2014-02-25

Pažangiausios vaizdų kūrimo technologijos ir toliau tobulėja – Nikon pristato naująjį FX formato šedevrą – D4S

Amsterdamas, Nyderlandai, 2014 m. vasario 25 d. Šiandien Nikon pristato D4S – naująjį 16,2 megapikselių FX formato modelį, dar labiau praplėsiantį profesionalų kūrybinę erdvę.

Žengtas dar vienas žingsnis tobulinant pažangiausias vaizdų kūrimo technologijas! „Išskirtiniai vaizdai“ ir „nepralenkiamas greitis“ yra taikliausiai naująjį D4S apibūdinančios frazės. Ir nėra ko stebėtis: juk šio modelio pirmtakas yra puikiai vertinamas Nikon D4. Turint D4S galima drąsiai fotografuoti, neatsižvelgiant į apšvietimą, nes ISO diapazonas yra praplėstas, o vaizdo apdorojimo sistema EXPEED 4 užtikrina puikų rezultatą fotografuojant prietemoje. Būtina paminėti ir kitus pranašumus: patobulinus AF, vaizdas greičiau sufokusuojamas, o fokusavimo sekimas su įjungtu fiksavimu veikia net 11 fps sparta, be to, nustačius naująjį sričių grupės AF režimą galima tiksliau reguliuoti AF sritį. Nikon teikia galimybę kurti RAW S dydžio formato failus, todėl vaizdus paprasčiau perkelti į tinklą, o per „Gigabit 100/1000TX Ethernet“ prievadą užtikrinamas itin spartus ryšys.

Dirkas Jasperas (Dirk Jasper), Nikon Europe produktų profesionalams vadybininkas, teigia:
„D4S yra sukurtas visuotinai pripažinto D4 modelio pavyzdžiu – tai dar tobulesnis gaminys. Atsižvelgdami į ypač vertingus profesionalų atsiliepimus, Nikon inžinieriai gerokai patobulino fotoaparato funkcijas, taigi, sporto, spaudos renginius, taip pat gamtą ir įvairius dėmesio centre esančius įvykius fotografuojantys profesionalai neabejotinai pajus skirtumą, o fotografijos meno atstovai tikrai sukurs dar išraiškingesnių kūrinių. Žinia, fotografams profesionalams neišvengiamai tenka dirbti atšiauriausiomis sąlygomis, bet turėdami naująjį D4S, net susidūrę su rimčiausiais iššūkiais, jie įrodys, kokių aukštumų gali pasiekti fotografijos srityje.“

Kuriant D4S, pavyko dar labiau išplėsti puikiai įvertinto ankstesnio modelio teikiamas galimybes – tai dar viena sėkmė žengiant daug žadančiu profesionalių didelės spartos vaizdų kūrimo technologijų tobulinimo keliu. Į fotoaparatą integruotas dar efektyvesnis jutiklis, todėl gaunami vaizdai yra nepriekaištingos kokybės, o platesnį 100–25 600 ISO diapazoną galima praplėsti iki aukščiausio pramonėje taikomo standarto – 409 600 atitikmens. Naujoji Nikon vaizdo apdorojimo sistema EXPEED 4 užtikrina didesnį visų fotoaparato funkcijų efektyvumą, todėl vaizdai perteikiami gerokai tobuliau, o ISO yra tikslesnis. D4S yra nepamainomas sporto renginių ir naujienų fotografų palydovas. Tiems, kam neretai tenka dirbti nepatogiai, prastai apšviestose vietose, neteks nusivilti rezultatu, nes šis fotoaparatas teikia tikslaus triukšmo mažinimo, efektingo išryškinimo ir tono reguliavimo galimybes, tad su juo tiek šviesa, tiek tamsa yra įveikiamas iššūkis. Fotografuoti serijomis 11 fps greičiu galima nustačius bet kurią ISO nuostatą ir pasirinkus bet kurį objektyvą, be to, net naudojant triukšmo mažinimo filtrą smulkūs objektai atkuriami ryškiai ir itin tiksliai. Kaip ir D4, D4S idealiai veikia, puikiai susidorodamas su atšiauriausiais gamtos reiškiniais. Fotoaparatą saugo patvarus, nepalankioms oro sąlygoms atsparus metalinis korpusas. Nikon pakeitė mygtukų išdėstymą ir valdiklių formą, todėl fotoaparatą gerokai patogiau naudoti, kai jis sušlapęs. Verta paminėti ir pakeistą vietos, į kurią remiasi nykštys ir didysis pirštas, išgaubimą: dėl šio iš pažiūros nedidelio pakeitimo fotoaparatą galima patikimiau suimti.

