14/5/2014

Turint greitą, patogų ir išties efektyvų Nikon 1 S2 visada pavyks nustebinti.

Amsterdamas, Nyderlandai, 2014 m. gegužės 14 d. Šiandien Nikon praplečia greitų ir patogių Nikon 1 sisteminių fotoaparatų asortimentą pristatydama puikiai atrodantį Nikon 1 S2. Šis nuostabus fotoaparatas, turintis visas reikiamas funkcijas, leidžiančias užfiksuoti magiškas akimirkas, ne tik dailiai atrodo, bet ir yra lengvai valdomas.

Neįtikėtinai greita patobulinta hibridinė Nikon automatinio fokusavimo sistema lengvai užfiksuoja net greičiausiai judančius objektus, o pačiu didžiausiu nepertraukiamo fotografavimo kadrų greičiu¹ pavyks užfiksuoti sekundės dalį trunkančias akimirkas ir įamžinti veiksmą greičiau, nei galite jį pamatyti. Visame pasaulyje vertinama Nikon EXPEED apdorojimo sistema, 14,2 megapikselio CMOS jutiklis ir platus ISO 200–12 800 jautrumo šviesai diapazonas sukuria stebuklą iš kiekvienos neįtikėtinai detaliame kadre įamžintos akimirkos, o naujoji Nikon kūrybingų efektų ratuko funkcija suteikia galimybę akimirksniu suteikti nuotraukoms meninio savitumo, panaudojant įvairius studijoje nufotografuotoms nuotraukoms būdingus filtrus, suteikiančius įmantrumo bet kuriam vaizdui.

Įspūdį darys ne tik Nikon 1 S2 sukurtos nuotraukos – žavės ir filmai. Siūloma nemažai išmanių funkcijų, todėl filmuoti visiškai paprasta, o fotoaparatu įrašyta filmuota medžiaga yra vientisa ir ryški. Naujais, paprastais naudoti filmo režimais lengva sukurti kino įspūdį, o naujoji automatinio vaizdo fiksavimo funkcija filmuojant leidžia automatiškai užfiksuoti nepriekaištingos skyros kadrų. Nikon 1 S2 yra visiškai suderinamas su vis gausėjančiu 1 NIKKOR objektyvų pasirinkimu. Šiuo fotoaparatu nesunku įamžinti užburiančias perspektyvas, o kintamojo židinio objektyvas 1 NIKKOR 11–27.5mm f/3.5–5.6 užtikrina, kad puikius vaizdus užfiksuosite vos pradėję fotoaparatą naudoti.

Džordis Brinkmanas (Jordi Brinkman), Nikon Europe gaminių vadovas (Nikon 1 kompaktiški sisteminiai fotoaparatai), teigia: „Naujasis Nikon 1 S2 – tai puiki galimybė įamžinti pasaulį kaip niekad įspūdingai – be jokio vargo ir nuviliančių kadrų. Nuostabus būdas gauti geresnės kokybės vaizdus. Šis naujasis Nikon 1 savo rezultatais smarkiai pranoksta išmaniuosius telefonus, o nepertraukiamo fotografavimo greičiu lenkia net skaitmeninius veidrodinius fotoaparatus. Dėl sparčiojo fazę nustatančio AF jį galima naudoti kaip puikią filmavimo kamerą, o Nikon kompaktiškų 1 NIKKOR objektyvų asortimentas leidžia išradingai eksperimentuoti su naujomis perspektyvomis. Nikon 1 S2 visiškai paprasta valdyti, o lakoniškas minimalistinis jo dizainas suteiks stilingumo bet kuriam įvaizdžiui.“

