Nikon Imaging | Lietuva | Europe

Kas jus skatina kaip fotografą?

Mane varo mano tikra meilė fotografijai. Ji man suteikia pretekstą smalsauti bei patekti į žmonių gyvenimus ir leidžia pakliūti į užkulisius. Nors ir myliu sportą, mane daugiau domina pagauti tokį kadrą, kokio noriu, o ne varžybų rezultatas. Man taip pat patinka varžymosi elementas, visada noriu būti geriausias, nesvarbu, su kuo susidūriau, ir visada to siekdamas atiduodu 110 proc.

Ar turite savo mėgstamiausią nuotrauką?

Nuotrauka, kuri ko gero labiausiai mane įkvepia, yra Neilo Leiferio (Neil Leifer) įspūdingas kadras iš viršaus, kurioje užfiksuota, kaip Muhammadas Ali džiūgauja dėl savo reikšmingos pergalės 1966 m. Sporto fotografui tai istorinė akimirka, kurią norėtum užfiksuoti pats.

Mėgstamiausia iš mano paties darytų nuotraukų yra iš Švedijos ir Anglijos draugiškų futbolo varžybų Stokholme 2012 m. Tai buvo pirmoji istorinė nuotrauka naujojoje „Friends Arena“, prireikė mėnesių derybų su stadiono pareigūnais, kad man būtų leista patalpinti fotoaparatą stogo viduje. Mano pastangos atsipirko ir pavyko gauti fantastišką nuotrauką, kurioje Zlatanas Ibrahimovičius (Zlatan Ibrahimovic) pelno įvartį. Ši nuotrauka laimėjo Švedijos metų fotografijos apdovanojimą sporto naujienų kategorijoje.

Kiek laiko naudojate Nikon gaminius?

Pirmą kartą Nikon fotoaparatą naudojau 2008 m. per Pekino olimpines žaidynes. Naudojau Nikon D3 ir jis buvo nepaprastai įspūdingas; tuo metu tai buvo sensacingas fotoaparatas profesionaliems fotografams. 2009 m. nusprendžiau visiškai pereiti prie Nikon fotoaparatų, nes kokybė buvo daug geresnė, ypač automatinis fokusavimas ir didelės ISO galimybės. NIKKOR objektyvai taip pat puikiai tinka sporto fotografijai, nes geba užfiksuoti greitai judančių objektų kadrus.

Kokia jūsų mėgstamiausia Nikon įranga ir kodėl?

Man ypač patinka Nikon D5, Nikon geriausias DSLR fotoaparatas. Jis spartesnis nei ankstesni modeliai, o jo automatinis fokusavimas neįtikėtinas. Tai ypač paranku sporto fotografijoje, nes fotografuojami nepaprastai greitai judantys objektai, negalima praleisti nė akimirkos. Man pasisekė, kad tapau Nikon D5 prekės ženklo ambasadoriumi, ir manau, kad man ir mano fotografijos sričiai tai bus puikus mačas. Taip pat nekantrauju išbandyti naująją Nikon KeyMission 360 veiksmo kamerą, su ja padirbėti bus tikrai šaunu!

Ką manote apie savo naująjį Nikon ambasadoriaus Europoje vaidmenį?

Esu labai sujaudintas ir pagerbtas būdamas vienas iš Nikon ambasadorių Europoje, kaip fotografui toks pripažinimas iš žinomo ir gerbiamo fotoaparatų prekės ženklo yra neįtikėtinas. Labai susijaudinau, kai manęs paprašė, o būti Nikon D5 ambasadoriumi dar puikiau. Jaučiuosi privilegijuotas būdamas viso šito dalis.

Tikiuosi, kad galiu būti įkvėpimas kitiems ir kad mano asmeninis ir individualus stilius įkvepia kitus fotografus – ypač tuos, kurie myli sporto fotografiją.

Kaip, jūsų manymu, progresuoja jūsų vaidmuo?

Tikiuosi įkvėpti įvairesnius žmones ir tikiu, kad šis prestižinis vaidmuo padės man to pasiekti. Esu labai ambicingas, todėl dalyvaudamas Nikon ambasadorių programoje noriu pasiekti tai, ko dar niekas nepasiekė. Norėčiau padirbėti prie originalaus projekto ir pastaraisiais mėnesiais mane labai sudomino Kuba, taigi, matysime!

Kokiu požiūriu naujasis vaidmuo jus labiausiai džiugina?

Mane džiugina daug dalykų, tačiau ypač – galimybė sutikti naujų žmonių tokiuose renginiuose kaip „Photokina“. Aš noriu įkvėpti žmones ir išmokyti naujų dalykų, suteikti naujų idėjų, kad jie patys galėtų tapti puikiais fotografais.