Nikon Imaging | Lietuva | Europe

Vestuvių tradicijos Čekijoje pagal Liusę

Arklio pavalkai

Ši vestuvių tradicija vyksta po ceremonijos, dažniausiai tada, kai svečiai atvyksta į vestuvių pokylio vietą. Jaunikio draugai jam ant kaklo uždeda gražiai papuoštus arklio pavalkus, simbolizuojančius jo įsipareigojimą santuokai. Tai taip pat reiškia, kad santuokinis gyvenimas kartais gali pasidaryti sunkus, jei pora nepadeda vienas kitam. Be to, jaunikiui taip pat duodamas botagas su kaspinais, siekiant parodyti, kas yra šeimos galva.

Lukas (Čekijos Respublika) po ceremonijos ant kaklo užsidėjo arklio pavalkus, simbolizuojančius įsipareigojimą santuokai. Fotografavo profesionalūs vestuvių fotografai Simona Simerkova (Simona Smrckova) ir Kamilis Saliba (Kamil Saliba), naudodami D850 ir objektyvą AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G.

Lėkščių daužymas

Sudaužytos lėkštės šukių šlavimas yra pirmoji tradicija, kurią pokylio vietoje paruošia aptarnaujantis personalas. Vestuvių pokylio pradžioje personalo narys palinki jaunavedžiams laimės ir pasako tostą. Per šį tostą personalo narys „netyčia“ numeta lėkštę, kuri yra paslėpta po laikomu padėklu. Jaunavedžiai turi sušluoti šukes.

Šios porcelianinės šukės simbolizuoja laimę, o lėkštės dužimo garsas atbaido piktąsias dvasias, kurios nori pakenkti jaunavedžiams. Šlavimas kartu yra simbolinė užduotis nuotakai ir jaunikiui. Tai reiškia, kad jie visada turi dirbti kartu, ne tik sprendžiant santuokos problemas, bet ir užsiimant namų ruošos darbais. Taip pat labai svarbu, kas paima semtuvėlį, o kas – šluotą. Tas, kas šluoja, turės paklusti, o tas, kas paėmė semtuvėlį, tars paskutinį žodį santuokiniame gyvenime. Jaunavedžiai taip pat turi pasilikti vieną šukę, kad ji neštų sėkmę.

Lukas ir Nikola (Čekijos Respublika) šluoja sudaužytų lėkščių šukes; tai simbolizuoja, kad santuokiniame gyvenime jie dirbs petys petin. Fotografavo profesionalūs vestuvių fotografai Simona Simerkova (Simona Smrckova) ir Kamilis Saliba (Kamil Saliba), naudodami D850 ir objektyvą AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED.

Vanduo ar degtinė

Vestuvės asocijuojasi su daugybe tostų, kuriuos sako tėvai, vyriausiasis pabrolys, vyriausioji pamergė, draugai, patys jaunavedžiai ir t. t. Kai kurie tostai sakomi ne tik siekiant palinkėti jaunavedžiams laimės: tostai taip pat gali numatyti santykių ateitį, tiksliau, kuris sutuoktinis galės eiti į barą!

Draugas ar aptarnaujančio personalo narys ant padėklo padeda dvi taures, vieną su vandeniu, o kitą su skaidriu alkoholiu, dažniausiai degtine. Jaunavedžiai besiruošdami tostui paima po taurę. Jei jaunikis pasirenka vandenį, jis vakarais liks namuose, o jei pasirenka alkoholį, jis greičiausiai eis į barą.

Lukas ir Nikola (Čekijos Respublika) per vestuves geria vandenį ir degtinę, bet jie nežino, kuris gėrimas yra taurėse! Fotografavo profesionalūs vestuvių fotografai Simona Simerkova (Simona Smrckova) ir Kamilis Saliba (Kamil Saliba), naudodami Nikon D850 ir objektyvą AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED.