Nikon Imaging | Lietuva | Europe

Amsterdame įsikūręs Kadiras van Lohuizenas (Kadir van Lohuizen) yra fotografijos lektorius ir vienas iš NOOR fotoagentūros įkūrėjų. Nuo 1988 m. dirba profesionaliu fotografu, savo darbu įkvėpdamas daugybę žmonių. Kadiras nusprendė siekti fotografo karjeros mokykloje atradęs fotografavimo aistrą; tačiau iš tiesų jo karjerą suformavo noras pažinti pasaulį.

Per visą savo karjerą būdamas laisvai samdomu fotografu, Kadiras nušvietė konfliktus Afrikoje ir kitose vietose, tačiau ko gero geriausiai žinomas dėl projektų, skirtų septynioms pasaulio upėms, deimantų pramonei, „Via PanAm“ (šiuolaikinė migracija Amerikos žemynuose) ir „Where will we go“ (žmogaus nulemtos pasekmės dėl kylančio jūros lygio). Kadiras toliau dirba su NOOR konfliktų regionuose, savo nuotraukose fiksuodamas pasaulines problemas.

Jis yra gavęs aibę prizų, įskaitant du Tarptautinio fotožurnalistikos konkurso apdovanojimus, „Visa d’Or“ už savo darbą Čade, o 2004 m. buvo apdovanotas prestižiniu Olandijos Dick Scherpenzeel prizu už geriausius reportažus apie besivystančias pasaulio šalis.

Jis du kartus buvo Tarptautinio fotožurnalistikos konkurso žiuri narys, yra Tarptautinio fotožurnalistikos konkurso patariamosios valdybos narys ir yra išleidęs keturias fotografijos knygas.

Būdamas Nikon ambasadoriumi Europoje, Kadiras pademonstruos individualų stilių, techninę metodiką ir darbo etiką, kad padrąsintų kitus išplėsti fotografijos ribas.