2014-02-20

Visa NIKKOR objektyvų, skirtų fotoaparatams su keičiamais objektyvais, gamybos apimtis – 85 mln.

Amsterdamas, Nyderlandai, 2014 m. vasario 20 d. Šiandien Nikon Europe paskelbė, kad iki 2014 m. sausio mėn. pradžios iš viso buvo pagaminti aštuoniasdešimt penki milijonai NIKKOR objektyvų*, skirtų Nikon fotoaparatams su keičiamais objektyvais.

* Keičiamieji objektyvai, skirti Nikon veidrodiniams fotoaparatams, ir Nikon 1 – patobulinti fotoaparatai su keičiamuoju objektyvu

1959 m. Nikon (tada – Nippon Kogaku K.K.) pristatė Nikon F ir pirmuosius NIKKOR objektyvus, skirtus Nikon veidrodiniams fotoaparatams, įskaitant NIKKOR-S Auto 5cm f/2. Po šio pirmojo objektyvo pristatymo daugelį metų nenutrūko NIKKOR gamyba. Be to, Nikon ir toliau plečia keičiamų objektyvų, skirtų Nikon 1 – patobulintiems fotoaparatams su keičiamais objektyvais – asortimentą. Nikon 1 į rinką buvo išleistas 2011 m. spalio mėn. – būtent dėl šio fotoaparato objektyvų apimtis pasiekė net aštuoniasdešimties milijonų ribą.

Nikon nuolat didina NIKKOR objektyvų pasiūlą, gamindama pažangius ilgus metus tobulintomis optikos technologijomis išsiskiriančius modelius.

2013 m. rugpjūčio mėn. Nikon pristatė AF-S DX NIKKOR 18-140mm f/3.5-5.6G ED VR. Tai yra maždaug 7,8 k. ypač efektyvus įprastai priartinantis objektyvas, leidžiantis rinktis labai skirtingus apžvalgos kampus ir suderinamas su Nikon DX formato skaitmeniniais veidrodiniais fotoaparatais.

2013 m. spalio mėn. Nikon kolekciją papildė AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G – sparčiai veikiantis, su Nikon FX formato skaitmeniniais veidrodiniais fotoaparatais suderinamas objektyvas, nė kiek nevaržantis kūrybinės fotografo vaizduotės. Nuo pat išleidimo į rinką AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G buvo ypač vertinamas dėl galimybės sumažinti išsklidusių blyksnių tikimybę**, t. y. smulkių kadre pabirusių šviesos šaltinių vaizdavimo kaip taisyklingų taškelių be jokių iškraipymų ar apvadų – net nustačius didžiausią diafragmą.

** Reiškinys, kai naktinių kraštovaizdžių ir pan. nuotraukose iškraipomi taško formos šviesos šaltiniai: jie primena skrendančio paukščio sparnus.

2013 m. rugsėjo mėn. pristatydama Nikon 1 AW1 patobulintą fotoaparatą su keičiamais objektyvais Nikon pristatė ir pirmuosius pasaulyje*** vandeniui atsparius, patvarius objektyvus 1 NIKKOR AW 11-27.5mm f/3.5-5.6 (įtrauktą į Nikon 1 AW1 skirtų vandeniui atsparių kintamojo židinio objektyvų rinkinį) ir 1 NIKKOR AW 10mm f/2.8. Jau dabar siūloma net vienuolika 1 NIKKOR serijos objektyvų ir Nikon ketina dar labiau išplėsti jų asortimentą.

*** Tarp keičiamų objektyvų, skirtų skaitmeniniams fotoaparatams su keičiamais objektyvais (2013 m. rugsėjo 9 d. duomenimis; remiantis Nikon tyrimais).

2013 m. rugsėjo mėn. Nikon pradėjo naudoti optinio našumo ir viso vaizdo analizatorių (OPTIA) – naują matuoklį, skirtą įvairaus pobūdžio aberacijai, kurią sukelia fotoaparatams skirti objektyvai, nustatyti – taip pat specialųjį vaizdų imitavimo įrankį. Naudojant OPTIA ir specialųjį vaizdų imitavimo įrankį užtikrinama didesnė skyra, be to, sukuriama objektyvų, išsiskiriančių unikaliu kontroliuojamų ypatumų rinkiniu, – būtent todėl NIKKOR objektyvai visada puikiai vertinami.

NIKKOR yra Nikon gaminamų fotoaparatams skirtų objektyvų serija. Pavadinimas NIKKOR buvo sukurtas pridedant raidę r prie Nikko – romantiškojo pirmojo įmonės pavadinimo Nippon Kogaku K.K. trumpinio. Taip įprastai tuo metu būdavo kuriami fotografijos objektyvų pavadinimai.

Įmonėje Nikon visada laikomasi užsibrėžtų aukštos kokybės standartų: tiek kuriant pradinį dizainą ir jį tobulinant, tiek stengiantis atsižvelgti į naudotojų poreikius, tiek gaminant ir tikrinant gaminius. Taip pavyksta užtikrinti itin aukštą NIKKOR objektyvų kokybę.

Dabar Nikon siūlo daugiau nei 80 tipų objektyvų, skirtų fotoaparatams su keičiamais objektyvais. Tai itin plataus apžvalgos kampo objektyvai, ypač efektyvūs telefotografijos objektyvai, taip pat 180 laipsnių matymo kampo objektyvai, kintamojo židinio objektyvai, mikroobjektyvai ir PC-E objektyvai, palaikantys kuo įvairiausias programas, bei 1 NIKKOR objektyvai, skirti patobulintiems fotoaparatams su keičiamais objektyvais.

2013 m. Nikon šventė 80-ąjį NIKKOR objektyvų gimtadienį, per kurį buvo siūloma kuo įvairiausių su NIKKOR objektyvais susijusių pramogų, pvz., nuotraukų albumo Eyes of Nikon (Nikon žvilgsniu) ir žymių fotografų darbų albumų kūrimas.

Nikon ir toliau ketina kurti bei pristatyti aukštos kokybės gaminių ir vis džiuginti naudotojus visame pasaulyje.