25/2/2014

Nikon pristato RAW vaizdų apdorojimo ir koregavimo programinę įrangą Capture NX-D

Amsterdamas, Nyderlandai, 2014 m. vasario 25 d. Nikon skelbia, kad nuo šiandien bus galima įsigyti Nikon skaitmeniniais fotoaparatais užfiksuotų RAW formato vaizdų apdorojimo ir koregavimo taikomąją programą Capture NX-D (beta versiją).

Capture NX-D yra nemokama taikomoji programa, kurią bus galima naudoti vietoj programos Capture NX 2. Į taikomąją programą galima įkelti skaitmeniniais veidrodiniais Nikon fotoaparatais, pažangiaisiais Nikon 1 fotoaparatais su keičiamais objektyvais ir kompaktiškais Nikon COOLPIX skaitmeniniais fotoaparatais užfiksuotus RAW formato vaizdus (kurių failų plėtinys – NEF arba NRW), o tada efektyviai juos patobulinti apdorojant ir koreguojant. Naudojant taikomąją programą galima pakoreguoti ne tik RAW vaizdus, bet ir JPEG bei TIFF failus.

Kol bus teikiama Capture NX-D (beta versija), Nikon atidžiai peržvelgs su ja susijusius atsiliepimus, užklausas ir idėjas, kurias Nikon svetainėje pateiks taikomosios programos naudotojai. Atsižvelgdama į šias užklausas ir idėjas Nikon pasistengs patobulinti taikomąją programą iki oficialaus vėlesniu 2014 m. laikotarpiu planuojamo jos išleidimo.

Kol bus siūloma Capture NX-D beta versija, Nikon ir toliau kurs dabartinės taikomosios programos Capture NX 2 naujinius ir teiks su ja susijusią pagalbą. Tačiau kai bus išleista oficiali Capture NX-D versija, Capture NX 2 naujinių Nikon nebeteiks.

Asmenims, dabar naudojantiems Capture NX 2, bus pranešta, nuo kada Nikon nustos teikti su Capture NX 2 susijusią pagalbą.

Nikon tikisi kuo greičiau paskelbti, nuo kada bus galima įsigyti ne beta, o oficialią Capture NX-D versiją.

Gaminio pavadinimas: Capture NX-D (beta versija)
Išleidimo data: 2014 m. vasario 25 d.
URL: http://beta.nikonimglib.com/

Iki šiol skaitmeniniais Nikon fotoaparatais užfiksuotus RAW formato vaizdus Nikon siūlė apdoroti ir koreguoti naudojant aukštą kokybę garantuojančią Capture NX serijos programinę įrangą (įsigyjamą atskirai).

Nors ViewNX serijos vaizdų naršymo ir redagavimo programinė įranga, įsigyjama su Nikon fotoaparatais, taip pat siūlo keletą RAW formato vaizdų koregavimo funkcijų, daugelis naudotojų pageidavo tobulesnių RAW formato vaizdų koregavimo funkcijų.

Todėl Nikon sukūrė naują programinę įrangą, siūlančią naudotojams tokias pat kaip ir Capture NX serijos programų RAW formato vaizdų apdorojimo bei koregavimo galimybes; ją bus galima nemokamai atsisiųsti iš Nikon svetainės.

Capture NX-D – tai programinė įranga, kurią kuriant buvo atsižvelgiama į Nikon fotoaparatų ypatumus. Ji leidžia itin kokybiškai patobulinti jau užfiksuotus vaizdus juos koreguojant.

1. Tokios kaip Capture NX serijos programų koregavimo funkcijos, leidžiančios apdoroti RAW formato vaizdus
Taikomoji programa siūlo funkcijas, leidžiančias įvairiai koreguoti skaitmeniniais Nikon fotoaparatais užfiksuotus RAW formato vaizdus (kurių failų plėtinys – NEF arba NRW). Vaizdus galima koreguoti, pvz., keisti baltos spalvos balansą, ekspozicijos kompensavimą, net tada, kai jie jau užfiksuoti. Nesunku iš karto pakoreguoti į kompiuterį perkeltus vaizdus.
Siūloma ir Picture Control – išskirtinė Nikon funkcija, leidžianti pasirinkti vaizdų nuostatas.

