2014-06-26

Pristatome naująjį Nikon gaminį – nepamainomą pagalbininką kuriant didelės skyros vaizdus – universalųjį D810

Amsterdamas, Nyderlandai, 2014 m. birželio 26 d. Šiandien Nikon pristato D810 – išties puikų pagalbininką kuriant didelės skyros vaizdus, nenuvilsiantį bet kokiomis aplinkybėmis. Šiuo neįtikėtinai universaliu 36,3 megapikselio fotoaparatu gauti rezultatai tikrai pranoks jūsų lūkesčius, nesvarbu, ar fotografuotumėte detalios tekstūros, ar greitai judančius objektus.

Nepriekaištinga vaizdo kokybė, greitas veikimas, lanksčios „Full HD“ vaizdo įrašų kūrimo galimybės yra tik keli visiškai naujos konstrukcijos D810 ypatumai, kuriais jis pranoksta ankstesnius modelius ir nustato naują didelės skyros vaizdų kūrimo standartą. Visiškai kitoks FX formato jutiklis, itin platus ISO diapazonas ir vaizdo apdorojimo sistema EXPEED 4 užtikrina tobulą ryškumą, sodrias spalvas ir efektyviai sumažina triukšmą, kad ir kokią jautrumo nuostatą pasirinktumėte. Naudokite pažangiąją AF funkciją, fotografuokite serijomis net 7 fps greičiu arba kurkite „Full HD“ 1080/60p formato filmus ir džiaukitės gaunamų vaizdų tikslumu, o pasitelkę Nikon Picture Control 2.0 galėsite juos apdoroti ir išradingai patobulinti neperkeldami iš fotoaparato. Tiek studijoje, tiek už jos sienų dirbantys fotografai įsitikins, kad šis modelis – efektyviausia vaizdų kūrimo priemonė, leidžianti kuo tiksliausiai įgyvendinti turimą viziją.

Dirkas Jasperas (Dirk Jasper), Nikon Europe produktų profesionalams vadovas, teigia: „D810 buvo kurtas atsižvelgiant į profesionalų poreikius. Šis Nikon gaminys – puikus konkrečių kūrybinių sumanymų turinčių fotografų pasirinkimas, nesvarbu, kokia jų specializacija. Fotoaparatas nustato naują didelės skyros nuotraukų kūrimo standartą: jis išsiskiria greitesniu veikimu, platesniu ISO diapazonu ir naujomis funkcijomis, dar labiau sumažinančiomis fotoaparato virpėjimo poveikį fotografuojant ir teikiančiomis stabilumo. Jei svajojate apie nevaržomą kūrybos laisvę, neatsižvelgiant į fotografavimo sąlygas, žinokite, kad su D810 gauti rezultatai išties stebina.“

Nuo šiol galėsite nevaržomai kurti, nes D810 atveria neįtikėtinas didelės skyros nuotraukų kūrimo galimybes. Fotoaparate sumontuotas visiškai kitoks FX formato net 36,3 megapikselio jutiklis, kuriame nėra optinio žemuosius dažnius praleidžiančio filtro, todėl tiek fotografuojant, tiek filmuojant gaunami vaizdai yra ypač detalūs. D810 yra pirmasis tokio plataus ISO diapazono DSLR modelis: pradinė ISO nuostata yra 64, todėl gaunami vaizdai bus ryškūs ir aiškūs, kad ir kokioje ryškioje šviesoje fotografuotumėte, be to, galima rinktis net ISO 12 800 arba išplėsti diapazoną nuo 32 iki 51 200 ISO atitikmens. D810 modelyje naudojama tokia pati vaizdo apdorojimo sistema EXPEED 4 kaip ir garsiajame D4S, todėl visos funkcijos yra daug efektyvesnės: fotografuojant ir filmuojant galima rinktis bet kurią jautrumo reikšmę iš plataus ISO diapazono, nes taikant naujus sudėtingus algoritmus visada pavyksta išgauti nepriekaištingą ryškumą, subtilius pustonius ir gylio įspūdį.

