15/09/14

Jau galima dalyvauti Nikon Photo Contest 2014–2015 konkurse

Amsterdamas, Nyderlandai, 2014 m. rugsėjo 15 d. Nikon Europe kviečia ambicingus fotografus dar kartą pasidalyti savo aistra ir pateikti darbus 35-ajame kasmetiniame konkurse Nikon Photo Contest (Nikon fotografijos konkursas). Pirmą kartą visose nuotraukų ir vaizdo įrašų kategorijose gali pretenduoti darbai, sukurti bet kokiu skaitmeniniu įrenginiu, įskaitant išmaniuosius įrenginius. Šiais metais savo darbus profesionalai ir mėgėjai fotografai galės pateikti nuo 2014 m. rugsėjo 15 d. iki gruodžio 15 d.

Nuo 1969 m. kasmet rengiamas konkursas Nikon Photo Contest (NPC) suteikia fotografams galimybę pabendrauti ir pagerinti bendrą profesionalų ir mėgėjų fotografijos kultūrą. Pernai konkursui buvo pateikta 99 339 darbai iš 153 šalių, kuriuose buvo vaizduojama viskas: nuo svaigių kraštovaizdžių iki keistų portretų.

2014–2015 m. konkurso taisyklėse yra keturi nauji punktai:

• Įtraukta nauja nuotraukų ir vaizdo įrašų kategorija „Namai“. Kiekvienas dalyvis galės pateikti savo unikalią namų koncepcijos interpretaciją.
• Nuo šiol visose kategorijose priimamos nuotraukos ar filmuota medžiaga, padaryta naudojant bet kokį skaitmeninį įrenginį (įskaitant išmaniuosius įrenginius ir vaizdo kameras).
• Vaizdo įrašų kategorijoje nuo šiol gali pretenduoti nuo 6 iki 180 sekundžių ilgio darbai, kad būtų įvertinta itin išraiškinga ir kūrybiška medžiaga.
• Bus pristatytas naujas apdovanojimas „N karta“, kurį gaus 10 atrinktų 19 metų dalyvių visose kategorijose.

Šių metų konkurso vertinimo komisiją sudarys 17 narių iš visiškai skirtingų sričių: žymūs pasaulyje fotografai, filmų kūrėjai, meno vadovai ir vaizdo kūrimo ekspertai. Jie turės išrinkti 96 1-osios, 2-osios ir 3-iosios vietų nugalėtojus kiekvienoje kategorijoje ir darbus, už kuriuos bus įteikti pagrindiniai prizai.

Kiekvienas pagrindinio prizo nugalėtojas nuotraukų ir vaizdo įrašų kategorijose gaus prizą, sertifikatą, kuponą įsigyti Nikon produktų už 1 000 000 Kinijos juanių ir 500 000 Kinijos juanių grynaisiais. Pirmųjų vietų kiekvienoje kategorijoje laimėtojai gaus prizą, sertifikatą ir kuponą įsigyti Nikon produktų už 500 000 Kinijos juanių. Išsamesnės informacijos apie prizus kiekvienoje kategorijoje rasite apsilankę www.nikon-photocontest.com/en/.

Laimėtojai bus paskelbti 2015 m. birželio mėn. ir kartu bus surengta laimėjusių darbų paroda.

Takamis Tsučida (Takami Tsuchida), Nikon Europe prezidentas, sako: „Kiekvienais metais konkursas Nikon Photo Contest vertintojus nustebina savo didžiule darbų įvairove, kuriuos pristato menininkai iš viso pasaulio. Tai tikra fotografijos šventė. Mes matome su kokia aistra žmonės kuria šį meną. Todėl mes ir suteikiame galimybę dalyvauti visiems. Kartu su savo partnere, įmone „Western Digital Technology“, mes kviečiame fotografus jau pradėti galvoti, kuriuos darbus pateikti konkursui šiais metais. Ir mes labai laukiam visų darbų.“

Fotografijos kategorijoje vyriausiojo teisėjo pareigas eis Stifenas Meizas (Stephen Mayes), o vaizdo įrašų kategorijoje – Džonas si Džėjus (John C Jay), abu jie visame pasaulyje garsūs, didžiulę ir įvairią patirtį turintys meno vadovai.

Stifenas Meizas, kuris eis vyriausiojo teisėjo pareigas fotografijos kategorijoje, šiuo metu dirba „Tim Hetherington Trust“¹ vykdomuoju direktoriumi. Daugiau nei 25 metus jis vadovauja aukščiausio lygio fotografams ir menininkams įvairiausiose meno, mados, fotožurnalistikos ir komercinės fotografijos srityse.

2004–2012 m. jis ne tik dirbo pasaulinio spaudos fotografijos konkurso sekretoriumi, bet ir paruošė sėkmingus keleto vaizdo kūrimo įmonių verslo planus bei sėkmingai pasiūlė pertvarkyti jų veiklą. Džonas si Džėjus, kuris eis vyriausiojo teisėjo vaizdo įrašų kategorijoje pareigas, yra strateginių ir kūrybinių konsultacijų įmonės, kuri kuria naujas įmones, produktus ir paslaugas, prezidentas bei vykdomasis direktorius.

„Graphic Design USA“ skaitytojai jį išrinko į įtakingiausių meno vadovų per pastaruosius 50 metų dešimtuką ir jis buvo oficialiai priimtas į prestižinį Niujorko meno direktorių klubą² „Hall of Fame“.

¹Timas Heteringtonas (Tim Hetherington) buvo britų fotožurnalistas. Jis dirbo konfliktų dokumentacijos srityje ir viena iš jo nuotraukų buvo paskelbta 2007 m. pasaulinio spaudos fotografijos konkurso nugalėtoja. „Tim Hetherington Trust“ tikslas – išsaugoti Heteringtono profesinio gyvenimo paveldą, įskaitant saugų visos fizinės medžiagos archyvavimą ir jo darbų naudojimo praktinėje bei meno srityse valdymą.

²Seniausia pasaulyje meno vadovų organizacija (centrinė būstinė įsikūrusi Niujorke, o klubas įsteigtas 1920 m.). Niujorko meno vadovų klubo nariais gali būti meno srities įžymybės (pvz., reklamos ir grafinio dizaino sričių). Jie rengia ir kasmetinius tarptautinius ADC apdovanojimus.

Daugiau informacijos apie Nikon Photo Contest konkursą, kategorijas ir darbams keliamus reikalavimus rasite apsilankę adresu www.nikon-photocontest.com/en/