Kuriant Nikon 1 S2 daugiausia dėmesio buvo skiriama vaizdui. Nuo puikių saulėtekio iki nakties dangaus vaizdų – didelis fotoaparato 14,2 megapikselio CMOS jutiklis suteikia laisvę įamžinti gražias nuotraukas ir HD filmus bet kada ir bet kur. Sukonstruotas be optinio žemuosius dažnius praleidžiančio filtro ir turintis platų ISO 200–12 800 diapazoną, greitas CX formato vaizdo jutiklis leidžia maksimaliai išnaudoti kiekvieną megapikselį, kad vaizdai būtų itin detalūs net ir fotografuojant prieblandoje. Galite apkarpyti nuotraukas neprarasdami detalių, o filmai bus ryškūs ir aiškūs. Fotoaparatas, kuriam nepritrūks galios: Nikon 1 S2 EXPEED 4A dviejų variklių vaizdo procesorius leidžia sukurti nuostabių nuotraukų ir įrašyti HD filmų net ir dideliu greičiu. Vienas apdorojimo variklis užtikrina neįtikėtiną fotoaparatu gaunamų vaizdų kokybę ir nepaprastą tikslumą, o kitas – greitą ir patikimą veikimą bei sklandų nepertraukiamą fotografavimą.

Fotografuokite kaip niekad greitai ir pamirškite neryškius vaizdus: su Nikon 1 S2 įamžinsite vos sekundės dalį trunkančias akimirkas, nes veiksmas užfiksuojamas neįtikėtinai greitai ir tiksliai. Šis fotoaparatas veikia greičiau už skaitmeninį veidrodinį fotoaparatą: naudojant nepertraukiamo automatinio fokusavimo funkciją ir fotografuojant dešimt RAW formato nuotraukų neįtikėtina fotografavimo sparta gali siekti iki 20 fps, o užfiksavus židinį pirmame kadre, galima fotografuoti iki 60 fps sparta. Kiekvieną vos dalį sekundės trunkančią akimirką neįtikėtinai tiksliai užfiksuoti padeda Nikon 1 įdiegta mišraus AF sistema su 135 automatinio fokusavimo taškais, todėl objektas sufokusuojamas akimirksniu. Kadro viduryje tolygiai išdėstyti net 73 fazės nustatymo AF taškai (tokia pat AF sistema naudojama ir skaitmeniniuose veidrodiniuose fotoaparatuose), todėl židinys tiksliai nustatomas pagal judantį objektą ir galima filmuoti ryškius vaizdus. Kontrastą nustatančio AF taškai išdėstyti iki pat kadro krašto, todėl smulkiausios detalės atvaizduojamos labai ryškiai net ir esant silpnam apšvietimui. Fotoaparatas fotografuoja iš karto, o kintamojo židinio objektyvas 1 NIKKOR 11–27.5mm f/3.5–5.6 užtikrina, kad visada būsite pasirengę užfiksuoti nenuspėjamas gyvenimo akimirkas: fotoaparatas įjungiamas tiesiog pasukant objektyvą, o išjungiamas – jį įtraukiant.

Su Nikon 1 S2 tikrai užfiksuosite kiekvieną svarbią akimirką: šį fotoaparatą taip lengva valdyti, kad neteks praleisti kadro jį nustatant. Šis fotoaparatas sukurtas taip, kad daugiau laiko galėtumėte skirti kūrybai, todėl fotografuoti galėsite beveik be pastangų: pažangi technologija visą sunkų darbą atliks už jus. Nesvarbu, ar norite fotografuoti paslapčiomis, nuleidę fotoaparatą, tiesiog greitai užfiksuoti kadrą judėdami, ar skirti daugiau laiko ir patobulinti portretą, dideliame 7,5 cm 460 tūkst. taškų LCD ekrane galėsite lengvai sukomponuoti ir peržiūrėti kadrą. Dabar naudojant F mygtuką galima iškart patekti į funkcijų meniu ir akimirksniu pasirinkti fotografavimo arba atkūrimo nustatymus. Meniu yra visiškai nesudėtingi, piktogramos – lengvai suprantamos, o mygtukai – patogiai išdėstyti, todėl galėsite greitai keisti režimus, reguliuoti pagrindinius nustatymus arba taikyti efektus.

