiškai nauja ir taikomos naujausios objektyvų technologijos. Fotografuodami tikrai pajusite lengvo korpuso pranašumą, nes sumažės kūno patiriama įtampa ir valdydami geriau išlaikysite pusiausvyrą.“

Kiekvienas, kam teko lauke fotografuoti dideliu itin efektyviu telefotografijos objektyvu, žino, kad svarbus kiekvienas gramas, o greitis turi lemiamos reikšmės. Kadangi konstrukcijoje naudojamas fluorito stiklas, mažinant šių naujųjų objektyvų korpuso svorį, vaizdo kokybė nė kiek nenukentėjo. Naujasis 500 mm objektyvas, sveriantis maždaug 3 090 g, yra 790 g lengvesnis už savo pirmtaką ir iš tiesų sveria mažiau nei dabartinis 200-400mm f/4 VR II. Naujasis 600 mm objektyvas sveria maždaug 3 810 g ir yra net 1 250 g lengvesnis nei ankstesnioji jo versija. Abiejų objektyvų priekiai yra lengvesni, o dėl naudojamų fluorito elementų pagerėjo ir optinės charakteristikos. Abiejuose objektyvuose yra sparti f/4 didžiausia diafragma ir įspūdinga Nikon virpesių mažinimo technologija, todėl šiais itin efektyviais teleobjektyvais fotografuosite ypač aiškiai ir tiksliai. Profesionalai, fotografuojantys sporto ir gamtos scenas, galės nešiotis mažesnį svorį ir naudotis geresnėmis objektyvo savybėmis.

Įvairios naujos ypatybės užtikrina išskirtinį naujųjų Nikon 500 mm ir 600 mm objektyvų stabilumą fotografuojant. Abiejuose objektyvuose įdiegta naujausia Nikon VR technologija yra net keturių pakopų ir efektyviai sumažina suliejimą, kuris gali atsirasti dėl fotoaparato drebėjimo. VR veikia tyliai, abiejuose objektyvuose yra Nikon SPORTS VR režimas ir trikojo automatinio aptikimo funkcija. Jei greitai judantys objektai fotografuojami veikiant SPORT VR režimui, vaizdo ieškiklyje rodomas stabilus vaizdas, o nepertraukiamo fotografavimo kadrų greitis ir užrakto atleidimo delsa išlieka beveik tokie pat, kaip ir išjungus VR. Objektyvai taip pat turi elektromagnetinę diafragmą. Šis specialus mechanizmas užtikrina efektyvų AF sekimą ir stabilų automatinės ekspozicijos valdymą, ypač fotografuojant dideliu kadrų greičiu.

Nikon Silent Wave variklis užtikrina ypač spartų ir itin tylų automatinį fokusavimą, net naudojantis sklandaus rankinio valdymo funkcija. Be rankinio režimo, galimi du automatinio fokusavimo režimai: A/M pirmumą teikia automatiniam fokusavimui, net jei naudojamas fokusavimo žiedas, o M/A suteikia galimybę sparčiai kaitalioti automatinį fokusavimą ir rankinį veikimą AF režimu. Abiejuose objektyvuose esantis naujas fokusavimo ribojimas leidžia fotografams apriboti fokusavimo sritį, todėl objektyvas gali sufokusuoti dar greičiau. Galimos dvi jungiklio padėtys: 600 mm objektyve FULL ir ∞–10 m, o 500 mm objektyve – FULL ir ∞–8 m. Be to, mažiausias fokusavimo atstumas dabar sumažintas iki 3,6 m 500 mm objektyve ir iki 4,4 m 600 mm objektyve.

Abiejų objektyvų optika yra visiškai naujos konstrukcijos, joje yra 16 elementų 12 grupių.
600 mm objektyve yra keturi ypač mažos sklaidos (ED) stiklo elementai, o 500 mm objektyve jų yra trys. Abu objektyvai padengti nanometrine kristaline danga, juose yra po du fluorito objektyvo elementus. Spalvinė aberacija sumažėjo, veiksmingai valdomi blyksniai bei vaizdo dvejinimasis. Abiejuose objektyvuose yra devynių briaunų užapvalinta diafragma, kuri sukuria natūralų nesufokusuotų sričių vaizdą, kad objektas būtų aiškiai atskirtas nuo fono.

