Nikon Imaging | Lietuva | Europe

Jūros vaizdų fotografavimas: kaip pradėti

Nuo pat pradžių jūra buvo mėgstamas fotografų objektas. Nesvarbu, ar fotografuojate bangų judėjimą, ar ramų bangavimą – jūra yra puikus objektas, sukuriantis tam tikrą nuotaiką nuotraukoje ir suteikiantis jai dramatizmo. Kai fotografuojate gamtą ir kitus vaizdus lauke, paprastai nelabai galite kontroliuoti oro sąlygas. Tačiau fotografuodami jūrą iš tiesų galite kontroliuoti tai, kaip jūsų kadruose atrodys bangos. Taip pat svarbu būti atidiems ir kantriems, nes paprastai sulaukę tinkamos akimirkos galite gauti puikių rezultatų.

Nikon D810, f/6,3, 6 sek., ISO 64, AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED

IMKITĖS ATSARGUMO PRIEMONIŲ

Fotografuodami jūros vaizdus, visada atminkite, kad kartais pakrantėje gali būti labai neramu, todėl turite pažinoti aplinką. Įsitikinkite, kad jūsų įranga gerai apsaugota nuo sūraus vandens, smėlio ir oro sąlygų. Objektyvui uždengti naudokite filtrą. Jis padeda užtikrinti, kad objektyvo nesubraižytų smėlis. Prieš keliaudami į pakrantę, pasidomėkite apie potvynius arba potvynio ir atoslūgio lygių skirtumą, nes potvynių ir atoslūgių pokyčiai gali lemti vandens judėjimą ir bangavimą. Būtinai patikrinkite orų prognozę ir saugokitės, kad jūsų neužkluptų audringas ar vėjuotas oras. Jei fotografuojate sutemus, pasiimkite ant galvos tvirtinamą žibintą ar žibintuvėlį, kad rastumėte kelią atgal.

PATARIMAI FOTOGRAFUOJANTIEMS JŪROS VAIZDUS

Nuo kompozicijos priklauso, ar užfiksuosite labai pavykusią nuotrauką, ar ją sugadinsite. Kaip ir kraštovaizdžio nuotraukose, įtraukdami į priekinį planą įdomių elementų, tokių kaip uolos, prieplauka ar net atspindžiai, galite sukurti kontrastą.

Nebijokite sušlapti ar išsipurvinti kojų. Kartais fotografuodami iš kitos pozicijos arba kitokiu kampu galite sukurti labiau dėmesį prikaustančią istoriją. Norint pasiekti geriausių rezultatų fiksuojant vaizdą, rekomenduojama naudoti plačiakampį objektyvą, tokį kaip AF-S NIKKOR 24mm f/1.8G ED arba AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED. Didelis židinio nuotolis gali padėti perteikti didingumo bei didybės pojūtį.

Yra daug būdų fiksuoti jūrą. Naudodami skirtingą užrakto greitį, galėsite savo kadruose užfiksuoti skirtingą vandens tekstūrą. Tarkime, pasirinkus didelį užrakto greitį, pvz., 1/500 sek., vaizdas bus sustabdytas ir galėsite užfiksuoti jūros galią. Jei norite perteikti judesio pojūtį, naudokite mažą užrakto greitį, pvz., 1/2 sek., kad užfiksuotumėte vandens judėjimą. Naudodami 1 sek. ar didesnį užrakto greitį galėsite sukurti balkšvo arba ūkanoto vaizdo efektą. Taip galima nuotraukoje sukurti tylumos ir ramybės pojūtį.

Fotografuojant pakrantę norėsis, kad viskas būtų sufokusuota. Naudodami f/8 ar mažesnę diafragmą pasieksite, kad ir priekinis planas, ir fonas būtų sufokusuoti.

Nesvarbu, ar fotografuojate jūros vaizdą naudodami didelį užrakto greitį, ar saulei nusileidus, rekomenduojama visuomet primontuoti fotoaparatą ant trikojo. Svarbiausia – ryškumas, o trikojis gali padėti padidinti stabilumą ir sumažinti kadrų suliejimo tikimybę. Jei pastatėte trikojį ant kranto, įsitikinkite, kad jis tvirtai stovi ant žemės, nes atplaukiančios bangos gali jį sujudinti arba nuversti. Užfiksavę kadrą visada patikrinkite, ar jis netyčia nesusiliejo.

FILTRŲ NAUDOJIMAS

Filtrai gali padėti apsaugoti objektyvo priekinį elementą ir pagerinti nuotraukų kokybę.

Fiksuojant kraštovaizdžio nuotraukas ir jūros vaizdus, du dažniausiai naudojami filtrų tipai yra graduoto neutralaus tankio (angl. Graduated Neutral Density, GND) ir neutralaus tankio (angl. Neutral Density, ND) filtrai. GND paprastai naudojami kontrastingose situacijose, pvz., kai dangus gerokai šviesesnis nei priekinis planas. Jie padeda pakoreguoti apšvietimo skirtumus, kad ekspozicija būtų subalansuota tinkamai. ND filtrai gali sumažinti į fotoaparatą patenkančios šviesos kiekį, todėl galite nustatyti ilgesnį ekspozicijos laiką. Taip pat jie suteikia galimybę naudoti didesnę diafragmą, kad pasiektumėte mažesnį ryškumo gylį.

Nėra vieno vienintelio būdo fiksuoti jūros vaizdus. Eksperimentuokite su kompozicija, nustatymais ir tiesiog leiskite tinkamai akimirkai surasti jus.