Nikon Imaging | Lietuva | Europe

Vestuvių tradicijos Jungtinėje Karalystėje pagal Luiz

Vestuvinis tortas

Vestuvinių tortų tradicija Anglijoje atsirado kaip iškilmių ir statuso simbolis. Viduramžių Anglijoje iš tortų statydavo gana aukštą bokštą, per kurį nuotaka & ir jaunikis turėjo pasibučiuoti – jei pavykdavo pasibučiuoti, reiškia, kad jie gyvens pasiturimai!

Angliški vestuviniai tortai tradiciškai gaminami iš vaisinių pyragų, kurie sudedami pakopomis ir sujungiami kolonomis (priešingai nei Amerikoje, kur tortai yra uždedami tiesiai vienas ant kito). Viktorijos laikais pradėta naudoti baltą glajų, simbolizuojantį pinigus ir socialinio statuso svarbą.

Šiais laikais poros renkasi įvairaus skonio ir stiliaus tortus, kurie atspindi jų asmeninį skonį ir stilių, pradedant nuo apvalių sūrio tortų bei neglaistytų kreminių tortų ir baigiant saldumynų stalais! Jau tapo tradicija, kad pora kartu prapjauna tortą – šis veiksmas simbolizuoja jų sąjungą ir pažadą amžinai rūpintis vienas kitu.

Luiz ir Džianas (Jungtinė Karalystė) prapjovė vestuvinį tortą. Fotografavo profesionalus vestuvių fotografas Rosas Harvis (Ross Harvey), naudodamas D850 ir objektyvą AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED.

Pirmasis jaunavedžių šokis

Mums patinka pirmasis jaunavedžių šokis, nes tai yra momentas, kai du įsimylėję žmonės pamiršta viską aplinkui. Senesniais laikais jaunikis turėdavo pavogti nuotaiką ir pasirodyti prieš draugus, šokdindamas ją aplink laužą prieš prasidedant šventei. Tai taip pat primena oficialius pokylius, kur garbės svečiai (šiuo atveju nuotaka ir jaunikis) atidarydavo šokių vakarą valsu. Dabar daugelis porų pasirenka mėgstamą ar reikšmingą dainą, o ne tradicinį valsą, o kai kurios drąsios poros netgi sukuria sudėtingos choreografijos šokius siekdamos nustebinti savo svečius.

Luiz ir Džianas (Jungtinė Karalystė) bučiuojasi šokdami jaunavedžių šokį. Fotografavo profesionalus vestuvių fotografas Rosas Harvis (Ross Harvey), naudodamas D850 ir objektyvą AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED.

Kalbos

Britiškose vestuvėse kalbų sakymas dažnai tampa šventinės vakarienės akcentu, o kalbų klausomasi su pasimėgavimu, aplodismentais, juoku ir pilnomis taurėmis! Nuotakos tėvas, kaip šventės šeimininkas, pradeda nuo jaunavedžiams skirto tosto ir dažnai pasidalija prisiminimais iš nuotakos vaikystės, tada pasveikina jaunikį tapus šeimos nariu ir padėkoja svečiams už dalyvavimą. Tada jaunikis padėkoja nuotakos šeimai, svečiams ir tėvams, pagiria savo nuotaką ir padėkoja pamergėms, kad padėjo jai pasiruošti didžiajai dienai.

Žinoma, daugiausia sąmojo ir juoko laukiama iš vyriausiojo pabrolio kalbos. Papasakojama apie ankstesnį viengungišką jaunikio gyvenimą ir nepamirštama įterpti kelių juokelių, dažniausiai apie jaunikį. Svarbiausia parinkti kalbėjimo toną, kuris visiems priimtinas, nieko neįžeidžia, bet vis tiek visus pralinksmina – tada kalba taps įsimintiniausia dienos kalba!

Nuotaka Luiz (Jungtinė Karalystė) juokiasi ir verkia klausydamasi vestuvinių kalbų. Fotografavo profesionalus vestuvių fotografas Rosas Harvis (Ross Harvey), naudodamas D850 ir objektyvą AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED.