14/05/2014

Nikon pristato greitą ir lengvą AF-S NIKKOR 400mm f/2.8E FL ED VR: tikslumas fotografuojant bet kokiu greičiu

Amsterdamas, Nyderlandai, 2014 m. gegužės 14 d. Nikon šiandien pristato naują greitą, aukščiausios kokybės objektyvą – lengvąjį AF-S NIKKOR 400mm f/2.8E FL ED VR.

Sukurtas tiksliems vaizdams užfiksuoti fotografuojant bet kokiu greičiu, šis FX formato teleobjektyvas idealiai tinka profesionaliems sporto renginių ir žinių fotografams, kuriems reikia didžiausio našumo. 400 mm f/2,8 diafragmos NIKKOR, kurio pranašumai – greita f/2,8 didžiausia diafragma, visiškai nauja optinė konstrukcija ir naujasis Nikon virpesių mažinimo (VR) režimas SPORT – suteikia išskirtinę vaizdo kokybę ir juo galima neįtikėtinai aiškiai fiksuoti greitai judančius objektus. Naująją optinę konstrukciją sudaro du iš fluorito pagaminti objektyvo elementai, kurie yra lengvesni nei montuoti ankstesniuose modeliuose, taigi objektyvas ne tik pasižymi geresnėmis optinėmis charakteristikomis, bet ir mažiau sveria, todėl jį patogiau laikyti. Tvirta konstrukcija apsaugo objektyvą nuo nepalankių oro sąlygų: ant fluoro dangos nelieka vandens žymių, nesikaupia dulkių ir nešvarumų, todėl vaizdo kokybė išlieka nepriekaištinga.

Kartu su objektyvu pristatomas didelio našumo telekonverteris AF-S TELECONVERTER TC-14E III. Šis telekonverteris, net 40 % padidinantis konkrečių NIKKOR objektyvų židinio nuotolį, idealiai tinka sporto renginių, žiniasklaidos ir laukinės gamtos fotografams, kuriems tenka fotografuoti iš toliau. Dėl pažangios optinės formulės net nustačius didžiausią diafragmą gaunami aukščiausios kokybės, didelės skiriamosios gebos vaizdai, o elektromagnetinė diafragma maksimaliai padidina ekspozicijos tikslumą su suderinamais objektyvais.

Zurabas Kiknadzė (Zurab Kiknadze), Nikon Europe objektyvų, priedų ir programinės įrangos skyriuje dirbantis produktų vadybininkas, sako: „Pastarojo meto Nikon optikos ir elektronikos technologijų pažanga suteikia realų pranašumą naujo asortimento NIKKOR teleobjektyvams. Naujas 400 mm objektyvas ne tik pagamintas iš fluorito stiklo, kad būtų lengvesnis ir teiktų geresnę vaizdo kokybę, bet turi ir kitų pranašumų: elektromagnetinę diafragmą, kad būtų didesnis tikslumas, ir visiškai naują virpesių mažinimo režimą SPORT. Be to, jis padengtas išoriniam poveikiui atsparia fluoro danga ir pasižymi geresnėmis ergonominėmis savybėmis. Taip pat patobulinta naujojo telekonverterio AF-S TELECONVERTER TC-14E III konstrukcija – ji neįtikėtinai kompaktiša, o židinio nuotolį pavyksta padidinti išties efektyviai. Tiek naujasis objektyvas, tiek telekonverteris yra atsparūs pačioms nepalankiausioms oro sąlygoms, juos galima ilgai naudoti, todėl tikime, kad jais liks patenkinti net išrankiausi fotografai profesionalai.“

AF-S NIKKOR 400mm f/2.8E FL ED VR

Sparta ir tikslumas

Greitas, tikslus ir stabilus naujasis 400 mm f/2,8 diafragmos NIKKOR yra nepamainomas sporto renginių ir žinių fotografų įrankis. Greita f/2,8 didžiausia diafragma leidžia užfiksuoti smulkiausias detales ir tekstūras, teikia išskirtines užrakto greičio valdymo galimybes ir užtikrina ryškumo gylį, todėl užfiksuoti objektai gerai išsiskiria iš fono. Elektromagnetinę diafragmą pavyksta itin tiksliai valdyti ir beveik išvengti netikslumų. Dėl tiksliai veikiančio mechanizmo stabiliau valdoma ir automatinė ekspozicija, kai fotografuojama nepertraukiamai, be to, užtikrinamas didesnis tikslumas – ypač objektyvą naudojant su elektromagnetiniu telekonverteriu, pvz., naujuoju AF-S TELECONVERTER TC-14E III. Galimi trys fokusavimo režimai: A/M (automatinio fokusavimo pirmumas net naudojant fokusavimo žiedą), M/A (galimybė bet kuriuo AF režimu automatinį fokusavimą akimirksniu pakeisti neautomatiniu veikimu) ir M (rankinis).

