Nikon Imaging | Lietuva | Europe

ESU Rosas Harvis, vestuvių fotografas

Rosas Harvis (Ross Harvey) fotografuoja aukščiausio lygio vestuves visame pasaulyje ir yra žinomas dėl savo be galo gražaus ir kūrybingo stiliaus. Jo tinklaraštis tapo įkvėpimo šaltiniu vestuvių industrijoje ir jis rengia dirbtuves fotografams visame pasaulyje. Jis laimėjo daugybę tarptautinių apdovanojimų ir dabar teisėjauja prestižiniuose vestuvių fotografijos konkursuose.

Už savo sėkmę jis dėkingas kitam savo domėjimosi objektui – protui. Rosas daugiau nei du dešimtmečius studijavo psichologiją, klasikinius ir kvantinės fizikos mokslus, neurologiją ir filosofiją, turėdamas tik vieną tikslą – suprasti kūrybinę išraišką skatinančios mąstysenos procesus.
Ross Harvey

Klausimai ir atsakymai

Kaip atsidūrėte vestuvių fotografijos versle?
Iš pradžių norėjau fotografuoti madą ir mokiausi dirbti studijoje. Suvokiau, kad esu laimingiausias ir kūrybingiausias tada, kai galiu fotografuoti be apribojimų, vadovaudamasis savo intuicija ir eksperimentuodamas kiekviena proga. Niekada neplanavau pasukti į vestuvių fotografiją, bet po pirmųjų vestuvių, kurias fotografavau darydamas draugui paslaugą, įsimylėjau šią sritį.

Kokią vestuvių tradiciją labiausiai patinka fotografuoti?
Dievinu portretus! Nepaprastai sunku pagauti tobulą kadrą, nes reikia suderinti tiek daug dalykų: kompoziciją, apšvietimą, gylį, spalvas ir, svarbiausia, emocijas. Ypač turint omenyje tai, kad kone visos poros jaučiasi nedrąsiai prieš objektyvą. Be to, yra tik maždaug 20 minučių, per kurias reikia padaryti nemažai aukščiausios kokybės nuotraukų – tų, kuriomis ta pora gėrėsis visą likusį gyvenimą. Kad pavyktų tai padaryti, reikia tikėti savo vizija ir įgūdžiais. Tai priverčia įvertinti savo mąstyseną.

Koks didžiausias iššūkis fotografuojant vestuvėse?
Daugelį vestuvių fotografuoju vienas pats, t. y. nėra kitų fotografuojančiųjų. Poros turi labai didelių lūkesčių, kalbu ne tik apie atrinktas nuotraukas, bet apie visą komplektą (jį gali sudaryti šimtai nuotraukų), todėl didžiausias iššūkis ir malonumas yra sukurti būtent tai, ko tikimasi. Svarbu pateikti nuoseklią istoriją nuo pradžios iki pabaigos. Bet kas gali per vestuves padaryti keletą puikių pavienių kadrų, bet retas kuris gali išlaikyti aukštą lygį daugiau nei 14 valandų, nepriklausomai nuo konteksto, apšvietimo ar situacijos.