Nikon Imaging | Lietuva | Europe

Kaip supratote, kad norite būti fotografas?

Viskas prasidėjo 2000 m., kai tėtis man nupirko pirmąjį fotoaparatą. Kai man buvo 14, su šeima septyneriems metams burlaiviu išplaukiau į kelionę aplink pasaulį. Ji pakeitė mano gyvenimą – susidariau pirmuosius įspūdžius apie fotografiją ir įdomias galimybes fiksuoti tai, ką mačiau aplink. 

Atvykęs į Europą investavau į DSLR Nikon D70 – iš pradžių norėjau užsiimti kinematografija – kai pamačiau, kokios kokybės vaizdus šis fotoaparatas gali fiksuoti, jis pakeitė mano pasaulį. Keliaudamas tais ankstyvaisiais metais atsidūriau Prancūzijoje ir man buvo suteikta galimybė fotografuoti Monpeljė vykusiame breiko konkurse „The Battle of the Year France“. Kadrai labai skyrėsi nuo to, ką fotografavau laive, ir taip prasidėjo mano „priklausomybė nuo veiksmo“. Nuo tada užkibau.

Kas jus motyvuoja kaip fotografą?

Tobulos akimirkos užfiksavimas ir buvimas veiksmo sūkuryje. Užaugęs laive, gyvenime norėjau tik iš ten ištrūkti, tyrinėti pasaulį ir įamžinti, viską, ką sutinku.  Savo fotografija žmones noriu įkvėpti užsiimti kitokia veikla – išbandyti naują sporto šaką, būti gamtoje, pamatyti daugiau pasaulio.

Man labai patinka, kad fotografija yra terpė, kuri taip lengvai paliečia žmones. Man pasisekė, kad ji man suteikia „specialų leidimą“ užsiimti veikla, kuria kitaip negalėčiau užsiimti, ir man patinka per savo darbą dalytis tuo, ko kiti paprastai nematytų ar neieškotų.

Ar turite mėgstamiausią nuotrauką?

Vykdydamas asmeninį projektą daugiau nei mėnesį praleidau centrinėje rytinėje Vankuverio dalyje, kurioje paplitę narkotikai ir yra daug benamių. Būdamas ten susipažinau su gatvėse gyvenančias žmonėmis ir sužinojau jų gyvenimo istorijas. Užfiksavau apie 165 portretus, tačiau viena iš mėgstamiausių nuotraukų – vyro, vardu Džordžas, ir jo balandžio. Norėjau pamatyti tikrus žmones, o ne juos apibūdinti pagal jų situaciją, ir, manau, šia nuotrauka pavyko to pasiekti.

Šis projektas man yra labai artimas, nes būdamas vaikas su tėčiu nuvykdavau į Vankuverį, kuriame valgydavome kinų kvartale, priešais Karnegio bendruomenės centrą – gražų pastatą pačiame centrinės rytinės miesto dalies centre. Kai vėliau gyvenime su fotoaparatu netikėtai atsidūriau Vankuveryje, supratau, kad turiu įgyvendinti šį projektą. Mane labai sujaudino išgirstos šių žmonių gyvenimo istorijos.

Kiek laiko naudojate įmonės Nikon gaminius / kokia yra jūsų mėgstamiausia Nikon įranga ir kodėl?

Įmonės Nikon gaminius naudoju nuo 2004 m., kai gavau savo pirmąjį DSLR – D70. Nuo tada šis prekės ženklas užima svarbią mano karjeros dalį!

Vienas iš mano mėgstamiausių fotoaparatų yra Nikon D810, nes jis pasižymi nuostabia skyra ir dinaminiu diapazonu, užtikrinančiais puikią vaizdo kokybę. Kai pavyksta užfiksuoti tobulą akimirką, noriu, kad ji būtų kuo geresnės kokybės. 