Tiesiog paspauskite mygtuką ir pradėkite filmuoti stulbinančius „Full HD“ filmus. Nikon 1 S2 – puikus pasirinkimas norint filmuoti be vargo. Juo nufilmuojami sklandūs veiksmo kadrai, o nuo kinematografijai būdingos magijos žiūrovai liks tiesiog priblokšti. Filmuodami Nikon 1 S2 galite užfiksuoti didelės skyros nuotraukas tiesiog paspausdami užrakto atleidimo mygtuką (ši funkcija veikia visuose Nikon 1 fotoaparatuose). Naujoji Nikon automatinio vaizdo fiksavimo funkcija analizuoja kiekvieną kadrą ir, kai sąlygos yra palankiausios, automatiškai nufotografuoja nuotrauką. Naujais filmo režimais lengva kurti patraukiančius dėmesį vaizdo įrašus: suteikite energijos gatvėse nufilmuotoms scenoms, naudodamiesi greitų judesių funkcija, paskubinamuoju montažu ir pasitelkę animaciją sustabdykite bėgantį laiką arba kurkite glaustus išraiškingus 4 sekundžių trukmės filmukus (galima sujungti aštuonis).

Dėl Nikon 1 įdiegtų patobulinimų greitai ir lengvai užfiksuosite geriausius kadrus ir galėsite be jokių pastangų paversti įprastas nuotraukas nepakartojamomis. Naudotojų pamėgtas geriausios akimirkos užfiksavimo režimas dabar papildytas nauja Nikon aktyviojo pasirinkimo funkcija, kurią naudojant greičiau nei per sekundę nufotografuojama iki dešimties didžiausios skyros kadrų ir siūloma pasirinkti, kurį iš jų išsaugoti. Fotoaparato kūrybiškų efektų režimu naudojant kūrybingų efektų ratuką, galima prieš fotografuojant nepaprastai lengvai pritaikyti meniškus, studijoje nufotografuotoms nuotraukoms būdingos kokybės filtrus. Naudojant kūrybingų efektų ratuką galima koreguoti ryškumą, sodrumą ir baltos spalvos balansą. Tereikia pasukti kryptinį valdiklį ir ekrane galėsite peržiūrėti skirtingus fotografuojant pritaikomus efektus.

Keiskite Nikon aukščiausios kokybės 1 NIKKOR objektyvus, kad užfiksuotumėte naujas jaudinančias perspektyvas. Kad ir kurį 1 NIKKOR objektyvą pasirinksite, sukurti vaizdai bus nepaprastai aiškūs, be to, su visais objektyvais galima filmuoti, o dėl kompaktiško dydžio ir nedidelio svorio jie nė kiek neapsunkina Nikon 1 sistemos – ji lieka tokia pat patogi nešioti, o vaizdo kokybė – nepriekaištinga. Jei reikia užfiksuoti tolumoje esančius objektus, pasikliaukite 1 NIKKOR VR 30–110 mm objektyvu. Kompaktiškas ir stilingas 1 NIKKOR 10–100 mm kintamojo židinio nuotolio plačiakampis objektyvas suteiks neįtikėtino universalumo, o 1 NIKKOR 18,5 mm fiksuoto židinio nuotolio objektyvas puikiai tiks fotografuojant portretus, kuriuose taikomas tolygaus fono suliejimo efektas, gražiai išryškinantis nuotraukos objektą.

Didelis 14,2 megapikselio CMOS jutiklis: greitai veikiantis CX formato jutiklis be optinio žemuosius dažnius praleidžiančio filtro. Ryškiai užfiksuojamos smulkiausios detalės ir sukuriami aiškūs bei ryškūs vaizdai.

ISO 200–12 800: galimas automatinio ISO nustatymo diapazonas – nuo 200 iki 6 400, o jautrumas gali būti didinamas iki ISO 12 800. Naudojant efektyvų triukšmo mažinimo nustatymą vaizdai liks ryškūs fotografuojant ISO 12 800 jautrumu.

EXPEED 4A: dėl šios technologijos galima fotografuoti nuostabias nuotraukas ir įrašyti HD filmus net ir dideliu greičiu.

Nesudėtingas valdymas: greitis, tikslumas ir išmanios automatinės funkcijos. Fotoaparatas turi 7,5 cm (3,0 col.) 460 tūkst. taškų LCD ekraną, intuityvius meniu ir patogiai išdėstytus mygtukus.

Pažangi mišraus AF sistema: 135 taškų AF sistema. Yra net 73 fazės nustatymo taškai, todėl židinys labai greitai ir tiksliai sufokusuojamas pagal judantį objektą.

Didžiulis kadrų greitis (fps): naudojant nepertraukiamo AF funkciją galima užfiksuoti dešimt RAW formato vaizdų iki 20 fps sparta, o užfiksavus židinį pirmame kadre – iki 60 fps sparta.

