Nikon Imaging | Lietuva | Europe

Kiek laiko dirbate fotografu?

Fotografuoti pradėjau dvylikos metų. Užaugau Vogėzų regione Prancūzijoje, todėl mane supo laukinė gamta, o miškas tapo mano žaidimų aikštele. Tais pačiais metais tėtis davė man pirmąjį fotoaparatą – Nikon FE2. Dabar atrodo, kad jis padėjo man pradėti fotografo karjerą. Visuomet buvau ištikimas šiam prekės ženklui ir naudoju Nikon gaminius jau 28 metus. 

Visuomet atsimenu pirmą nufotografuotą nuotrauką. Ji pakeitė mano gyvenimą. Žvalgydamasis miške netoli namų, radau elniuką. Jaučiausi nepaprastai susijaudinęs, kad galėjau nufotografuoti tokį gražų padarą natūralioje aplinkoje. Mane tai jaudina ir šiandien.

Kelerius metus pasimokęs amato, nusprendžiau išeiti iš mokyklos anksčiau ir užsiimti savo aistringu pomėgiu – fotografija. Per šiuos metus daug keliavau ir dirbau įvairius darbus, kad sutaupyčiau NIKKOR objektyvams, kuriuos svajojau įsigyti. 1999 m., kai buvau 23, man pasisekė gauti stipendiją, skirtą keliauti į Hokaido salą Japonijoje ir praleisti ten tris mėnesius. Tai buvo pirmoji mano, kaip profesionalaus fotografo, fotosesija. Kitais metais gavau pirmą fotožurnalisto darbą ir nuo to laiko mano, kaip fotografo, karjera pajudėjo į priekį.

Kokiais laimėjimais labiausiai didžiuojatės?

Labiausiai didžiuojuosi 2013 m. atliktu darbu, kai fotografavau baltuosius vilkus šiauriniame Nunavute, atokioje Kanados srityje. Visuomet svajojau susidurti su tokiais retai sutinkamais vilkais, gyvenančiais Kanados Arktiniame salyne. Svajojau nufotografuoti gyvūną, niekad iki tol nesutikusį žmogaus. Išvykau į trumpą kelionę į Elsmyro salą ir galėjau fotografuoti vilkus jų natūralioje buveinėje.

Tai anaiptol nebuvo lengva kelionė, nes dirbant Arkties sąlygomis kyla tam tikrų sunkumų. Norėjau dirbti vienas, nes didelė komanda būtų išbaidžiusi gyvūnus. Kai kuriomis dienomis buvo sunku, turėjau nešiotis daug įrangos. Tačiau vertėjo tai daryti dėl tūkstančių nuotraukų, kurias nufotografavau. Būdamas šalia vilkų, jaučiau keistą palengvėjimą – atrodė, tarytum tam tikru momentu mus siejo ryšys. Mano pagrindinis tikslas – pamėginti sumažinti atotrūkį tarp žmonijos ir gamtos. Jaučiau, kad pasiekiau jį kelionės į Kanadą metu.

Kas jus skatina kaip fotografą?

Mane motyvuoja smalsumas, nuotykių troškimas ir siekis įgyvendinti vaikystės svajones – pamatyti mėgstamą laukinę gamtą.

Kodėl jums įdomu fotografuoti laukinę gamtą?

Visada domėjausi laukine gamta. Gyvūnų fotografavimas jų natūraliose buveinėse, ypač, kai jie nežino, kad esi čia, yra kažkuo žavingas. Būdamas profesionalus laukinės gamtos fotografas galiu keliauti po pasaulį, susitikti su naujais žmonėmis ir pamatyti tokių nepaprastų gyvūnų.

Su kokiais profesiniais sunkumais susidūrėte praeityje?

Nuo mažens žinojau, kad tai profesija, kuria noriu užsiimti. Tačiau per naktį profesionaliu fotografu netapsi – pirmiausia reikia įveikti nemažai kliūčių. Pirma, reikia tinkamos įrangos, o tai gali kainuoti brangiai. Sunkiai dirbau, kad galėčiau susimokėti už savo pirmą profesionalams skirtą fotoaparatą. Kartais taupyti gali tekti ilgiau, nei tikėjaisi. Tai sunkumas, su kuriuo susiduria visi siekiantys fotografo karjeros, o kai galutinis tikslas atrodo taip toli, gali užvaldyti nusivylimas. Patarčiau toliau siekti tikslo. Jei ką nors aistringai mėgstate, galite tai pasiekti.

