13/3/2014

Puikus judančių objektų fokusavimas: Nikon pristato itin ploną PD-ZOOM objektyvą ir nešiojamąjį ypač efektyvų telefotografijos objektyvą

Amsterdamas, Nyderlandai 2014 m. kovo 13 d. Šiandien Nikon pristato du naujus 1 NIKKOR priartinančius objektyvus: galingąjį 1 NIKKOR VR 70–300mm f/4.5–5.6 itin efektyvų telefotografijos objektyvą ir universalųjį 1 NIKKOR VR 10–30mm f/3.5–5.6 PD-ZOOM. Itin tiksliai veikiantys ir patogūs nešiotis abu naujieji CX formato objektyvai yra suderinami su Nikon 1 fotoaparatais, todėl nufotografuosite greitai ir tiksliai.

Ypač patogus nešiotis 1 NIKKOR VR 70–300mm f/4.5–5.6 objektyvas suteikia fotografams, naudojantiems Nikon 1 fotoaparatus, galimybę fotografuoti greitai, fotoaparatą su teleobjektyvu laikant rankoje. Idealus naujojo Nikon 1 V3 priedas – šis objektyvas yra puikus Nikon 1 skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų dydžio ir greičio pavyzdys, kai reikia naudoti ilgus objektyvus. Nepaprastai tiksliai priartina tolimus objektus, todėl puikiai tinka sporto renginiams, laukinei gamtai ir peizažams fotografuoti ar filmuoti.

Plonasis 1 NIKKOR VR 10–30mm f/3.5–5.6 PD-ZOOM objektyvas pirmą kartą įtrauktas į Nikon 1 V3 komplektus. Šis objektyvas pasižymi puikia kadro kompozicija ir neįtikėtinai tolygiu artinimu, todėl vienodai gerai fotografuoja ir tolimus, ir labai arti esančius objektus. Tai pirmas 1 NIKKOR serijos objektyvas, turintis automatinį elektroniniu būdu valdomą objektyvo dangtelį ir įtraukiamą objektyvo mechanizmą: fotografuoti galima iškart vos įjungus fotoaparatą, o jį išjungus objektyvas iškart įtraukiamas. Todėl jis labai patogus nešiotis.

Džordis Brinkmanas (Jordi Brinkman), Nikon Europe Nikon 1 kompaktiškų sisteminių fotoaparatų vadybininkas, teigia: „Nikon 1 sistema pasižymi greičiu ir patogumu nešiotis, o naujieji 1 NIKKOR objektyvai dar labiau pabrėžia šiuos privalumus. Naujasis 10–30 mm PD-ZOOM komplekte esantis nešiojamasis universalus objektyvas suteikia galimybę gauti dar aukštesnę vaizdo kokybę, o jį naudojant nereikia jokio pasiruošimo. Elektra valdomas priartinimas keičiamas itin greitai ir tolygiai bet kokiu priartinimo diapazonu, todėl tai itin patinka filmuojantiems. 1 NIKKOR VR 70–300 mm – tai naujas ir įdomus pasirinkimas fotografuojantiems su Nikon 1 V serijos fotoaparatais ir norintiems išbandyti telefotografiją be sunkaus ir nepatogaus skaitmeninio veidrodinio fotoaparato objektyvo. Kartu su Nikon 1 V3 jis sudaro lengvą nešiojamąjį įrenginį, kuris atveria naujas galimybes greitai fotografuoti rankoje laikant fotoaparatą su teleobjektyvu.“

1 NIKKOR VR 70–300mm f/4.5–5.6: nešiojamasis itin efektyvus teleobjektyvas

Galingas naujasis 1 NIKKOR VR 70–300mm f/4.5–5.6 objektyvas atveria visiškai naujas galimybes greitai fotografuoti naudojant teleobjektyvą fotoaparatą laikant rankoje. Šis nepaprastai kompaktiškos konstrukcijos, ilgas ir tikslus objektyvas suteikia galimybę fotografams, naudojantiems Nikon 1 fotoaparatus, labai greitai teleobjektyvu užfiksuoti vaizdus nenaudojant trikojo: suderinus su Nikon 1 V serijos fotoaparatu (pvz., naujuoju Nikon 1 V3) galima puikiai užfiksuoti tolumoje vykstančius veiksmus. Objektyvas turi įspūdingą 189–810 mm židinio nuotolio diapazoną (35 mm formato), todėl juo galima lengvai fiksuoti tolumoje vykstančias sporto varžybas, priartinti gamtos vaizdus arba išryškinti tolimų peizažų detales. Dėl kompaktiško dizaino fotografuoti laikant rankoje fotoaparatą su telefotografijos objektyvu dar niekada nebuvo taip patogu, o dėl įtraukiamo objektyvo mechanizmo galima jį pasiimti visur su savimi. Šis objektyvas – pirmasis 1 NIKKOR serijos objektyvas, turintis fokusavimo ribojimo jungiklį, kuris leidžia fotografuojant tam tikru atstumu sutrumpinti fokusavimo laiką. Nikon garsinės ritės variklis (VCM) užtikrina greitą ir tylų automatinį fokusavimą, o fokusavimo žiedas su M/A (automatinio fokusavimo su rankiniu valdymu) režimu padeda pasiekti geresnę kompoziciją ir leidžia greitai bei tiksliai patiems sureguliuoti fokusavimą automatinio fokusavimo proceso metu. Juodas, patvaraus metalinio korpuso objektyvas puikiai dera prie Nikon 1 fotoaparato korpuso ir suteikia jam elegancijos.

