Nikon Imaging | United Kingdom and Republic of Ireland | Europe

Privatus kolekcininkas per daugiau kaip 45 metus įsigijo daugiau kaip 500 Nikon fotoaparatų ir objektyvų.

Kolekcija „Imai Collection“

Fotoaparatų ir susijusios įrangos kolekcija „Imai Collection“* priklauso pirmaujančiam Nikon kolekcininkui Sadao Imaijui. Kalbant apie dydį, Nikon muziejuje jis eksponuoja 15 m ilgio fotoaparatų parodą. Viršutiniuose trijuose keturių aukštų pastato aukštuose kolekcija demonstruojama eksponavimo stenduose, kuriuos išdėsčius į ištisinę liniją, ji būtų 170 m ilgio. Kiekvienas aukštas prigrūstas fotoaparatų ir objektyvų, kurių pavydėtų bet kuris entuziastas, įskaitant istorinius Hasselblad, Linhof, Makina ir Leica šedevrus – tai tik keletas pavyzdžių. Kalbant apie mastą ir kokybę, „Imai Collection“, kaip asmeninė, yra neprilygstama.

Kolekcijos „Imai Collection“ pagrindą sudaro Nikon gaminiai – Imaijaus mėgstamiausi. Joje yra daugiau kaip 500 fotoaparatų ir objektyvų. Be standartinių modelių, tarp kurių yra nuo Nikon I modelio iki naujausių skaitmeninių fotoaparatų, kolekcijoje galima rasti retų gaminių, pvz., asmeniškai pagamintų ir vitrinoms skirtų fotoaparatų pavyzdžių. Be to, stenduose yra daug priedų ir ne parduoti skirtų reklaminių gaminių, taip pat profilinis projektorius ir mikroskopas, ant kurių nurodytas Nikon prekės ženklo vardas.

*Asmeninė kolekcija, neprieinama visuomenei.

Tai išties nuostabi kolekcija. Kaip nusprendėte visa tai kolekcionuoti?

Pradėjau kolekcionuoti fotoaparatus, kuriuos iš tiesų norėjau naudoti, tačiau nespėjau ir apsižiūrėti, kai kolekcija išsiplėtė iki daugiau kaip 2 800 gaminių. Turėjau tuos prie sienos tvirtinamus eksponavimo stendus, sumontuotas trijuose aukštuose, tačiau jie užsipildė. Kolekciją pradėjau rinkti be jokių ketinimų. Tiesiog vietoj to, kad seną fotoaparatą parduočiau pakeisdamas jį į kitą modelį, jį visada pasilikdavau kaip atsarginį. Fotoaparatų skaičiui išaugus, jiems turėjau įsigyti objektyvų. Štai kaip tai tapo kolekcija.

Kai man buvo šiek tiek per trisdešimt, įsteigiau bendrovę, kuri gamino ir pardavinėjo sniego tirpinimo įrangą; laimei, po kelerių metų tai man atnešė sėkmę. Kadangi tapau užimtesnis, liko nedaug laiko fotografuoti. Tačiau norėdamas tai kompensuoti apsilankydavau naudotų fotoaparatų parduotuvėse, kai verslo reikalais keliaudavau į Tokijų arba Osaką. O jei rasdavau kažką patinkančio, įsigydavau. Taip mano kolekcija augo su verslu. Matote, tuo metu visi sandoriai vykdavo grynaisiais, todėl turėdavau taupyti, kad galėčiau tuos fotoaparatus nupirkti. Galbūt ją sukaupiau dėl savo entuziazmo Nikon fotoaparatais.

Kolekcionuoju ne tik fotoaparatus. Pavyzdžiui, turiu 80 metų senumo „Bentley“ ir „Porsche 911“, kurį įsigijau maždaug prieš penkerius metus, „Edison“ fonografą su vaško cilindru, „Myford“ tokio tipo stakles, pagal kurias buvo gaminama daugybė Japonijos staklių, vožtuvinį stiprintuvą, kurį specialiai pagamino draugas, ir „Altec Lansing“ garsiakalbius. Kolekcijoje „Imai Collection“ yra visi atmintini daiktai, užėmę svarbią dalį mano gyvenime.

Nikon F – vienintelis Hokaido žiemas atlaikantis fotoaparatas

Garvežio nuotrauka, kurią ponas Imai užfiksavo, kai buvo geležinkelio gerbėjas.

Koks buvo jūsų pirmasis susidūrimas su Nikon fotoaparatu ir kaip tai įvyko?

