10/04/2014

Nikon papildė kintamojo židinio objektyvų įvairovę naujuoju 18–300 mm DX formato efektyviai priartinančiu objektyvu

Amsterdamas, Nyderlandai, 2014 m. balandžio 10 d. Šiandien Nikon pristato AF-S DX NIKKOR 18–300mm f/3.5–6.3G ED VR, efektyviai 16,7 k. priartinantį kompaktišką kintamojo židinio objektyvą, kurio židinio diapazonas yra nuo plačiakampio iki telefotografijos objektyvo.

Ieškote pakankamai lengvo objektyvo, tinkančio pačioms įvairiausioms fotografavimo situacijoms? Jūs jį radote. Pasižymintis tokia pačia aprėptimi, kaip pasisekimo sulaukęs Nikon objektyvas AF-S DX NIKKOR 18–300mm f/3.5–5.6G ED VR daug kompaktiškesniame korpuse, šis naujasis NIKKOR objektyvas skirtas fotografijos entuziastams, pageidaujantiems sumažinti nešiojamą svorį, tačiau ir toliau fiksuoti vaizdus iš įvairių perspektyvų. Šiame universaliajame objektyve įgyvendinti Nikon objektyvų tobulinimai užtikrina kompaktiškumą neprarandant vaizdo kokybės: naudojant ED stiklą ir asferinių lęšių elementus galima fiksuoti ryškius ir kontrastingus vaizdus, o dėl Nikon virpesių mažinimo sistemos nuotraukos ir vaizdo įrašai lieka aiškūs net fotografuojant rankoje laikomu fotoaparatu ir naudojant didžiausią teleobjektyvo diapazono židinio nuotolį. Šis objektyvas yra ne tik universalus ir su dideliu aprėpties diapazonu, bet ir yra labai patogus keliaujant ir mėgėjiškai fotografuojant sporto įvykius ar laukinę gamtą.

Zurabas Kiknadzė (Zurab Kiknadze), Nikon Europe objektyvų, priedų ir programinės įrangos skyriuje dirbantis produktų vadybininkas, teigia: „NIKKOR serijoje daug puikių objektyvų, skirtų tam tikriems objektams fiksuoti ar naudojamų tam tikrose situacijose, tačiau tokių objektyvų trūkumai neretai yra universalumo stoka, jų dydis ar kaina. Naudojant NIKKOR 18–300 mm objektyvą nebereikia ieškoti kompromiso: fotografijos entuziastai, pageidavę universalaus objektyvo, pasižyminčio tokia didele aprėptimi kaip DX formato 18–300 mm kintamojo židinio nuotolio objektyvas, tačiau pateikiamo daug kompaktiškesniame ir pigesniame komplekte, pagaliau sulaukė naujojo NIKKOR 18–300 mm efektyviai priartinančio objektyvo. Jis puikiai papildo Nikon objektyvų su keičiamu židinio nuotoliu grupę ir dar akivaizdžiau iliustruoja fotografavimo DX formatu pranašumus.“

Naudodami efektyviai priartinantį AF-S DX NIKKOR 18–300mm f/3.5–6.3G ED VR objektyvą pasieksite beveik visus objektus, o dėl neįtikėtinai kompaktiškos konstrukcijos šis objektyvas taps puikiu pasirinkimu, jei pageidausite kuo mažiau apsikrauti keliaudami. Labai universalus 16,7 k. priartinimo diapazonas leidžia fiksuoti plačiakampes fotografijas ir telefotografijas (35 mm atitikmuo: 27–450 mm), todėl puikiai tinka įvairiose situacijose – nuo žmonių grupės fotografavimo iki užburiančios gamtos ir miesto vaizdų panoramos. Šis ypač efektyviai priartinantis objektyvas patogus fotografuojant tiek toli vykstančio sporto renginio veiksmą, tiek laukinę gamtą. Objektyvas labai patogus naudoti, o vaizdo kokybė visai nenukenčia dėl modernios optinių ir mechaninių dalių konstrukcijos kompaktiškame korpuse: atvirąją diafragmą fiksuodami ties maksimalia f/6.3 teleobjektyvo padėtimi, Nikon inžinieriai sugebėjo sukurti daug kompaktiškesnį korpusą negu didesniojo AF-S DX NIKKOR 18–300mm f/3.5–5.6G ED VR. Mažesnis ir lengvesnis brolis – naujasis NIKKOR 18–300mm VR objektyvas – skirtas tiems, kuriems reikia efektyvaus, universalaus ir pigesnio objektyvo, puikiai tinkančio fotografuoti įvairius objektus.

Šiame efektyviai priartinančiame objektyve sumontuota Nikon virpesių mažinimo sistema, todėl fiksuojami vaizdai išlieka aiškūs ir nesulieti tiek fotografuojant žmonių grupę prasto apšvietimo sąlygomis, tiek fiksuojant priartintą objektą. Naudojant Nikon VR technologiją, skirtą stabilesniam fotografavimui rankoje laikomu fotoaparatu, galima fotografuoti mažesniu užrakto greičiu be vaizdo suliejimo, kurio priežastis – fotoaparato drebėjimas. Be to, optinė VR sistema stabilizuoja vaizdo ieškikliu aptinkamą vaizdą, leisdama atlikti tikslesnį automatinį fokusavimą ir geriau parinkti kadrą, ypač esant didesniems židinio nuotoliams 300 mm diapazone. Pasitelkus intuityvų rankinį valdymą, Nikon Silent Wave variklio (SWM) technologija leidžia tyliai ir tiksliai naudoti AF funkciją visu išplėstiniu priartinimo diapazonu.

Naujasis NIKKOR 18–300 mm VR objektyvas sukurtas siekti bekompromisių rezultatų su DX formato skaitmeniniu veidrodiniu fotoaparatu, o jo optinės dalies konstrukcija turi 16 elementų, suskirstytų į 12 grupių. Siekiant išvengti aberacijos naudojant ypač efektyvaus priartinimo objektyvą, naudojami trys ED stiklo ir trys asferinio objektyvo elementai: Nikon ypač mažos sklaidos (ED) stiklo elementai mažina spalvinę aberaciją net atidarius diafragmą, o asferinio objektyvo elementai beveik pašalina aberacijas.

AF-S DX NIKKOR 18–300mm f/3.5–6.3G ED VR, sveriantis tik 550 g, yra labai lengvas tokiu priartinimo diapazonu pasižymintis objektyvas. Objektyve sumontuotas nepalankioms oro sąlygoms atsparus objektyvo stovas ir priartinimo fiksavimo jungiklis, fiksuojantis priartinimo žiedą (kad objektyvas nejudėtų dėl savo paties svorio, jei transportuojant yra pakreipiamas), kad nenaudojamas objektyvas liktų kompaktiškas.