Nikon Imaging | Lietuva | Europe

DAVIDAS JAROU

Laukinė gamta ir dailės menas

Fotografija man išliko išsigelbėjimu, būdu atitrūkti nuo tikrovės; tai galimybė ištirti atokius pasaulio kampelius ir užfiksuoti išskirtinę aplinką bei šiose vietose gyvenančius retus laukinius gyvūnus.

Biografija

Davidas Jarou (David Yarrow) gimė 1966 m. Glazge, Škotijoje. Jis pradėjo fotografuoti dar jaunystėje, o būdamas 20 metų fotografavo Pasaulio taurės finalą Meksikoje, dirbdamas leidiniui „The Times“. Tą dieną Davidas padarė garsiąją Diego Maradonos, laikančio Pasaulio taurę, nuotrauką, ir dėl šios sėkmės vėliau buvo kviečiamas fotografuoti olimpines žaidynes bei daugybę kitų sporto renginių.

Tik po daugelio metų jis suprato, kad geriausiai jaučiasi dokumentuodamas gamtos pasaulį; jausmus žadinančios ir įtraukiančios jo nuotraukos, kuriose vaizduojama žemės gyvybė, pelnė jam vis augantį populiarumą tarp meno kolekcininkų. 2018 m. Davidas įsitvirtino kaip vienas iš populiariausių meninės fotografijos kūrėjų pasaulyje.

Kas mano krepšyje?

Nikon įrangą naudoju jau 33 metus ir ji vis tobulėja, ypač dirbant ekstremalioje aplinkoje, kai prireikia daug ištvermės. Manau, kad tai puiki proga man dirbti su Nikon Europos mastu.

Nikon D850

Nikon visada buvo lyderė, kurianti intuityviai naudojamus fotoaparatų korpusus. Tai rodo, kad visapusiškai suprantami fotografų poreikiai – tiek profesionalų, tiek mėgėjų.

Kai buvau pakviestas dalyvauti D850 pristatyme praėjusiais metais, tai buvo didelė garbės, turint omenyje, kad Nikon lydėjo mane kiekviename mano karjeros žingsnyje. Šio fotoaparato korpusas iš tiesų yra reikšmingas žingsnis į priekį, tai „fotoaparatų karalius“, įrenginys, keičiantis fotografijos taisykles. Skyra yra tokia, kokios dar neteko regėti, o didelis kadrų greitis ir automatinis fokusavimas tiesiog neprilygstami. Kadangi mano nuotraukos spausdinamos labai dideliu formatu, anksčiau turėjau pirmenybę teikti skyrai, o ne kadrų greičiui, tačiau su D850 nebereikia daryti kompromisų, kadangi siūlomos geriausios funkcinės galimybės.

Apžiūrėti fotoaparatą

Nikon D5

Kai nenaudoju D850, fotografuodamas ekstremalioje aplinkoje visada mėgstu po ranka turėti D5. Jis ypač tinka norint fotografuoti didele sparta, kai per sekundę reikia užfiksuoti daugybę kadrų.

Dėl didesnio jautrumo taip pat galite laisvai fotografuoti tiek ryškioje saulės šviesoje, tiek nakties metu; man tai ypač svarbu, nes dažnai nežinau, kokiame atokiame pasaulio kampelyje būsiu konkrečiu metu.

Apžiūrėti fotoaparatą

AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G

Kai dirbate ekstremalioje, sudėtingoje aplinkoje, jums reikia objektyvų komplekto, kuris būtų atsparus atšiaurioms oro sąlygoms, nesvarbu, ar tai būtų svilinantis karštis Vergenoege, Namibijoje, ar stingdantis šaltis Iglulike, Nunavute.

Aš retai naudoju ilgą objektyvą; tiesą sakant, aš net neturiu kintamojo židinio objektyvo. Mano nuomone, Nikon fiksuoto židinio nuotolio objektyvai yra geriausi savo klasėje.

35 mm plataus kampo objektyvas puikiai tinka mano fotografavimo stiliui – man reikia aukštos kokybės optikos, kad atrasčiau ir užfiksuočiau fotografuojamų objektų sielą. Tylus automatinis fokusavimas taip pat labai svarbus, kai esu per kelis metrus nuo liūto ar vilko!

Apžiūrėti objektyvą

AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G

Tai tvirtas fiksuoto židinio nuotolio objektyvas, kuris išties išplečia vaizdo kokybės galimybių ribas. Didžiausia diafragma f/1,4 ir 58 mm židinio nuotolis užtikrina neįtikėtiną našumą ir tobulai tinka fotografuojant vienų iš gražiausių gamtos sutvėrimų portretus. Taip pat šios charakteristikos praverčia fotografuojant naktines scenas.

Apžiūrėti objektyvą

AF-S NIKKOR 105mm f/1.4E ED

105 mm fiksuoto židinio nuotolio objektyvas yra nuostabus dalykas. Galiu pasakyti, kad jis buvo sukurtas norint paskatinti atrasti naujų ir unikalių portretų bei meninės fotografijos meniškumo lygių, nes yra pakankamai universalus ir leidžia fotografui išlaikyti savo unikalų stilių ir estetiką, ko nepavyksta daugeliui kitų objektyvų. Jo optinė konstrukcija užtikrina aukščiausios klasės ryškumą, kontrastą ir skyrą, o naudojamas su D850 šis objektyvas, be abejo, yra vienas iš geriausių.

Apžiūrėti objektyvą

MONARCH HG 10x42

Nenoriu su savimi neštis sunkaus teleobjektyvo, kad galėčiau matyti įvairius dalykus. Tai itin maža komplekto dalis ir žymiai praktiškesnis būdas kraštovaizdžiui stebėti. Noriai įsigyčiau bet ką, kas palengvintų mano darbą, tad MONARCH HG žiūronai leidžia man viską atlikti efektyviau. Jie padeda nustatyti, kur turėčiau eiti ir fotografuoti bei ko turėčiau vengti. Be to, jie leidžia tiesiog mėgautis Afrikos ramybe nejaučiant spaudimo paspausti užrakto mygtuką.

APŽIŪRĖTI ŽIŪRONUS

Susipažinkite su kitais Nikon ambasadoriais