Kai buvau jaunas, norėjau piešti. Iš esmės šiek tiek piešiau akvarele, tačiau piešimui reikia laiko ir pinigų. Pradėjęs eiti į vidurinę mokyklą, prisijungiau prie fotografavimo klubo ir iš karto žinojau: „Tai man! Galiu piešti fotoaparatu.“ Taip pasukau į fotografavimą.

Man, kaip jaunuoliui, patiko fotografuoti garvežius, jiems stumiantis per sniegą. Spėju, kad esu vienas pirmųjų geležinkelio gerbėjų, kuriuos Japonijoje vadiname traukinių stebėtojais. Tačiau tuo metu mano turimas fotoaparatas nebuvo skirtas naudoti esant žemai temperatūrai, todėl užraktas ne visada veikdavo sklandžiai ir ekspozicija buvo netolygi. Kai pasiteiravau vyruko fotoaparatų parduotuvėje, jis man pasakė, kad atšiaurias Hokaido žiemas gali atlaikyti tik Nikon. Tuo metu Nikon fotoaparatų našumas sulaukdavo daug dėmesio, kadangi buvo pranešta, jog Nikon buvo pasirinktas „Apollo 15“ žmogaus valdomai misijai į mėnulį. Tada įsigijau pirmąjį savo Nikon – Nikon F.

Kaip žadėta, F veikė sklandžiai netgi Hokaido sniegu nuklotose lygumose. Galėjau kiek tik širdis troško fotografuoti garvežius. Kiek įmanoma išnaudojau NIKKOR objektyvo galimybes, sukurdamas gražių kadrų, kuriuose tilpo viskas – nuo aštrių juodų plieninio lokomotyvo kontūrų iki tirštų dūmų, kylančių iš jo kamino.

Nikon pirmasis fotoaparatas – Nikon I modelis. Labai neįprasta, kad originali pakuotė ir odinis dėklas gali išlikti tokios geros būklės.

Nikon gaminių kolekcionavimas daugiau kaip 45 metus

Iš kairės: COOLPIX P900, Nikon F2 Photomic A ir Nikon F3.

Seno ir naujo 2 000 mm objektyvų palyginimas: COOLPIX P900 (2015 m.), palyginti su Reflex-NIKKOR 2000mm f/11 (1972 m.).

Kas paskatino pradėti kolekcionuoti Nikon gaminius?

Mano pomėgis ėmė virsti kolekcionavimu, kai naudojau Nikon F ir Nikon F2. Buvo galima įsigyti įvairių F2 modelių ir priedų. Tai toks fotoaparatas, su kuriuo galima eksperimentuoti be galo. Jis mane visiškai patraukė. Tada prasidėjo kolekcionavimas.

Turite nemažai retų fotoaparatų. Kaip tapote jų savininku?

Nikon fotoaparatus kolekcionuoju daugiau kaip 45 metus. Natūralu, kad kai pirmą kartą apsilankiau pas naudotų fotoaparatų pardavėjus, niekas manęs nežinojo. Tačiau palaipsniui, per du dešimtmečius tapau žinomas kaip tikras kolekcininkas. Tai reiškė, kad galėjau prašyti pardavėjų užmesti akį, ar neturi ko nors iš Nikon. Pamatę Nikon, prekybininkai ir konsultantai (netgi Ginzoje) pagalvodavo apie mane. Jie man paskambindavo ir pasiteiraudavo, ar tai mane domintų. Štai kaip tie reti gaminiai rado kelią į mano kolekciją. Žinoma, dėl jų retumo jie nebuvo pigūs.

Kai buvau pripažintas fotoaparatų žinovu, žmonės manęs ėmė prašyti pasirūpinti jų kolekcijomis. Manau tai, kad įgijau įžymiausių kolekcininkų pasitikėjimą, galėjo būti atspirties tašku man pradėti rimtai kolekcionuoti.

AI NIKKOR 85mm f/1.4S objektyvas.

1957 m. atsitiktinai naudotų fotoaparatų parduotuvėje radau fotoaparatą „Fisheye“ su pritvirtintu hemisferiniu objektyvu.

Kodėl nusprendėte kitiems parodyti kolekciją „Imai Collection“?

