Nikon Imaging | Lietuva | Europe

Vestuvių tradicijos Italijoje pagal Eleną

Puokštės dovanojimas

Italijoje yra įvairių tradicijų ir įsitikinimų apie tai, kas turi nupirkti nuotakos vestuvinę puokštę.
Pagal labiau įprastą tradiciją, jaunikis turi padovanoti puokštę kaip paskutinę dovaną savo sužadėtinei, prieš jai tampant jo žmona.

Nuotaka gali pasirinkti spalvas ir gėles, nes jos turi derėti prie vestuvių dekoracijų ir nuotakos suknelės, kurios būsimasis vyras negali pamatyti iki ceremonijos. Nors jaunikis negali matyti puokštės, jo darbas yra apmokėti sąskaitą ir pasirūpinti, kad puokštė būtų laiku pristatyta nuotakai vestuvių dieną.
Kartais šiaurės Italijoje pats jaunikis įteikia puokštę savo būsimai žmonai. Jei jaunikis pamato nuotaką prieš vestuves, tai laikoma labai blogu ženklu, todėl jis laukia jos priešais bažnyčią, prieš užimdamas savo vietą prie altoriaus.

Remiantis kita tradicija, labiau paplitusia pietų Italijoje, jaunikio motina turi pasirūpinti puokšte, kuri įteikiama kaip dovana, simbolizuojanti nuotakos priėmimą į šeimą.

Tačiau šios tradicijos nyksta, nes nuotakoms patogiau pačioms išsirinkti puokštę, jos žino, kas joms labiausiai patinka.

Kotis ir Mikaela (Italija) laikosi tradicijos, kad jaunikis turi padovanoti nuotakai vestuvinę puokštę. Fotografavo profesionali vestuvių fotografė Nadia Meli, naudodama D850 ir objektyvą AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED.

Nuotaka ir veidrodis

Daugelyje pasaulio vietų tikima prietaru, kad jaunikis negali pamatyti nuotakos iki ceremonijos. Italija nėra išimtis, o vietinės poros vis dar rimtai žiūri į šią tradiciją. Kai kuriose šalies vietovėse būsimi jaunavedžiai negali pamatyti vienas kito net dieną prieš vestuves.

Tikriausiai to nežinote, bet tam tikruose Italijos regionuose netgi nuotakai negalima į save žiūrėti. Pagal seną tradiciją, kilusią pietų Italijoje, nuotaka negali žiūrėti į veidrodį, kai yra nuo galvos iki kojų apsirengusi visais vestuviniais apdarais. Ji turi būti labai atsargi ir vengti veidrodžių matuodamasi savo vestuvinę suknelę ne tik vestuvių dieną, bet ir prieš vestuves, kitaip jai nesiseks vedybiniame gyvenime.

Tačiau jei ji tikrai nori žvilgtelėti į save, kaip atrodo pasipuošusi, nuotaka pirmiausia turi nusiimti kokį nors aksesuarą. Būtent todėl italės nuotakos dažnai apžiūrinėja save veidrodyje basomis. Be to, jos gali pasirinkti išsisegti auskarą ar nusimauti pirštinę. 

Mikaela (Italija) žiūri į veidrodį segėdama tik vieną auskarą, kad išvengtų nesėkmės. Fotografavo profesionali vestuvių fotografė Nadia Meli, naudodama D850 ir objektyvą AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G.