Nikon Imaging | Lietuva | Europe

Žinokite visas objekto ypatybes

Gerai susipažinkite su savo objektu. Užsiimant sporto fotografija ir siekiant geriausių rezultatų, svarbu suprasti fotografuojamos sporto šakos taisykles ir techninius aspektus; reikia žinoti viską nuo judesio piko iki vidinių sporto šakos aspektų. Sporto fotografija gali būti labai sparti ir negalite sau leisti ką nors praleisti, todėl svarbiausia kuo daugiau žinoti. Padėti gali dalyvavimas pačioje sporto šakoje ir tai aš dažnai darau, ypač fotografuodamas alpinistus. Man taip pat patinka susipažinti su fotografuojamais sportininkais ir bėgant metams su jais esu užmezgęs artimų ryšių. Labai svarbu pelnyti jų pasitikėjimą; tai leidžia sporto šakoje dalyvauti „iš vidaus“ ir sparčiai plėsti kūrybinių idėjų ribas.

Ieškokite naujų perspektyvų

Ieškokite naujų kampų ir leiskite, kad jus įkvėptų aplinka. Būkite kūrybingi ir ieškokite kažko kitokio. Jūsų nuotrauka turi išsiskirti iš kitų, todėl būkite drąsūs ir rizikuokite – nesigailėsite. Vienas iš naujų kampų fiksavimo būtų – naudoti nuotolinius fotoaparatus. Taip paprastai darau fotografuodamas tokias sporto šakas kaip šuoliai nuo uolų. Naudojant nuotolinius fotoaparatus galima pasiekti kampus, kurių fiziškai nepasieksite, ir vienu metu fotografuoti iš kelių padėčių. Tačiau man tai – dar ne viskas. Pavyzdžiui, fotografuojant alpinistus beprasmiška būti apačioje! Siekiant geriausio kadro man patinka išmokti fotografuojamų sportininkų įgūdžius. Pats tapęs alpinistu galėjau užfiksuoti fantastiškų vaizdų iš visų kampų; viename iš mano mėgstamiausių vaizdų esu užfiksuotas 910 m aukštyje ant stataus Kapitono šlaito Josemičio nacionaliniame parke.

Įvaldykite savo įrangą

Dažnai tam vieninteliam kadrui užfiksuoti turėsite tik kelias sekundes, todėl reikia žinoti, ką tiksliai daryti tą akimirką. Treniruokitės naudodami įrangą, kad žinotumėte, kuris fotoaparatas, objektyvas ir nustatymai tiks geriausiai. Nikon fotoaparatai man labai patinka todėl, kad beveik viską, ką noriu, galiu daryti neatitraukdamas akies nuo vaizdo ieškiklio. Ši ypatybė labai praverčia fotografuojant sportą, kai negalima sau leisti praleisti nė vienos akimirkos. Svarbu susipažinti su funkcijomis ir žinoti, ką tinka naudoti skirtingose situacijose. Fotoaparato naudojimas turi tapti savaiminis.

Svarbiausia – pasiruošti

Svarbu kruopščiai suplanuoti kiekvieną fotosesijų aspektą; vietą, laiką, objektą ir tai, kaip dera visi elementai. Pasiruošus užduotis tampa daug lengvesnė ir lengviau užtikrinti, kad užfiksuosite reikiamus kadrus.  Tinkamai pasiruošus ir savo mintis išaiškinus fotosesijos subjektams galima juos labai paskatinti siekti tobulo vaizdo. Kuo labiau pasiruošę būsite, tuo daugiau laiko turėsite būti lankstūs ir reaguoti į kintančias situacijas.

Būkite lengvi ir greiti

Užsiimant nuotykių sporto fotografija, labai svarbu į fotosesiją pasiimti tinkamą įrangą. Tikrai nenorite, kad įranga jus sulėtintų, trukdytų ar nustotų veikti! Tad, jei žinote, kad kopsite į kalną ar fotografuosite šuolininkus nuo uolų, įsitikinkite, kad imate tik būtiną įrangą ir tik tuos papildomus prietaisus, kurie palengvins jūsų darbą. Turiu pripažinti, kad man pačiam kartais sunku tai padaryti! Visada noriu turėti tinkamą įrankį užduočiai atlikti, tačiau svarbu įrangos dydį derinti prie fotosesijos. Bandau laikytis seno alpinistų posakio – „gera, kai lengva“.

Būkite lankstūs

Svarbu žinoti, kokį vaizdą norite sukurti. Norint būti kūrybingu ir sėkmingu fotografu svarbiausia turėti viziją ir ją plėtoti, nesvarbu, kas yra fotosesijos objektas. Tačiau taip pat svarbu išlikti lankstiems ir atviriems aplinkai. Kartais galvoje turiu tam tikrą vaizdą, tačiau, pakalbėjus su sportininku, gali pasikeisti visa vizija. Jie dažnai gali jus įkvėpti ir suteikti reikiamų įžvalgų.