Ko gero, daugiausia dėmesio D4S kūrėjai skyrė greičiui. Šiais laikais perdavimo sparta ir tarptinklinis ryšys yra ne mažiau reikšmingi nei megapikseliai ir ISO nuostatos, o D4S yra nepriekaištingas visais atžvilgiais. Nustačius automatinio fokusavimo sekimą su įjungtu kadrų fiksavimu galima fotografuoti net ne 10 fps, o 11 fps greičiu, taigi D4S pagrįstai galima vadinti sparčiausiai automatiškai fokusuojančiu skaitmeniniu veidrodiniu Nikon fotoaparatu. Vaizdus galima perduoti akimirksniu, nes į fotoaparatą integruotas „Gigabit 100/1000TX Ethernet“ prievadas ir siūloma nauja RAW S dydžio failų įrašymo parinktis. Kai svarbi net tūkstantoji sekundės dalis, 42 ms užrakto delsa yra nepamainomas pranašumas, leidžiantis užfiksuoti patį svarbiausią momentą: juk nuotrauka nufotografuojama greičiau nei akies mirksniu. Siekiant sumažinti veidrodžio smūgio poveikį buvo visiškai pakeistas užrakto ir veidrodžio mechanizmas, todėl dabar vaizdo ieškiklis daug stabilesnis, o užtemimo trukmė – minimali, net fotografuojant dideliu greičiu.

D4S išsiskiria pripažintos Nikon 51 taško AF sistemos teikiama precizika ir įrodo, kad tikslumui ribų nėra. D4S modelyje veikia ne tik patobulintos fiksavimo, išsaugojimo pagal padėtį, taip pat naujos AF režimo apribojimo funkcijos, bet ir ypatingas sričių grupės AF režimas. Sričių grupės AF režimu daug tiksliau reguliuojamas automatinio fokusavimo srities dydis, nuolat stebimi penki skirtingi AF laukai, kuriuos komponuojant vaizdą galima perkelti ant bet kurio iš 51 taško. Stebėtina, kaip tiksliai nustačius šį režimą sekamas net ilgiausia trajektorija judantis objektas, be to, net maži arba labai arti kontrastingo ar dėmesį blaškančio fono esantys objektai bus ryškūs ir gerai išsiskirs iš aplinkos. Ir D4, ir D4S modelio AF sistemą galima konfigūruoti, tad rinkitės 9, 21 arba 51 taško aprėptį ir net –2 EV jautrumą (kai ISO – 100, o temperatūra – 20 °C (68 °F).

Filmuokite, neatsižvelgdami į aplinkos sąlygas, nes D4S siūlo transliuojamiems vaizdams prilygstančią kokybę, kelių kadro formatų parinktį ir daugybę valdymo galimybių, leidžiančių efektyviai koreguoti filmuojamą medžiagą ir tobuliau atkurti garsą. Nuo šiol fotografai galės sukurti 50p/60p formato D filmų, M režimu nustatyti didžiausią ISO jautrumo nuostatą, taip pat rinktis jutiklio apkarpymo formatą, reguliuoti elektra laipsniškai valdomą diafragmą ir užfiksuoti užrakto greitį. Be to, Nikon 3D triukšmo mažinimo technologija sumažina nepageidaujamą triukšmą ir mirgėjimą, atsirandantį, kai filmuojama nustačius dideles jautrumo reikšmes. Kaip ir D4, D4S teikia trijų jutiklio apkarpymo formatų pasirinkimą: FX, DX ir pradinį apkarpymo formatą (maždaug 2,7 k.). Taip pat siūloma nesuglaudintų didelės skyros vaizdų išvesties per HDMI sąsają į išorinius įrenginius galimybė. Didelės skyros HD filmus galima tuo pačiu metu įrašyti fotoaparatu ir per HDMI prijungtu išoriniu rašytuvu (kad jungtis būtų patikima, naudokite prie fotoaparato pridedamą HDMI kabelio fiksatorių). Tikroviškiau įrašomas garsas, nes galima išradingiau jį reguliuoti, pvz., pasirinkti garso diapazoną (platų / balsas) arba sumažinti vėjo keliamą triukšmą, jei filmuojant naudojamas integruotas mikrofonas.