Maždaug prieš dešimt metų fotoaparatus laikiau kartoninėse dėžėse. Tačiau buvo gaila juos ten palikti, todėl ėmiau naudoti tuos mano kolekcijai pagamintus stiklinius stendus. Tada ėmiau juos skirstyti į kategorijas ir eksponuoti. Maždaug per metus užpildžiau visus 170 metrų tuose stenduose. Šią kolekciją „Imai Collection“ sukūriau norėdamas turėti galimybę kiekvieną gaminį atidžiai ištyrinėti. Galiausiai, fotoaparatų kolekcionavimas yra mano pomėgis. Kai noriu pasikelti nuotaiką, atsisėdu ant kėdės priešais stendą ir rankoje laikau Nikon I modelį arba klausausi Nikon F užrakto skleidžiamo garso. Taip galiu maloniai leisti valandų valandas. Tai leidžia pamiršti kasdienybės dirgiklius. Kartais filosofiškai apie tai diskutuoju su draugu. Žinote, manau užsiėmimas gerai tuo, kad jis priverčia skrieti laiką. Visiškai įsitrauki ir pamiršti laiką.

Nors kolekciją „Imai Collection“ kūriau sau, tačiau nusprendžiau pakviesti draugus ir pažįstamus ją pamatyti. Tačiau ne demonstruoti. Taip nusprendžiau, nes norėjau įsitikinti, ar viską dariau tinkamai. Norėjau sužinoti, ar kolekcija vertinga.

Ypač retas Stereo-NIKKOR 3.5cm f/3.5 objektyvas su Nikon S jungtimi, naudotas stereonuotraukoms fotografuoti.

Šis britų fotoaparatas „Compass“, kurio išmatavimai maždaug 57 x 70 mm, telpa specialioje dėžutėje kartu su trikoju, užrakto atleidimo troseliu ir juostele. Jį pagamino šveicarų laikrodžių gamintojas.

Kokie trys geriausi jūsų kolekcijoje esantys Nikon fotoaparatai?

Ką gi, dabar man numeris vienas būtų COOLPIX P900. Man patinka jo tvirtos proporcijos: išties jaučiasi, kad laikai objektyvą. Štai toks ir turi būti fotoaparatas. Jis turi puikią mastelio keitimo ypatybę – iki pat 2 000 mm. Ten yra viskas, ko jums reikia.

Antrasis pasirinkimas būtų Nikon F2. Dabar Nikon F yra geras fotoaparatas, tačiau tam tikru atžvilgiu jį gali būti sudėtinga naudoti. Norėdami pašalinti tuos trūkumus, Nikon sukūrė F2. Priklausomai nuo prie korpuso prijungto ieškiklio yra keletas versijų. Man ypač patinka Nikon F2 Photomic A; jis suderinamas su AI sistema, todėl su juo galite naudoti įvairius skirtingus objektyvus, kas yra puiku.

Trečiuoju pasirinkimu būtų Nikon F3. Tai buvo pirmasis etaloninis modelis su elektroniniu užraktu ir automatiniu diafragmos pirmumo ekspozicijų valdymu. Jis beveik tobulas ir gražaus dizaino. Jei esate visai kaip aš ir norite stebėti kiekvieną nustatymą (diafragmos, užrakto greičio ir ryškumo gylio), tuomet šis fotoaparatas jums.

Kalbant apie objektyvus, man patinka AI NIKKOR 85mm f/1.4S. Tai puikus objektyvas portretams fotografuoti. Be to, man patinka maždaug tuo pačiu metu pagaminti 135 ir 55 mm objektyvai. Faktiškai šie vintažiniai NIKKOR objektyvai nepaprasti.

Be fotoaparatų jūs turite tiek daug su Nikon susijusių daiktų.

Kadangi esu didelis Nikon ir Nippon Kogaku* fanas, kolekcionavau viską, kas pažymėta kaip Nikon. Turiu mikroskopą su dviem fotoaparato korpusais ir didelį profilinį projektorių. Turiu mažiausiai keturiasdešimties metų vertės kalendorių. Tarp keistenybių yra tie Nikon ryžių krekeriai („sembei“) su prekės ženklo pavadinimu. Maždaug prieš 30 metų juos įsigijau konditerijos gaminių parduotuvėje „Kibundo“ (Kogaku g., nusidriekiančioje už Nikon Oi gamyklos). Jie teturėjo dvi dėžutes, todėl įsigijau jas abi. Viena dėžute pasidalinau su draugu, o kita vis dar neatidaryta ir eksponuojama. Taip pat turiu šiek tiek Nikon vyno – dažnai to nepamatysi. O šis mano nešiojamas dirželis pagamintas JAV, tačiau nebuvo skirtas parduoti. Ir panašiai. Mano kolekcijoje yra daugiau retenybių.

*Nippon Kogaku Kogyo Kabushikigaisha (Japan Optical Industries Co., Ltd.) yra senas šiandieninės Nikon Corporation pavadinimas.