Jokios aplinkybės neprivers nusivilti efektyviomis ir greitomis D810 funkcijomis. Šio modelio veikimas tiesiog optimalus – sukurti vaizdai stebins kokybe, kad ir kaip greitai bei nenuspėjamai judėtų fotografuojami objektai. Galima rinktis didesnį nepertraukiamo fotografavimo greitį, nes pripažintoji 51 taško AF sistema Multi-CAM 3500FX užtikrina vaizdų tikslumą ir skyrą fotografuojant net 5 fps greičiu. Be to, nustatę DX apkirpimo režimą net 7 fps greičiu nufotografuosite 15,3 megapikselio nuotraukų. Naujuoju Nikon sričių grupės AF režimu net mažiausi ir labai kontrastingame arba dėmesį traukiančiame fone esantys objektai bus ryškūs ir gerai išsiskirs iš aplinkos. Atnaujinus užrakto / veidrodinio skyriaus mechanizmą vaizdas mažiau dreba, todėl vaizdo ieškiklis yra daug stabilesnis, be to, užtikrinama minimali užtemdymo trukmė, net fotografuojant dideliu greičiu, o suaktyvinus naująjį užraktą su elektronine priekine diafragma efektyviai sumažinamas virpėjimas, todėl nė kiek nesuliejamos net smulkiausios detalės. Vaizdai greičiau perkeliami ir juos paprasčiau apdoroti, nes pasirinkus Nikon RAW S dydžio failų formatą sukuriami sodrių spalvų vaizdų 12 bitų nesuglaudinti Nikon NEF failai.

Filmuodami Nikon D810 modelio fotoaparatu ne tik nevaržomai įgyvendinsite turimus sumanymus, bet ir įgysite naujų. Tai efektyvus ir universalus fotoaparatas, priversiantis nustebti net priekabiausius filmų kūrėjus. Su D810 pavyksta sukurti „Full HD“ (1080p) filmų 50p/60p kadrų greičiu, juose beveik nematyti triukšmo, muaro efekto ir neiškraipomos spalvos. Fotoaparate siūlomas FX ir DX jutiklio apkarpymo formatų pasirinkimas, taip pat švarioji HDMI išvestis, be to, didelės skyros filmuotą medžiagą galima tuo pačiu metu įrašyti ir į fotoaparatą, ir į išorinį rašytuvą. Pradinė jautrumo nuostata yra ISO 64, o paskutinė – ISO 51 200 atitikmuo M režimu, tad pasirinkimo galimybės išties didelės, o paleidus automatinio ISO funkciją parenkami optimaliausi ISO nustatymai. Nikon 3D triukšmo mažinimo technologija sumažina nepageidaujamą triukšmą, iškraipymus ir mirgėjimą, atsirandančius, kai filmuojama nustačius didelį jautrumą. Nustatę Zebra režimą fotoaparato ekrane matysite, kuriose vietose per daug arba per mažai ryškumo. Pažangi garso valdymo technologija leidžia įrašyti aukštesnės kokybės garsą, be to, teikia ir kitų pranašumų: garsas priimamas stereomikrofonu, o išvesties galimybė leidžia tiksliai sureguliuoti kiekvieną garso lygį tiek iš anksto, tiek įrašant, be to, galima pasirinkti garso diapazoną (platų / balso), o įrašant per integruotą mikrofoną sumažinti vėjo garsą.

Kad ir kokioje fotografijos srityje specializuojatės, su D810 patirsite tikrą kūrybos laisvę. Nikon pristatyta atnaujinta pažangi sistema Picture Control teikia ir filmuojant, ir fotografuojant nepamainomų įrankių, kuriuos galima naudoti tiek iš anksto, tiek apdorojant vaizdus, jei reikia pakoreguoti ryškumą, kontrastą, šviesumą, atspalvius, aiškumą ir sodrumą. Galite labai išradingai apdoroti jau užfiksuotus vaizdus: rinkitės naująjį vienodinimo nustatymą Flat, jei reikia išryškinti detales ir subtiliausius pustonius ryškiose srityse arba šešėliuose, o jei norite tiksliai sureguliuoti kontrastą ir preciziškai atkurti smulkią tekstūrą, naudokite naująjį ryškinimo nustatymą Clarity. Reguliuojamų spalvų 8,0 cm (3,2 col.) 1 229 tūkst. taškų fotoaparato ekrane galima savo nuožiūra koreguoti fotografuojamų / filmuojamų vaizdų spalvų balansą ir ryškumą. Naujuoju priartinto vaizdo tiesioginės peržiūros perskirtame ekrane režimu galima patikrinti, ar vaizdas yra pakankamai vientisas ir ryškus. Šią tikslumą užtikrinančią funkciją ypač patogu naudoti fotografuojant architektūros objektus arba įvairius gaminius. Siūloma ir daugiau kūrybiškų funkcijų: nepertraukiamo fotografavimo trukmė gali būti neribojama, tad užfiksuosite begalę JPEG vaizdų, iš kurių galėsite sukurti puikią fotografijų seriją.