- Dar efektyvesnis 16,2 megapikselio FX formato jutiklis: nepriekaištinga vaizdo kokybė ir įvairios apkarpymo galimybės.
- Nepaprastas jautrumas šviesai:
100–25 600 ISO diapazoną galima praplėsti iki aukščiausio pramonėje taikomo standarto – 409 600 atitikmens.
- 11 fps greitis su AF:
11 fps greitis FX formatu su tobulesne nei D4 AE/AF.
- EXPEED 4:
fotoaparato funkcijų efektyvumą pakelia į naują lygmenį.
- Multi-CAM 3500FX 51 taško AF sistema:
konfigūravimas renkantis 9, 21 arba 51 taško aprėptį ir net –2 EV jautrumą (kai ISO – 100, o temperatūra – 20 °C (68 °F).
- Efektyviausias AF:
patobulinta fiksavimo funkcija, nauja AF režimo apribojimo parinktis ir ypatingas sričių grupės AF režimas.
- Kelių sričių D filmas:
FX ir DX formato „Full HD“ (1080p) filmai nustačius 60p / 50p / 30p / 25p / 24p kadrų greitį. Trijų jutiklio apkarpymo formatų pasirinkimas: FX, DX ir pradinis apkarpymo formatas (maždaug 2,7 k.), taip pat švarioji HDMI išvestis. Galimybė filmuojant nustatyti ISO 200 ir bet kurią aukštesnę reikšmę, valdyti užrakto greitį, diafragmą ir garsą. Nikon 3D triukšmo mažinimo technologija sumažina nepageidaujamą triukšmą, be to, siūlomos efektyvios garso valdymo parinktys.
- Patvarumas:
nepalankioms oro sąlygoms atsparus metalinis korpusas.
- Sparta:
„Gigabit 100/1000TX Ethernet“ prievadas ir RAW S dydžio failų formatas – kad vaizdus galėtumėte perduoti akimirksniu. Galima naudoti Nikon belaidį siųstuvą WT-5.
- Reguliuojamų spalvų monitorius:
antirefleksinis 8 cm (3,2 col.), 921 tūkst. taškų LCD monitorius, kuris leidžia bet kuria kryptimi keisti spalvų balansą ir ryškumą.
- Sparčiai veikiantis patvarus užraktas:
kevlaro / anglies pluošto junginio užraktas veikia su 42 ms delsa, vidutinis atleidimų skaičius – 400 000, o greitis – nuo 1/8000 iki 30 sek. Teikiama blykstės sinchronizavimo galimybė 1/250 sek. sparta. Visiškai pakeitus užrakto ir veidrodžio mechanizmą užtikrinamas vaizdo ieškiklio stabilumas ir minimalus užtemdymas, kai fotografuojama dideliu greičiu.
- Taškinio baltos spalvos balanso matavimas:
greitai pagal pasirinktą kadro sritį gaunami rankiniu būdu iš anksto nustatyti baltos spalvos balanso duomenys, nuskaitytos srities dydis išlaikomas net padidinus vaizdą, galimas ir nuoseklusis duomenų gavimas.
- Didelės talpos akumuliatorius EN-EL18a:
itin mažas ir lengvas 2 500 mAh (10,8 V) talpos įkraunamas ličio jonų akumuliatorius.
- Saugojimo laikmenos:
didelės spartos CF (UDMA 7) kortelės ir didelės spartos bei išskirtinės talpos XQD kortelės, kurioms skirti du kortelių lizdai.