Kokiuose fotografijos projektuose dirbote ir kuris yra jūsų mėgstamiausias?

Pirmajame savo projekte Hokaido saloje fotografavau gulbes ir gerves žiemiško Japonijos kraštovaizdžio fone. Buvo gražu. Turėjau labai nedaug lėšų bei plataus užmojo idėjų ir buvau pasiryžęs nufotografuoti geriausius kadrus, kokius galėjau. Ši šalis bei jos laukinė gamta mane tiesiog apstulbino ir būčiau norėjęs ten praleisti daugiau laiko. Šis projektas buvo pirmasis žingsnis mano, kaip laukinės gamtos fotografo, profesinėje karjeroje, todėl jis tikrai įstrigo atmintyje.

Kas jus įkvepia?

Mane įkvepia tėvas, taip pat fotografas. Jis padėjo siekti karjeros ir ją formuoti. Kai buvau berniukas, tėvas ir aš praleisdavome daug laiko miške. Jis išmokė mane apie visas skirtingas ten esančios laukinės gamtos rūšis ir įdiegė didelę pagarbą gamtai. Bėgant metams ši pagarba tik stiprėja. Tėvas išmokė mane pažinti fotografuojamus gyvūnus, sužinoti apie jų įpročius ir savybes. Tai yra, kaip užfiksuoti geriausią galimą vaizdą nesikišant į jų gyvenimą. 

Kokie Nikon gaminiai jums labiausiai patinka ir kodėl?

Nikon D5 puikiai tinka laukinei gamtai fotografuoti. Šio fotoaparato kadrų greitis didesnis nei ankstesnių modelių, jo ISO diapazonas nuostabus, užrakto atleidimo režimas tylus, o tai būtina fotografuojant laukinę gamtą natūraliose buveinėse. Taip pat man labai patinka naudoti didelius objektyvus. Objektyvų NIKKOR 600mm f/4E FL ED VR ir NIKKOR 800mm f/5.6E FL ED VR diapazonas nuostabus. Jis suteikia galimybę fotografuoti ryškias objektų nuotraukas jų netrikdant.

Kurį komplektą dažniausiai naudosite per ateinančius mėnesius?

Daugiausia naudosiu Nikon D5 ir Nikon D500. Man patinka dirbti naudojant Nikon D500, nes jo korpusas lengvas, užrakto atleidimas tylus, taip pat dėl jo 4K filmų įrašymo galimybių.

Per būsimą kelionę į Tibetą, kur bandysiu užfiksuoti snieginį leopardą, kuris žinomas kaip baikštus ir atsiskyręs gyvūnas, taip pat tikiuosi naudoti objektyvą NIKKOR 800 mm.

Ką manote apie savo naująjį Nikon ambasadoriaus Europoje vaidmenį?

Esu susijaudinęs ir man garbė būti vienu iš Nikon ambasadorių Europoje. Tikiuosi, kad pasitelkdamas savo užfiksuotus vaizdus galėsiu pasidalyti gamtos bei laukinės gyvūnijos grožiu su tais, kurie galbūt nevertina to taip, kaip galėtų vertinti. Su Nikon mane visuomet siejo glaudus ryšys, prasidėjęs nuo mano pirmojo fotoaparato. Tai puiki galimybė man sustiprinti tą ryšį ir toliau plėtoti santykius su Nikon komandomis visame pasaulyje.

Ką patartumėte siekiantiems laukinės gamtos fotografo karjeros?

Tapti profesionaliu fotografu anaiptol nėra lengva. Jei norite žengti toliau, svarbu nepasiduoti – jei tikrai norite, pasieksite tai. Fotografuojant laukinę gamtą svarbu būti entuziastingiems ir kantriems. Gamta nenuspėjama, o jūs turite būti pasiruošę tam, kad viskas nevyks taip, kaip suplanuota. Tačiau svarbiausia tai, kad reikia elgtis pagarbiai – žinoti gyvūnus, jų elgesį bei įpročius ir niekada jų netrikdyti.