Garsioji papildomo stabilumo suteikianti Nikon virpesių mažinimo (VR) technologija leidžia naudotojams fotografuoti iki keturių padalų mažesniu užrakto greičiu, o visiškai nauju VR režimu SPORT galima sukurti neįtikėtinai ryškių panoraminių greitai judančių objektų kadrų. Jei reikia fotografuoti greitai judančius objektus, naudojant VR režimą SPORT vaizdo ieškiklyje rodomas stabilus vaizdas, o nepertraukiamo fotografavimo kadrų greitis ir užrakto atleidimo delsa išlieka beveik tokie pat, kaip ir išjungus VR.

Naująją optinę sistemą sudaro 16 elementų 12 grupių, įskaitant du fluorito ir du ED stiklo elementus. Du iš fluorito pagaminti elementai sumontuoti priekyje, taigi, priekinė dalis yra lengvesnė, o svorio centras perkeltas į užpakalinę dalį, todėl objektyvas yra patogus, o jo veikimas – stabilus. Be to, iš fluorito pagaminti elementai pasižymi puikiomis optinėmis savybėmis, t. y. itin geru šviesos perdavimu, minimalia spalvine aberacija ir gerokai mažesne sklaida už aukščiausios kokybės ED stiklo. Be to, nuo atspindėjimo apsauganti Nikon nanometrinė kristalinė danga užtikrina vaizdų ryškumą ir minimalų blyksnių efektą bei vaizdo dvejinimąsi. Į objektyvą taip pat integruotas gaubtas menisko apsauginio stiklo elementas ir NC filtras. Užpakalinėje objektyvo dalyje yra patogus įstumiamas filtro laikiklis.

Iš fluorito pagaminti objektyvo konstrukcijos elementai yra daug lengvesni nei naudoti ankstesniuose modeliuose, todėl naujasis teleobjektyvas tesveria 3 800 g (apytiksliai). Geresnių ergonominių savybių pavyko pasiekti patobulinus trikojo juosiantį žiedą: pritaikius guolius galima sklandžiai kaitalioti horizontalią ir vertikalią padėtis. Integruota trikojo atrama yra nukreipta į objektyvo priekį, todėl pavyksta lengviau išlaikyti pusiausvyrą ir yra patogiau transportuoti prie trikojo pritvirtintą objektyvą. Prie objektyvo pridedama ir vienkojo atrama. Be to, vientisą dangtelį apversti ir apsukti, todėl nereikia nuimti nuo objektyvo transportuojant.

Profesionalaus lygio konstrukcija, atspari dulkėms ir drėgmei, padengta fluoro danga, esančia ant menisko apsauginio stiklo elemento, apsaugančio nuo vandens, dulkių ir nešvarumų, bet nepakenkiančio vaizdo kokybei. Dėl apsaugos nuo vagystės lizdo objektyvas lieka tvirtai pritvirtintas, o pridedamame tvirtame dėkle CT-405 objektyvą patogu ir saugu transportuoti.

Nikon šiandien taip pat pristato naująjį telekonverterį AF-S TELECONVERTER TC-14E III, net 40 % padidinantį konkrečių NIKKOR objektyvų židinio nuotolį. Puikiai tinkamas naudoti su fiksuoto židinio nuotolio ir priartinimo objektyvais, šis telekonverteris pakeičia dabartinį AF-S Teleconverter TC-14E II. Mažesnės konstrukcijos ir pagerintos ergonomikos telekonverteris idealiai tinka sporto renginių, žiniasklaidos ir laukinės gamtos fotografams, kuriems tenka fotografuoti iš toliau: naudojant su naujuoju 400 mm f/2,8 diafragmos NIKKOR objektyvu, židinio nuotolis padidėja iki 560 mm.

Optinė konstrukcija maksimaliai padidina objektyvo našumą ir sumažina spalvinę aberaciją, kuri gali atsirasti naudojant telekonverterį. Todėl net nustačius didžiausią diafragmą gaunami aukščiausios kokybės, didelės skiriamosios gebos vaizdai. Elektromagnetinė diafragma maksimaliai padidina ekspozicijos tikslumą su suderinamais objektyvais. Priekiniai ir užpakaliniai paviršiai padengti fluoro danga, apsaugančia nuo nešvarumų ir drėgmės, o pakeistos konstrukcijos tvirtas objektyvo cilindras pasižymi profesionalaus lygio atsparumu nepalankioms oro sąlygoms.