Nemažai ergonominių patobulinimų reiškia, kad šiuos naujuosius objektyvus bus gerokai patogiau valdyti. Naujieji fluorito stiklo elementai ne tik padeda sumažinti bendrą svorį – dėl jų objektyvo priekis lengvesnis, o svorio centras perkeliamas į galą, kad valdymas būtų stabilesnis.

Abiejuose objektyvuose yra trikojo juosiantis žiedas su visiškai naujais guoliais, kad būtų galima sklandžiai kaitalioti horizontaliąją ir vertikaliąją padėtis. Kad objektyvus būtų lengviau nešiotis, trikojo tvirtinimo kojelė perkelta arčiau galo, dėl to pridedamą vientisą dangtelį paprasta apsukti. Be to, vienkojo žiedas, pridedamas prie kiekvieno objektyvo, suteikia daugiau stabilumo, kai fotografuojama naudojant vienkojį. Abiejuose objektyvuose yra po vienodą 40,5 mm tvirtinimo lizdą.

Nesvarbu, ką fotografuojate – variklinių transporto priemonių ar lauko sporto renginius, didelius gyvūnus ar paukštelius –šie objektyvai aprėpia didelį atstumą ir puikiai veikia esant beveik bet kokiam apšvietimui, o nufotografuoti vaizdai išskirtinai ryškūs ir kontrastingi. Fotografuojant laukinės gamtos ar intensyvaus veiksmo vaizdus dažnai tenka dirbti atšiauriomis sąlygomis, todėl ir 500 mm, ir 600 mm modelių objektyvų priekyje yra apsauginis stiklo elementas su fluoro danga. Ant šios dangos nelieka vandens žymių, nesikaupia dulkių ir nešvarumų, be to, paprasčiau nuvalyti paviršių jo nepažeidžiant. Be šių ypatybių verta paminėti tvirtą konstrukciją ir „Kensington“ spyną ant trikojo žiedo, todėl šie objektyvai turi viską, ko reikia norint atlaikyti profesionalams kylančius iššūkius.

AF-S NIKKOR 600mm f/4 E FL ED VR ir AF-S NIKKOR 500mm f/4 E FL ED VR suderinami su įvairiais AF-I/AF-S telekonverteriais (iki TC-20E serijos imtinai), todėl, sumontavus prie su f/8 suderinto fotoaparato korpuso, galima naudoti AF funkciją. Abu objektyvai taip pat suderinami su naujuoju (papildomu) C-PL405 žiediniu poliarizuojančiu filtru, kuriame yra filtro ratukas, todėl, įstatę filtrą į objektyvą, galėsite filtrą lengvai sukioti.

Be to, Nikon pristato du naujus dėklus. CT-505 yra skirtas 500 mm objektyvui, o CT-608 apsaugos 600 mm objektyvą. Abiejuose tvirtuose, bet lengvuose dėkluose yra užlenkiama rankena, todėl juos paprasčiau sudėti, taip pat yra papildomas skyrelis, skirtas filtrams ir telekonverteriams.

Be to, prie 600 mm objektyvo pridedamas naujasis vientisas objektyvo dangtelis HK-40, o dabartinis vientisas objektyvo dangtelis HK-34 pridedamas prie 500 mm objektyvo. Kiti priedai, pateikiami su abiem objektyvais, yra Nikon vienkojo žiedas, 40,5 mm įstumiamas NC filtras, užmaunamas priekinis objektyvo dangtelis ir dirželis LN-2.

¹ Iš viso kadro (su 35 mm formato vaizdo jutikliu), su DSLR suderinamų, f/4, nekintamo židinio nuotolio AF 500 mm ir 600 mm objektyvų, išleistų iki 2015 m. balandžio 3 d. Informacija pagrįsta Nikon tyrimais.