2. Galimybė paprastai pakoreguoti JPEG ir TIFF vaizdus
Naudojant taikomąją programą galima apdoroti ir koreguoti ne tik RAW vaizdus, bet, kaip ir naudojant Capture NX 2, pavyks pakoreguoti JPEG ir TIFF vaizdų tonų kreives, ryškumą, kontrastą, horizontalią spalvinę aberaciją ir objektyvo sukeliamą vinjetavimo efektą.

3. Slankiosios paletės, kurias lengva naudoti keliuose ekranuose
Naudojant du arba daugiau ekranų, rodomą vaizdą galima išplėsti perkeliant atskiras su kiekviena koregavimo funkcija susijusias slankiąsias paletes. Dirbti dar patogiau, nes dvi arba daugiau slankiųjų palečių galima sujungti ir perkelti kartu.

4. Įvairiausi ekranai, įskaitant kelių vaizdų palyginimo ir pirminio bei galutinio vaizdų variantų koregavimo
Patogumo sumetimais taikomosios programos lango rodinį galima pakoreguoti. Siūloma rinktis miniatiūrų, diafilmo, pavienio vaizdo arba viso ekrano rodinį. Pasirinkus diafilmo rodinį, miniatiūras galima perkelti į viršutinę, apatinę, kairiąją arba dešiniąją vaizdų srities dalį.

Be to, galima naudoti vaizdų palyginimo ekranus ir lyginti keletą vaizdo failų arba to paties vaizdo nekoreguotą ir pakoreguotą variantus. Kai lyginami vaizdai, padidinus tam tikrą vieno vaizdo sritį, automatiškai padidinama ta pati kito vaizdo sritis, kad tuo pačiu metu stebint pirminį vaizdą būtų paprasčiau koreguoti.

5. Prijungtų failų formato palaikymas, leidžiantis įrašyti pradinius duomenis į nesugadinamus failus
Įrašius pakoreguotus vaizdus ne ankstesniuoju, o prijungtų failų formatu, su koregavimu susiję duomenys įrašomi į atskirą failą.

Įrašę pradinius duomenis į nesugadinamus failus, naudotojai galės koreguoti pradinės būsenos, tarsi ką tik užfiksuotus RAW vaizdus, neatšaukdami jokių korekcijų.

6. Kitos funkcijos
Į taikomąją programą įtrauktos filtravimo funkcijos, leidžiančios naudotojams nesunkiai rasti ieškomus vaizdus, kuriuos galima filtruoti pagal tokius kriterijus kaip į žymos duomenis įtraukiamą fotoaparato pavadinimą arba objektyvo židinio nuotolį. Be to, norint paprasčiau ir sklandžiau pakoreguoti keletą vaizdų, galima vykdyti paketinį apdorojimą. Apdorotus RAW vaizdus galima perkelti į kitą taikomąją programą kaip 16 bitų TIFF formato failus.

Windows
OS: 32 arba 64 bitų „Windows 7“ versija, 64 bitų „Windows 8.1“ versija
Procesorius: su „Pentium“ suderinamas procesorius (rekomenduojama naudoti „Core i5“ arba spartesnį)
RAM (atmintis): 2 GB arba daugiau(rekomenduojama 4 GB arba daugiau)
Laisvos vietos standžiajame diske: 800 MB arba daugiau, kad būtų galima įdiegti (rekomenduojama 2 GB arba daugiau)
Ekrano skyra: 1 280 × 768 pikselių arba didesnė
Kita: kadangi beta versiją galima tik atsisiųsti, būtinas interneto ryšys

Macintosh
OS: 64 bitų OS X 10.8 arba 10.9 versijos
Procesorius: „Core 2 Duo“ arba spartesnis procesorius (rekomenduojama naudoti „Core i5“ arba spartesnį)
RAM (atmintis): 4 GB arba daugiau
Laisvos vietos standžiajame diske: 800 MB arba daugiau, kad būtų galima įdiegti (rekomenduojama 2 GB arba daugiau)
Ekrano skyra: 1 280 × 768 pikselių arba didesnė
Kita: kadangi beta versiją galima tik atsisiųsti, būtinas interneto ryšys

*Išsamesnę informaciją apie oficialios versijos išleidimą pateiksime, kai ji bus parengta.