D810 siūlomas vaizdų kūrimo galimybes užtikrina itin efektyvi Nikon sukurta vaizdų kūrimo sistema. Kaip ir dera, šiame didelio megapikselių skaičiaus fotoaparate sumontuota aukščiausios kokybės optika, o siekiant išnaudoti visus D810 modelyje integruoto 36,3 megapikselio jutiklio pranašumus, siūlomas platus Nikon NIKKOR objektyvų pasirinkimas. NIKKOR objektyvai pasižymi išskirtinėmis didelę skyrą užtikrinančiomis savybėmis, todėl juos mielai renkasi daugybė fotografų, kad ir kokia būtų jų specializacija. Be to, D810 yra visiškai suderinamas su pažangiausia Nikon kūrybiško apšvietimo sistema, su juo galima naudoti įvairiausias universalias Nikon Speedlight blykstes: primontavus jas prie fotoaparato arba naudojant atskirai galima išradingai ir kūrybiškai fotografuoti.

- Naujasis 36,3 megapikselio FX formato jutiklis: nepriekaištingas vaizdo detalumas ir įvairios apkarpymo galimybės.
- Ypač platus jautrumo šviesai reikšmių diapazonas: ISO diapazonas nuo 64 iki 12 800 ir išplėtimo galimybės nuo 32 iki 51 200 ISO atitikmens.
- Net 7 fps greitis fotografuojant serijomis: nepriekaištingi didelės skyros vaizdai fotografuojant 5 fps greičiu. Nustatę DX apkirpimo režimą, 7 fps greičiu galėsite fotografuoti 15,3 megapikselio nuotraukas.
- EXPEED 4: optimalus ir dar efektyvesnis visų fotoaparato funkcijų veikimas.
- Puikiai vertinama AF sistema: 51 taško AF sistemą Multi-CAM 3500FX galima konfigūruoti renkantis 9, 21 arba 51 taško aprėptį ir net – 2 EV jautrumą (kai ISO – 100, o temperatūra – 20 °C (68 °F).
- Sričių grupės AF režimas: greitas vaizdo gavimas ir efektyvesnis objekto išskyrimas kuo įvairiausiomis apšvietimo sąlygomis.
- Kelių sričių D filmas: FX ir DX formato „Full HD“ (1080p) filmai nustačius 50p/60p. Galimybė filmuojant rinktis bet kurią jautrumo šviesai reikšmę iš siūlomo plataus diapazono (pradedant ISO 64) ir valdyti užrakto greitį, diafragmą bei garsą.
- RAW S dydis: sukuriami sodrių spalvų vaizdų 12 bitų nesuglaudinti Nikon NEF failai, kurie yra greičiau perkeliami ir efektyviau apdorojami.
- Picture Control 2.0: patogus sukurtų vaizdų apdorojimas pasitelkus naujuosius nustatymus Flat (vienodinimas), jei reikia praplėsti dinaminį diapazoną, ir Clarity (ryškinimas), jei reikia suteikti ypatingo detalumo.
- Ypatingas ryškumas: atnaujintas užrakto / veidrodinio skyriaus mechanizmas ir elektroninis priekinės diafragmos užraktas garantuoja maksimalų vaizdo ryškumą.
- Reguliuojamų spalvų ekranas: nuo atspindėjimo apsaugančia danga padengtas 8,0 cm (3,2 col.) 1 229 tūkst. taškų RGBW LCD ekranas. Galimybė savo nuožiūra koreguoti spalvų balansą ir ryškumą.
- Priartinto vaizdo tiesioginės peržiūros perskirtame ekrane režimas: galimybė kruopščiai patikrinti, ar vaizdas yra pakankamai vientisas ir ryškus. Įjungiamas paspaudžiant fotoaparato i mygtuką.
- Greitai veikiantis patvarus užraktas: kevlaro ir anglies pluošto junginio užraktas veikia su 52 ms delsa, vidutinis atleidimų skaičius – 200 000, o greitis – nuo 1/8 000 iki 30 sek. Blykstę galima sinchronizuoti 1/250 sek. sparta.
- Neribota nepertraukiamo fotografavimo trukmė: galimybė užfiksuoti begalę JPEG vaizdų ir sukurti puikią fotografijų seriją.
- Didelės talpos akumuliatorius EN-EL 15: itin mažas ir lengvas 1 900 mAh (7,0 V) talpos įkraunamas ličio jonų akumuliatorius. Visiškai įkrovus (per 1 įkrovą) galima užfiksuoti net 1 200 nejudančių vaizdų¹.
- Saugojimo laikmenos: du kortelių lizdai fotografų patogumui: CF kortelės lizdas didelės spartos UDMA 7 kortelėms ir SD kortelės lizdas didelės spartos bei talpos SDXC ir UHS-I kortelėms.
- Patvarus korpusas iš magnio lydinio: ypatingas atsparumas nepalankioms oro sąlygoms ir dulkėms teikia D810 apsaugą nuo drėgmės bei dulkių.
- Laidinis ir belaidis ryšys: palaikomi eternetas ir belaidis LAN. Norėdami užmegzti ryšį, naudokite papildomą duomenų siųstuvą UT-1 ir belaidį siųstuvą WT-5.

¹ Pagal CIPA standartus.