Nikon Imaging | Lietuva | Europe

Kad ir ką veiktumėte – keliautumėte po pasaulį ar tyrinėtumėte arčiau namų esančias vietoves, kad užfiksuotumėte geriausius kiekvienos vietovės aspektus, fotoaparatui reikia itin gero objektyvo, kuriuo būtų įmanoma fotografuoti išskirtines nuotraukas.
Tokie elementai kaip skirtingos apšvietimo ir oro sąlygos fotografams kelia be galo daug iššūkių ir atveria nemažai galimybių. Tačiau, nors ir būtumėte tinkamoje vietoje, kurioje galima kūrybiškai komponuoti, neturint tinkamo objektyvo, jūsų galimybės ribotos.
Vienas fotografas. Viena diena. Penki objektyvai. Nikon pavedė ispanų fotografui Ibai Acevedo (Ibai Acevedo) užduotį per vieną dieną savo gimtajame mieste Barselonoje nufotografuoti penkias skirtingas vietoves naudojant penkis NIKKOR fiksuoto židinio nuotolio objektyvus. Nikon norėjo parodyti, kaip fiksuoto židinio nuotolio objektyvas suteikia fotografui galimybę susilieti su vietove ir sąveikauti su jį supančiu kraštovaizdžiu siekiant puikios kokybės nuotraukų.

Blankios paplūdimių nuotraukos | AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED

Paplūdimiuose nemažai galimų trukdžių, bet AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED yra tobulas objektyvas tokiai aplinkai. Dėl to, kad yra plačiakampis, fiksuodamas aplinką bei nuotaiką jų neiškraipo ir užtikrina vaizdo aštrumą net esant ryškiam apšvietimui. Dėl nedidelio ryškumo gylio Ibai galėjo užfiksuoti aiškiai sufokusuotą gelbėtoją ir švelniai sulieti skėčių jūrą kadro priekyje.

Gatvės gyvenimas | AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G

Gali būti sudėtinga užfiksuoti gražų kadrą žmonių minioje, tačiau yra būdų prasibrauti pro minią ieškant, kokius dar objektus galima įtraukti į vaizdą. Ibai pasirinko padėtį virš minios ir galėjo sugretinti judrų pasivaikščiojimo taką bei ramų vaizdą virš jo. Suradus tobulą kompoziciją, AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G pagerino galutinį rezultatą. Objektyvo diafragma suteikė medžių koridoriui nuostabią faktūrą ir taip padėjo užtikrinti puikų ryškumo gylį, o vaizdo fonas liko sulietas.

Abstrakti architektūra | AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G

Fotografuodami architektūrą galite eksperimentuoti su kompozicija ir ryškumo gyliu. AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G yra išskirtinis, nes tuo pat metu fiksuoja gylį ir plataus kampo vaizdus. Be to, jis naudingas esant prastam apšvietimui, jei prireiktų fotografuoti patalpose. Kitaip nei tūkstančiuose įprastų Šv. Šeimynos bažnyčios (Sagrada Familia) vaizdų, Ibai nufotografavo šį įžymų objektą, atsispindintį šalia esančiame vandens telkinyje. Dėl naudoto objektyvo nuotrauką galima palaikyti paveikslu – kadre sukomponuotas vilnijantis vanduo ir krūmynas.

Tobulas portretas | AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G

Viena iš džiuginančių kelionių fotografijos savybių yra ta, kad galima pasakoti istorijas pasitelkiant veidus. Daugelyje miestų yra istorinių kvartalų, kuriuose galima rasti įdomių fonų stambaus plano portretams fotografuoti. Barselonos Gotikinis kvartalas – puiki vieta atskleisti AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G galimybes.
Tai yra tobulas portretų fotografavimo objektyvas, užfiksuojantis menkiausias detales. Fokusuodamas žiūrinčiojo žvilgsnį, jis suteikia galimybę sukurti tolygų suliejimo efektą.

Tobulas saulėlydis | AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G

Saulėlydžiai yra gražūs, tačiau dažnai fotografuojami objektai. Gali būti sudėtinga sukurti vaizdą, išsiskiriantį iš daugybės kitų. Ibai nufotografavo pramogų parką, nuo kurio atsiveria vaizdas į gražią bažnyčią – Temple Expiatori del Sagrat Cor (Šv. Jėzaus širdies bažnyčia). Tai jis darė važinėdamas atrakcionais iš labai aukšto stebėjimo taško, todėl jam pavyko užfiksuoti ir bažnyčią, ir blėstantį saulėlydžio raudonį. AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G buvo neatsiejama šio kadro dalis – dėl savo galimybių fotografuoti prasto apšvietimo sąlygomis objektyvas lengvai prisitaikė prie kintančių apšvietimo sąlygų vakarėjant.

Ką turite savo komplekto krepšyje?

AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED

AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G

AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G

AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G

AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G