Besilankantieji bendrovėje gaudavo tuos „Kibundo“ (parduotuvės, kurią galima rasti nusileidus gatve iš Nikon gamyklos Tokijo Oi rajone) pagamintus Nikon ryžių krekerius.

Šią sieną dengia įspūdingi Nikon kalendorių eksponatai.

Kolekcijoje yra įvairių retų, ne parduoti skirtų gaminių ir reklaminių prekių.

Šią sieną dengia įspūdingi Nikon kalendorių eksponatai.

Kolekcijoje yra įvairių retų, ne parduoti skirtų gaminių ir reklaminių prekių.

Leiskite man piešti fotoaparatu!

Naujo pastato architektūros planai.

Ką ateityje norėtumėte pamatyti pristatant Nikon?

Tikiuosi, kad jie dėmesį skirs ne tik pikseliams ir kitoms specifikacijoms. Svarbu tai, ar fotoaparatu galima padaryti gražių nuotraukų, todėl tikiuosi, kad Nikon sutelks jėgas ties šia įspūdinga kokybe. Fotoaparatas nukeliavo ilgą kelią, evoliucionuodamas į itin pajėgų įrašinėjimo įrenginį, kuris netgi gali užfiksuoti tai, ko nemato akis. Tačiau mane domina meninės fotoaparato galimybės. Pirmiausia susidomėjau fotografavimu, kadangi fotoaparatu norėjau piešti vaizdus. Matote, tai nereiškia viską automatizuoti. Prieš ką nors fotografuodamas noriu turėti galimybę nustatyti užrakto greitį, ekspoziciją ir ryškumo gylį į mane tenkinantį lygį. Kol Nikon gamina fotoaparatą, kuris laisvalaikiu man leidžia mėgautis fotografavimu, tai gali būti ir didelis 6 x 6 su trikoju. Mano asmeninis prašymas, kad Nikon gamintų fotoaparatus, kuriais galėčiau piešti.

Ar turite kokių nors minčių apie kolekcijos „Imai Collection“ ateitį?

Iš tiesų planuoju supakuoti kolekciją „Imai Collection“ ir ją perkelti į naują vietą, kuri bus įsikūrusi mano gimtajame mieste Kamikavoje. Kai priėmiau šį sprendimą, maniau, kad fotoaparatus ir objektyvus galėsiu laikyti dėžėse ir juos patikimai saugoti. Būtų žavu, jei kas nors juos surastų – tarkim prabėgus pusei amžiaus po mano mirties. Ar jie juos palaikytų mažaverčiais daiktais, o galbūt itin džiaugtųsi? Neįkainojamas lobynas, pramoninio dizaino šedevrai? Tačiau atsisakiau savo laiko kapsulės plano. Žmonės sakė, kad tai būtų praradimas ir kad jie labai norėjo pamatyti kolekciją. Todėl nusprendžiau parduoti pastatą ir savo gimtajame mieste pastatyti naują viskam sutalpinti.

Neketinu naujos vietos paversti vieša. Be garažo mano automobilių kolekcijai, 2 aukštų pastate bus sumontuoti stendai eksponatams, kur bus laikomi fotoaparatai ir garso įranga, matavimo įtaisai bei siųstuvai-imtuvai. Bendras šių stendų ilgis bus 200 m, tai 30 m daugiau nei dabar. Kolekciją ketinu pavadinti „Imai Collection 78“*¹. O kadangi kolekcija yra tarsi antrinė vija mano gyvenime, pastatą ketinu pavadinti „Yokomichi no Yakata“*², tai sufleruoja apie ekskursiją. Norėčiau galvoti apie savo kolekciją kaip apie fizinį mano pasiekimų įrodymą – mano gyvenimo apibendrinimą.

*¹ Ponas Imaijus yra 78 metų.

*² Pastatas nebus prieinamas visuomenei.

Ponas Sadao Imaijus (Sadao Imai)

Žinutė Nikon bendrovės 100-mečio proga

Pirmiausia norėčiau pasveikinti Nikon su pastarųjų 100 metų pasiekimais. Gerai padirbėta! Nikon yra įžymi pasaulyje – tai prekės ženklas, kuriuo pagrįstai didžiuojasi Japonija. Nikon I modelis pasirodė, kai tebuvau vaikas, o nuo tada jaučiu, kad su Nikon prabėgo pusė mano gyvenimo. Nuo 1948 m. iki šiandien Nikon toliau ištikimai gamino Japonijai atstovaujančius fotoaparatus. Norėčiau, kad bendrovė toliau didžiuotųsi Nikon vardu, nustatinėdama standartą, kaip pasaulyje pirmaujantis fotoaparatų prekės ženklas.