1 NIKKOR VR 10–30mm f/3.5–5.6 PD-ZOOM: tolygus priartinimas

Neįtikėtinai plonas 1 NIKKOR VR 10–30mm f/3.5–5.6 PD-ZOOM – tai dar vienas 1 NIKKOR serijos gaminys, pakeitęs 1 NIKKOR VR 10-30mm f/3.5-5.6 objektyvą. Itin mažas ir nepaprastai lengvas – naujasis objektyvas yra labai patogus nešiotis, juo galima greitai fotografuoti ir jis užtikrina dar aukštesnę vaizdo kokybę ir galimybę tolygiai priartinti, todėl rezultatai – nuotraukos ar filmai – jus tikrai nustebins. Platus 10–30 mm priartinimo diapazonas (35 mm ekvivalentas: 27–81 mm) suteikia įvairių galimybių: aprėpti platų fotografavimo kampą arba priartinti ir lengvai užfiksuoti tolumoje esančius objektus. Elektra valdomu priartinimo ir automatinio priartinimo žiedais greitai ir tolygiai priartinama, o fotoaparatas veikia intuityviai, todėl tai ypač patogu filmuojant arba siekiant nepraleisti nė vieno objekto judesio. Šis plonas objektyvas su įtraukiamu objektyvo mechanizmu ir elektroniniu objektyvo dangteliu (vietoj įprasto objektyvo dangtelio) be uždelsimo užfiksuoja netikėčiausius momentus nuotraukose arba filmuojant. Įjungus fotoaparatą, iš karto atsidaro dangtelis ir ištraukiamas objektyvas: dangteliui nuimti nešvaistomos brangios milisekundės. Fotoaparatą išjungus, objektyvas iš karto sutraukiamas, todėl fotoaparatą lengva įsidėti atgal į dėklą ar rankinę nenuimant objektyvo. Šis stilingas, patvaraus, tačiau prabangaus, korpuso 1 NIKKOR objektyvas yra juodos spalvos.

Abiejuose naujuosiuose 1 NIKKOR priartinimo objektyvuose naudojama naujausia Nikon objektyvų technologija užtikrina puikią vaizdo kokybę. Aukštos kokybės 1 NIKKOR VR 70–300mm f/4.5–5.6 objektyvo optinis dizainas užtikrina ryškius, didelio kontrasto vaizdus naudojant bet kokį diafragmos diapazoną: vienas Super ED (ypač mažos sklaidos) stiklo elementas sumažina spalvinę aberaciją, o nanometrinė kristalinė danga smarkiai sumažina vaizdo dvejinimąsi ir blyksnio efektą. 1 NIKKOR VR 10–30mm f/3.5–5.6 PD-ZOOM objektyvą sudaro ED stiklo elementas ir keturi asferiniai objektyvo elementai, kurie ištaiso nereikalingas aberacijas ir iškraipymus, užtikrindami puikią vaizdų skyrą ir kontrastą. Norint užtikrinti aiškius, nesusiliejusius vaizdus visu priartinimo diapazonu (ypač fotografuojant lėtesniu užrakto greičiu), abiejuose objektyvuose veikia Nikon virpesių mažinimo (VR) sistema.

1 NIKKOR objektyvais užfiksuoti vaizdai yra išskirtinai ryškūs. Patogus nešiotis, efektyvus ir sparčiai veikiantis Nikon 1 fotoaparatas su nedideliu 1 NIKKOR objektyvu – išties išskirtinė Nikon 1 sistema. Sukurtas atsižvelgiant į aktyvų gyvenimo stilių, besiplečiantis asortimentas apima įvairius motyvus, o kiekvienas objektyvas yra optimizuotas filmuoti. Fotografams, kurie su savo Nikon 1 fotoaparatu nori naudoti F jungties NIKKOR objektyvus, FT1 jungties adapteris suteiks tokią galimybę.

Nuimama trikojo tvirtinimo kojelė TR-N100: 1 NIKKOR VR 70–300 mm objektyvui. Puikiai tinka fotografuoti ilga ekspozicija arba prasto apšvietimo sąlygomis.

Objektyvo dėklai: naudokite minkštą objektyvo dėklą CL-N102, norėdami apsaugoti 1 NIKKOR VR 70–300 mm objektyvą nuo dulkių ir įbrėžimų; naudokite minkštą objektyvo dėklą CL-N101, kad apsaugotumėte 1 NIKKOR VR 10–30mm f/3.5–5.6 PD-ZOOM objektyvą.

Bajoneto dangtelis HB-N110: skirtas 1 NIKKOR VR 70–300 mm objektyvui. Sumažina išsklaidytos šviesos poveikį ir blyksnių efektą, todėl gaunami vaizdai yra kontrastingesni ir sodresnių spalvų.