Nikon Imaging | Lietuva | Europe

Kas jus įkvepia?

Mano nuomone, niekada neturėtumėte kartoti jau panaudotos idėjos arba istorijos, nebent būtumėte 100 proc. tikri, kad galėtumėte tai padaryti geriau ir rasti unikalų kampą arba požiūrį. Mane įkvepia įdomios istorijos ir su jomis susijusios vietos.

Kas jus skatina kaip fotografą?

Visos istorijos vertos būti papasakotos, aš su malonumu jas pasakoju per savo fotografiją. Vienas mano žinomiausių darbų „Via PanAm“, drąsus skirtingose platformose publikuotas daugiaterpis projektas, pareikalavo labai daug pastangų, tačiau aš buvau įsipareigojęs atpasakoti istoriją ir privalėjau tai padaryti teisingai.

Kokios jūsų mėgstamiausios nuotraukos?

Kelios iš mano mėgstamiausių nuotraukų padarytos, kai ėmiausi kylančio jūros lygio projekto. Jis nesukėlė didelio susidomėjimo, nes nebuvo laikomas platesnio masto problema, tačiau dabar yra labai aktualus.

Kiek laiko naudojate Nikon gaminius?

Nikon gaminius naudoju 33 metus, net prieš pradėdamas profesionalaus fotografo karjerą. Taigi mano partnerystė su Nikon trunka ilgiau nei su kuo kitu!

Kokia jūsų mėgstamiausia Nikon įranga ir kodėl?

Anksčiau man labai tiko manasis Nikon F2, nes jis buvo toks tvirtas ir patikimas, puikiai veikė esant nepalankioms oro sąlygoms. Man patinka naudoti Nikon D810, jo skyra tikrai gera, puikios vaizdo funkcijos ir patogus dydis.

Kokius gaminius daugiausia naudosite ateinančiais mėnesiais?

Per kelis ateinančius mėnesius planuoju fotografuoti Nikon D5 fotoaparatu – man jis tikrai išskirtinis, nes jo ISO neįtikėtinai didelis, beveik artimas naktiniam matymui. Man taip pat įdomu išbandyti jo 4K vaizdo įrašymo galimybes.

Ką manote apie savo naująjį Nikon ambasadoriaus Europoje vaidmenį?

Puiku, kad galėsiu pasiekti platesnę auditoriją ir pasidalyti savo žiniomis, paaiškinti savo darbo idėją ir tikslą. Šio vaidmens link ėjau kelerius metus ir tikrai noriu pasidalyti savo žiniomis, įkvėpti ne tik entuziastus, bet ir profesionalus.

Kaip iš pradžių reagavote, kai buvote pakviestas?

Kadangi esu vienas iš NOOR, prityrusių, pagrindinį dėmesį visuotinėms problemoms skiriančių fotožurnalistų ir dokumentikos autorių grupę vienijančios organizacijos, kūrėjų, mano pradinė reakcija buvo jaudulys dėl didelės auditorijos, kuriai galėsiu perduoti šias svarbias problemas. NOOR glaudžiai bendradarbiauja su Nikon pastaruosius dešimt metų, nuo tada, kai bendrovė man pasiūlė Nikon D300 kritinei situacijai Nigerijoje užfiksuoti; todėl tai atrodo kaip natūrali mūsų partnerystės eiga.

Kaip, jūsų manymu, progresuoja jūsų vaidmuo?

Pirmą kartą pradėjau naudoti Nikon 1983 m., taigi mano ryšys su šiuo prekės ženklu iš tikrųjų ilgesnis nei mano profesinis gyvenimas. Tikiuosi, kad šis ryšys plėtosis toliau, ir labai džiaugiuosi galėdamas atstovauti Nikon ir jų puikiems gaminiams.

Nepaprastai jaudinuosi dėl projekto, prie kurio dirbsiu, ir dėl galimybės realiai paveikti situaciją bei papasakoti istoriją. Taip pat laukiu galimybės dalyvauti fotografijos seminaruose, kuriuose Nikon vardu galėsiu padėti konsultuojant naujus klausytojus.