Nikon Imaging | Lietuva | Europe

Supraskite savo objektus

Pažinkite fotografuojamus gyvūnus – jų įpročius ir savybes. Tai gali lemti, ar nufotografuosite grobį pagaunantį paukštį, ar tik žiūrėsite, kaip jis praskrenda pro jus. Skirkite laiko sričiai išnagrinėti – atlikite tyrimus ir būkite kantrūs. Jei geriau pažinsite fotografuojamą laukinę gamtą, tikrai niekuomet nepraleisite progos užfiksuoti tas tobulas akimirkas.

Rodykite pagarbą

Fotografuojant laukinę gamtą galioja tam tikros nerašytos taisyklės, tačiau svarbiausia – pagarba. Laikykitės atstumo, saugokitės ir rizikuokite apgalvotai. Nesuklysite, jei vengsite poravimosi sezono. Niekada neįsiterpkite tarp patelės ir jos jauniklio.

Susiliekite su aplinka

Svarbu netrikdyti laukinių gyvūnų, todėl būtina naudoti fotoaparatą, kurio užrakto atleidimo režimas tylus. Taip galėsite susilieti su aplinka ir padaryti natūralesnių gyvūnų nuotraukų jiems įprastoje aplinkoje.

Pasinaudokite natūralios aplinkos teikiamais pranašumais

Saulė – vienas iš naudingiausių jums prieinamų įrankių, tad pasinaudokite juo. Labiausiai mėgstu fotografuoti prasidedant arba besibaigiant dienai. Laukinės gamtos fotografai tokį laiką vadina auksine valanda – tai laikotarpis iš karto po saulėtekio arba prieš pat saulėlydį. Dažnai šis laikas sutampa su didesnio gyvūnų aktyvumo laikotarpiu, tad neišvengiamai nufotografuosite gerų kadrų.

Neskubėkite.

Gamta gali būti nenuspėjama ir dažnai nėra palankiai nusiteikusi jūsų atžvilgiu. Fotografuojant laukinę gamtą reikia nepaprastai daug sėkmės. Nepaisant jūsų atlikto tyrimo, jei gyvūnas nebus ten, kur tikėjotės, negalėsite jo nufotografuoti. Neleiskite, kad tai jums sutrukdytų. Padarykite pertraukėlę ir pasirinkite kitą apžvalgos kampą, dirbkite tokiomis sąlygomis, kokios yra šiandien, arba grįžkite ir mėginkite dar kartą rytoj.

Atsakingai rinkitės komplektą

Atsakingai rinkitės objektyvus. Apgalvokite, kaip arti objekto jums reikia būti. Kuo didesnis židinio nuotolis, tuo arčiau galite prieiti. Pasiimkite kelis objektyvus, nes niekad negali žinoti, kuris objektyvas veiks geriausiai netikėtą akimirką.