Žinau, kad taip pat galiu pasikliauti fotoaparatu Nikon D5 – taip yra dėl jo ergonomikos. Fotografuojant visą dieną ir fotoaparatą rankose laikant 10 valandų, reikia patogaus ir patvaraus prietaiso. Svarbūs su šiuo fotoaparatu susiję veiksniai taip pat yra greitis ir didelis ISO. Kadangi didelę mano darbo dalį sudaro veiksmo ir greitai judančių objektų kadrai, turiu gebėti akimirkas fiksuoti joms vykstant, nes antros progos nėra.

Ir galiausiai Nikon D500 tobulai tinka mano visam su nuotykiais susijusiam darbui. Lengvas fotoaparato korpusas ir profesionalios funkcijos užtikrina, kad jis manęs neapsunkins nei kopiant į 900 m aukščio uolą, nei viduryje dykumos.

Iš objektyvų renkuosi AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED – stulbinamu ryškumu ir puikia priartinimo funkcija. Tiesą sakant, pastebėjau, kad šis objektyvas tinka visam projektui. Man taip pat labai patinka AF-S NIKKOR 70-200mm f/2.8G ED VR II lankstumas, o AF-S NIKKOR 16-35mm f/4G ED VR mėgstu naudoti kaip lengvą plačiakampį kintamojo židinio objektyvą. Be to, AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED fiksuoto židinio nuotolio objektyvas yra puikus objektyvas, nes turi greitą 1,4 diafragmą ir pasižymi stulbinančią kokybe, kai fotografuojama nustačius vieną iš mano mėgstamiausių židinio nuotolių.

Kokius gaminius daugiausia naudosite ateinančiais mėnesiais?

Tikiuosi dirbti su daugiau vaizdo įrašų projektų, todėl ketinu daugiau išnaudoti D500 ir D5 4K vaizdo įrašų galimybes. Keletą kartų jas išbandžiau ir man jos man padarė labai gerą įspūdį. Taip pat tikiuosi išbandyti KeyMission 360 ir 170 – kitus įrankius skirtingoms perspektyvoms gauti. KeyMission 360 išbandžiau dar labai ankstyvoje jo gamybos stadijoje ir man jis labai patiko.

Ką manote apie savo naująjį Nikon ambasadoriaus Europoje vaidmenį?

Labai įdomu! Man didelė garbė bendradarbiauti su įmone, kuri nuo pat pradžių buvo mano karjeros dalis, ir būti jos pripažintam. Be galimybės dirbti su man labai artimu specialiu projektu, taip pat tikiuosi savo žiniomis ir patirtimi pasidalyti su kitais fotografais.

Su kokiais profesiniais iššūkiais esate susidūręs?

Visi fotografijos projektai turi savų iššūkių, ypač jei esi veiksmo / nuotykių fotografas ir aktyvus sportininkas. Tačiau šių iššūkių sprendimų ieška yra proceso ir malonumo dalis.

Didelė problema man gali būti oras, ypač per komercines fotosesijas, kai dirbama pagal griežtą grafiką ir laikas su sportininkais ar klientais yra ribotas. Kita vertus, užsiimdamas nuotykių fotografija pastebėjau, kad būtent tada, kai oras prastas ir fotoaparato išsitraukti nesinori, dažnai galima užfiksuoti geriausius kadrus. Esant sudėtingoms sąlygoms ir ne pačiam geriausiam orui, tiesiog pasiryžkite ir užfiksuokite kuo geresnius vaizdus (žinoma, naudodami tvirtą fotoaparatą).

Sudėtinga gali būti ir logistika. Bandydamas aplankyti vietas, kurios dar niekada nebuvo lankytos, ar su savimi pasiimdamas didelę komandą ir daug įrangos, turi praleisti daug laiko planuodamas, kad viskas vyktų pagal planą ir turėtum visą reikiamą įrangą.

Kas yra jūsų didžiausias pasiekimas?

Tapti Nikon ambasadoriumi man yra didžiulis pasiekimas ir aš tuo nepaprastai didžiuojuosi. Ypatingus prisiminimus taip pat sukelia mano fotografijos projektai Vankuveryje ir fotografuotos uolakopos ekspedicijos Himalajuose.