Filmų magija: „Full HD“ (1080p) filmai (formato santykis 16:9) 60p kadrų greičiu. Elektroninis VR leidžia filmuoti nesulietus HD filmus 1080/30p arba 720/30p sparta, taip pat galite įrašyti ypač sulėtintai – 400 arba 1 200 fps sparta.

Nuotraukos filmuojant: filmuodami užfiksuokite didelės skyros nejudančius vaizdus tiesiog paspausdami užrakto atleidimo mygtuką arba naudodamiesi automatinio vaizdo fiksavimo funkcija, kuri automatiškai nufotografuoja vaizdą, kai sąlygos yra palankiausios.

Kino filmo režimai: sulėtintas, pagreitintas, paskubinamojo montažo ir 4 sekundžių filmas.

Tiesioginis vaizdų valdymas: lengvai sustabdykite judesį, pagerinkite apšvietimą arba suliekite foną ir kai vaizdas atitiks lūkesčius – fotografuokite.

Nikon 1 patobulinimai: geriausios akimirkos užfiksavimo režimas (su nauja aktyviojo pasirinkimo funkcija ir išmaniuoju nuotraukos valdikliu) ir momentinio judesio vaizdo funkcija.

Kūrybingų efektų ratukas: naudodami fotoaparato kryptinį valdiklį, prieš fotografuodami galite pritaikyti meniškus, studijoje nufotografuotoms nuotraukoms būdingos kokybės filtrus.

Kompaktiško Nikon 1 stilius: ryškumas, grožis ir lakoniškas minimalizmas. Išskirtinai mažas ir lengvas korpusas, kuris gali būti ledo baltos, matinės juodos, lūpų dažų raudonos ir saulės šviesos geltonos spalvos.

1 NIKKOR komplekto objektyvas: ypač plonu 1 NIKKOR 11–27.5mm f/3.5–5.6 kintamojo židinio objektyvu tobulai užfiksuosite net netikėčiausias akimirkas.

Belaidžio ryšio su mobiliaisiais prietaisais adapteris WU-1a: naudodami šį atskirai įsigyjamą adapterį galite lengvai perkelti aukštos kokybės Nikon 1 kadrus į išmanųjį įrenginį ir iškart bendrinti.²

- Vandeniui nepralaidus dėklas WP-N3: fotografuokite net 45 m gylyje. Galite įsidėti Nikon 1 J4 arba Nikon 1 S2 su primontuotu objektyvu 1 NIKKOR VR 10–30mm PD-ZOOM arba 1 NIKKOR 11–27.5mm.
- Povandeninė Speedlight SB-N10: kompaktiškas blykstės įrenginys, sukuriantis galingus šviesos blyksnius tamsioje vandens gelmėje.
- Nikon 1 korpuso dėklai ir korpuso dėklų rinkiniai: apsaugokite fotoaparatą arba fotoaparatą su pritvirtintu objektyvu. Galima fotografuoti nenuėmus korpuso dėklo, nes ant visų korpuso dėklų suformuota speciali vieta, už kurios patogu suimti ir tvirtai laikyti fotoaparatą.
- Jungties adapteris FT1: prie Nikon 1 fotoaparato galima primontuoti skaitmeniniams veidrodiniams fotoaparatams skirtą NIKKOR objektyvą.

- Įkraunamas ličio jonų akumuliatorius EN-EL22
- Akumuliatoriaus įkroviklis MH-29
- Fotografavimo programinė įranga View NX2

¹ Didžiausias pasaulyje kadrų greitis, kurį galima rinktis nepertraukiamai fotografuojant (maždaug 20 fps kai veikia AF). Remiantis 2014 m. balandžio 10 d. Nikon atliktų tyrimų duomenimis.
² Suderinama su išmaniaisiais įrenginiais, kuriuose veikia „Android™ OS“ ir „iOS“. Norint naudoti iš „Google Play™“ ir „iTunes®“ nemokamai atsisiunčiamą programėlę Wireless Mobile Utility, pirmiausia reikia ją įdiegti išmaniajame prietaise. „Android“, „Google“, „Google Play“ ir kiti ženklai yra „Google Inc.“ prekių ženklai.