12/09/2014

Nikon pristato ypač plataus kampo objektyvą AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED

Amsterdamas, Nyderlandai, 2014 m. rugsėjo 12 d. Šiandien Nikon pristato nepaprastai puikų naują objektyvą, leisiantį įgyvendinti drąsius kūrybinius sumanymus. Tai – AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED.

Šis FX formato nekintamo židinio objektyvas išsiskiria dinamiška itin plataus kampo aprėptimi ir didžiausia f/1,8 diafragma. Su juo pavyks pavaizduoti beribes perspektyvas, perteikti erdvės įspūdį ir vaizdo gylį. Nustačius ryškią diafragmą sukuriamas nedidelis ryškumo gylis, išgaunamas tolygus suliejimas, be to, objektyvas puikia ir fotografuojant prieblandoje. Pažangiausia optinė konstrukcija užtikrina nepriekaištingą ryškumą ir iki minimumo sumažina iškraipymų tikimybę. Objektyvas yra lengvas ir kompaktiškas, todėl jį patogu nešiotis.

Zurabas Kiknadzė (Zurab Kiknadze), Nikon Europe objektyvų, priedų ir programinės įrangos skyriuje dirbantis produktų vadovas, sako: „Galbūt ne visi žino, kad 2014-aisiais sukanka 20 metų nuo AF NIKKOR 20mm f/2.8D – daugelio fotografijos aistruolių pamėgto objektyvo – išleidimo. XXI a. Nikon siūlo tą patį, bet visais atžvilgiais tobulesnį objektyvą. AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED išsiskiria ryškesne diafragma, tikslesniu automatiniu fokusavimu ir tobulesne optika. Jis padengtas garsiąja Nikon nanometrine kristaline danga, yra nepaprastai ergonomiškas ir patogus. Be įspūdingų techninių specifikacijų, būtina paminėti ir dideles naujojo objektyvo kūrybines galimybes: fotografams tikrai pavyks pertekti neaprėpiamų tolių keliamą įspūdį. Tai objektyvas, leidžiantis pasijusti tikru fotografu. Išties džiaugiamės galėdami pristatyti naująjį 20 mm židinio nuotolio f/1,8 diafragmos NIKKOR objektyvą kaip ypatingą atnaujintos sparčiai veikiančių nekintančio židinio NIKKOR objektyvų serijos pavyzdį.“

Naujasis 20 mm židinio nuotolio f/1,8 diafragmos NIKKOR objektyvas išsiskiria įvairiomis pritaikymo galimybėmis. Jis yra kompaktiškas ir universalus – tinkamas fotografuoti ir patalpose, ir gatvėje, taip pat norint įamžinti neaprėpiamus kraštovaizdžius ir povandenines gelmes, be to, jį naudojant galima ir filmuoti. Fotografai, norintys priartinti ir išryškinti vaizdą arba nevaržomai fotografuoti ankštose erdvėse, tikrai džiaugsis 20 mm židinio nuotolio ir ypač plataus apžvalgos kampo teikiamais privalumais, leidžiančiais sukurti įspūdingų vaizdų. Šis objektyvas pasižymi greitai nustatoma didžiausia f/1,8 diafragma ir veiksmingu apšvietimo išnaudojimu, todėl užfiksuoti objektai ryškiai išsiskiria fone, kuris tolygiai suliejamas. Fotografai gali lanksčiai rinktis didesnį užrakto greitį ir sukurti ryškių kadrų esant prastam apšvietimui. Patogumo teikia ir geriau matomas vaizdo ieškiklis. Automatinio fokusavimo funkcija veikia sklandžiai, tyliai ir greitai, nes į konstrukciją integruotas Nikon Silent Wave variklis (SWM). Fokusuojama vos 0,2 m atstumu, todėl prie objekto galima taip priartėti, kad jo vaizdas užpildytų visą kadrą.

Naujojo 20 mm židinio nuotolio f/1,8 diafragmos NIKKOR objektyvo konstrukcija atitinka didelės skyros šiuolaikinių jutiklių charakteristikas, todėl pavyksta sukurti puikių nuotraukų ir HD formato vaizdo įrašų. Pažangią optinę konstrukciją sudaro 13 elementų 11 grupių, įskaitant du ypač mažos sklaidos (ED) stiklo elementus ir du asferinio objektyvo (AS) elementus. Nikon ED stiklas užtikrina ryškumą ir kontrastą net nustačius dideles diafragmos reikšmes, o AS elementai leidžia ypač gerai sumažinti iškraipymus esant tokiam plačiam židinio nuotoliui. Nanometrinė kristalinė danga sumažina vaizdo dvejinimąsi ir blyksnius.

Tai lengvas, kompaktiškas ir sparčiai veikiantis objektyvas, puikiai tinkantis fotografams, norintiems kuo labiau priartėti prie objekto ir užfiksuoti dinamiškų vaizdų iš įvairiausių perspektyvų. Vos 355 g sveriantį objektyvą nesunku nešiotis ir labai patogu naudoti, jei fotoaparatą fotografuojant tenka laikyti. Objektyvas AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED yra visiškai suderinamas su FX formato jutikliais, o primontavus prie DX formato DSLR galima nustatyti platų 30 mm apžvalgos kampą.

Prie AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED pridedami minkštas objektyvo dėklas CL-1015 ir objektyvo dangtelis HB-72.