Nikon Imaging | Lietuva | Europe

Vestuvių tradicijos Prancūzijoje pagal Nesą

Levanda

Provanse levanda jau daugybę metų yra neatsiejama nuo tradicijų, susijusių su vedybomis. Ši gėlė yra džiaugsmo ir sėkmės simbolis jaunavedžiams, todėl ji dažnai įvairiais būdais įtraukiama į ceremoniją.

Įprasta, kad ceremonijos pabaigoje svečiai meta į jaunuosius levandas. Prancūzijoje darosi vis mažiau priimtina vestuvėse mesti ryžius ar kviečius, todėl daug porų renkasi levandą. Taip svečiai gali gražiai palinkėti jaunavedžiams sėkmės ir laimės, pradėjus eiti bendro gyvenimo keliu.

Kita su levanda susijusi Provanso tradicija yra padėti levandų puokštę po jaunavedžių čiužiniu, kad jų santuokoje netrūktų sėkmės ir aistros. Taip pat įprasta įdėti mažą levandų maišelį į nuotakos kraitį, kad santuoka būtų laiminga ir vaisinga.

Kai kurios nuotakos netgi pradėjo levandomis puošti galvos apdangalą, gėlių vainiką. Galiausiai, jaunavedžiams padovanota levandų puokštė taip pat simbolizuoja begalinę laimę.

Meri (Prancūzija) su levandų vainiku. Tikima, kad ši gėlė jaunavedžiams atneša džiaugsmą ir sėkmę. Fotografavo profesionali vestuvių fotografė Kloja Lapeisoni (Chloé Lapeyssonnie), naudodama D850 ir objektyvą AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G.

Gero oro užtikrinimas

Oras yra vienas tų dalykų, kurių pora negali kontroliuoti savo vestuvių dieną. Norėdami, kad vestuvių dieną oras būtų geras ir nelytų, prietaringi jaunavedžiai vis dar laikosi kai kurių tradicijų. Šiaurės Prancūzijoje tarp jaunavedžių ypač populiari tradicija aukoti kiaušinius šv. Klarai. Kiaušiniai, simbolizuojantys gyvenimą ir vaisingumą, paprastai nešami į vienuolyną, susijusį su globėja šv. Klara, kuri laikoma santarvės santuokoje saugotoja. Be to, šv. Klaros vardas gali būti aiškinamas kaip „giedras laikas“, todėl tikima, kad ji vestuvių dieną pasirūpins geru oru. Šiais laikais įprasčiau nešti pinigines aukas, vadinamas „popieriniais kiaušiniais“, o vienuolyno seserys už tai poros vardu meldžiasi prašydamos gero oro.

Prancūzė nuotaka Meri aukoja kiaušinių dubenėlį šv. Klarai, prašydama gero oro per vestuves. Fotografavo profesionali vestuvių fotografė Kloja Lapeisoni (Chloé Lapeyssonnie), naudodama D850 ir objektyvą AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G.

Šokis su sviestine bandele

Vandėjoje populiari vestuvių tradicija yra šokis su sviestine bandele! Didžiulę sviestinę bandelę, kuri paprastai sveria apie 15 kg, dažniausiai dovanoja vieno iš jaunavedžių krikštatėvis arba krikštamotė. Pirmiausia jaunikis turi po pietų visus apeiti su sviestine bandele ir atlikti su ja šokį, reikalaujantį jėgos, ritmo ir pusiausvyros. Tada visi vyrai kviečiami prisijungti prie šokio su sviestine bandele. Paskui išpjovus bandelės vidurį ji perduodama vestuvėse dalyvaujančioms moterims. Po paskutinio šokio su sviestine bandele ją suvalgo visi vestuvių svečiai.

Meri ir Nikolas (Prancūzija) šoka su sviestine bandele. Fotografavo profesionali vestuvių fotografė Kloja Lapeisoni (Chloé Lapeyssonnie), naudodama D850 ir objektyvą AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G.